Skocz do zawartości
RavenMT

Uwaga na produkty ROCCAT.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat czego nie kupować.

Po nieprzyjemnych doświadczeniach z firmą logitech chciałem dać szanse innej marce padło na Roccat, myślałem że Niemcy nie będą oszczędzać na mikro przełącznikach jak logitech.

Na pierwszy ogień poszła klawiatura ARVO. Z tego produktu jestem najmniej niezadowolony, jedyny problem techniczny to zacinający się wskaźnik capslock.

Potem doszły słuchawki KAVE tu już gorzej niestety, po 3 miesiącach padł potencjometr od głośności wszystko jedno w jaką stronę kręcę potrafi tylko ściszyć, do tego często robi to samoczynnie. Pałąk słuchawek jest ekstremalnie niewygodny i po godzinie nie da się wytrzymać. Złącze odłączanego mikrofonu trzeszczy. Pseudo skóra jaką są obite jest bardzo niskiej jakości i odchodzi jej górna warstwa.

Następny produkt jaki posiadam to mycha Kone [+]. Weel padł po pół roku, poszła do wymiany. Nowa jaką dostałem pochodziła 14 miesiący i padła jej elektronika. Do tego logo naniesione na nią to jakaś farba prosto z Chin i się łuszczy pod wpływem potu.

Kolejny produkt jaki posiadam (jutro jadę zwrócić) to myszka Kone Pure. Przed chwilą jej także padłą elektronika i przyciski przestały działać (kursor sie porusza). Sprawdzane na 3 kompach, to samo.

Także przestrzegam wszystkich co do produktów tej firmy, na każdym z nich widnieje napis "made in china".

Co ciekawe najstarszym peryferium z jakiego korzystam na co dzień przy pracy jest tablet WACOM, działa dzień w dzień od 12 lat.

Jeśli mieliście jakieś nieprzyjemne/przyjemne doświadczenia chętnie usłyszę Wasze opinie. Jakie peryferia polecacie cena nie gra roli liczy się jakość.

Pozdrawiam i oby sprzęt służył nam jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Nie ten dział .

 

2.) To że dany produkt ma napis Made in China to nie znaczy że to jest syf , 90% światowej produkcji elektroniki pochodzi właśnie z Chin , firmy chińskie produkują dla wielu znanych firm z branży elektroniki - nie tylko Logi czy Roccat , także Asus , Gigabyte , Palit/Gainward , "nasze" SillentiumPC , Corsair , Delta , Fortron etc. 

 

Kolejne kilka procent pochodzi z krajów takich jak Malezja ( niektóre procki AMD czy Intela ) , Tajlandia ( dyski m.in. WD ) .

 

Nie wiem czy w Europie lub USA jest jeszcze jakaś większa fabryka produkująca elektronikę  na skalę masową .

 

Zresztą nie tylko elektronika jest produkowana w Chinach czy innych krajach Azji , wiele innych rzeczy pochodzi stamtąd .

 

A dlaczego tak się robi - odpowiedź jest jedna , po prostu tak jest taniej , o wiele taniej niż gdyby te fabryki były by zlokalizowane w USA czy UE . 

 

3. ) Wytrzymałość elektroniki na przestrzeni ostatnich lat spadła w bardzo dużym stopniu , to już nie te czasy gdzie dana rzecz miała pochodzić 10-20 lat , dziś sprzęt projektuje się tak aby pochodził krótko - okres gwarancji + czasami 2-3 lata .

 

Kolejny raz powodem tego są pieniądze - jak by każdy wyprodukowany element wytrzymywał by 10-20 lat to dochody spółek były by o wiele mniejsze .

 

Do tego w kwestii wytrzymałości elektroniki jako takiej dochodzą jeszcze różne inicjatywy ekologiczne - jak np. norma RoHS .

 

Norma , która z punktu wytrzymałości elektroniki jest dosłownym zabójstwem - kiedyś stosowane wytrzymałe luty zawierające ołów , które mogły pracować długo i to w mało sprzyjających warunkach zastąpiono materiałami pozbawionymi ołowiu , mającymi o wiele mniejszą wytrzymałość niż lut z PB . 

 

Co do samych firm - ja tam nie mam nic do Logitecha , miałem kilka ich klawiatur i myszek , wszystkie działały , jedyne z czym miałem to uszkodzone kable od myszek po jakimś czasie ( 1 rok lub więcej )  .

 

Może po prostu miałeś dużego pecha że zawiodłeś się na jednej i drugiej firmie . 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.) To że dany produkt ma napis Made in China to nie znaczy że to jest syf , 90% światowej produkcji elektroniki pochodzi właśnie z Chin , firmy chińskie produkują dla wielu znanych firm z branży elektroniki - nie tylko Logi czy Roccat , także Asus , Gigabyte , Palit/Gainward , "nasze" SillentiumPC , Corsair , Delta , Fortron etc. 

Mój Sidewinder X8 od Microsoftu również, a sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest mi padło przez kupę lat 2 peryferia klawa tracer w której przestały klawisze wdsad odskakiwać i scroll w myszce microsoft. A tutaj ludzie biorą jakieś logitechy drogie i im przełączniki padają, juz któryś raz czytam podobny temat.

Obecna klawiatura o nazwie gembird dziala już ze 2 lata a kupiona za dyche na giełdzie, mysz a4 tech nie wiem nawet ile ja mam lat model swop-35pu, pewnie największy lowend ale działa już kupę lat aż przyciski się powycierały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4Tech wcale takim lowendem nie jest , swego czasu miałem od nich mysz ( słynna seria X ) i działała , stało się to samo co z myszami od Logiego - po prostu przewód myszy w końcu się połamał , samą mysz wspominam dobrze .

 

Zresztą u większości producentów można znaleźć budżetowe czy lowendowe konstrukcje , są też konstrukcje dobre .

 

Chyba tylko DFI czy EVGA tworzą/tworzyły produkty tylko wybitne , przynajmniej w kwestii płyt głównych .

 

Wspomniana wcześniej klawa od L. działa już ze ~2 lata , zastąpiła klawę od Samsunga która działała prawie 10 lat . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej firmie....

Jeżeli chodzi o jakość to w sumie wszystkim

producentom zdarzają się lepsze i gorsze konstrukcje.

Dlatego nie producent a konkretny model ma znaczenie.

 

Najlepiej kupować sprawdzony sprzęt. Często starsze modele 

są lepsze jakościowo od nowszych.

No i czytać wiarygodne opinie użytkowników.

 

 

edit: mam głośniki logitecha kiedyś popularne x-530

wiem jakością dzwięku nie zabijają ale mają chyba z 5 lat 

i nigdy nie było z nimi problemów. Nawet potencjometr działa jak nowy

pomimo że dość często go używam.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...