Skocz do zawartości
Wiedzmin_

polskie litery przestają działać - problem z prawym altem?

Rekomendowane odpowiedzi

Na co raz wiekszej ilosci stacji roboczych mam powazny problem z polskimi literami, uklad klawiatury: polski - programisty. Wyglada to tak, ze czlowiek sobie pracuje, pisze tekst, klika itp i nagle, nie wiadomo dlaczego i skad, przestaja dzialac polskie litery w kombinacji z prawym altem. Kombinacja prawego altu z polska litera skutkuje (np. w przegladarce) tym, co lewy alt plus litera, a dla przykladu w Outlook 2010 pojawia sie sama litera.

Dla porownania, sam prawy alt nie robi nic, lewy alt np. w firefox pokazuje menu "plik" "edycja" itp.

 

Kombinacja lewy alt+lewy ctrl + litera dziala prawidlowo.

 

Zapytacie jaki system... XP home, XP Pro, win7hp, win8pro.

Stacje robocze sa rozne, skladaki stacjonarne oraz laptopy: hp, samsung, toshiba, acer.

Myslalem ze pakiet office cos tu miesza, ale na mojej stacji roboczej nie ma office.

Nie moge znalezc wspolnego mianownika problemu, zeby go wyeliminowac.

Na wszystkich stacjach roboczych cyklicznie instalowanie sa aktualizacje systemow, instalowany jest tez Nod32 EEA.

 

Dla dociekliwych:

- grafiki sa i od ATI i od NV (wykluczony problem alt+c)

- zmiana ukladu klawiatury (lshift+lctrl lub windows+space) nic nie daje.

 

Pomozcie bo szlag trafia a jedynym rozwiazaniem tymczasowym jest reset komputera. Po jakims czasie problem powraca.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezależne od klawiatur?

Czy sprawdzałeś wszystkie polskie znaki, małe i duże?

 

1. zmiana układu klawiatury

2. zmiana języka klawiatury

3. zbyt długie trzymanie klawisza shift włącza tryb dla niepelnosprawnych

4. czasami dokumenty mogą wymuszać jakiś język z czapy albo skróty poprzez makra

5. cudowne preinstalowane aplikacje - ATI kiedyś rezerwowało c, a na laptopach HP instaluje HP Hotkey cośtam - ze skrótem na literze Alt+L

 

http://www.techsupportalert.com/content/detect-available-hotkeys-activehotkeys.htm może to pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir

żadna z 5 akcji nie przyniosła rezultatu, program który podałeś nie pokazuje żadnego aktywnego skrótu przy kombinacji alt+a/c/e/l itp

 

@niezły apacz

Ccleanera jeszcze nie zdążyłem wypróbować, przy najbliższej okazji to zrobię

 

@leon166

języki i klawiatury usuwałem - bez skuktu. W jaki sposób wyłączyłeś ułatwienia dostępu? Chodzi mi o win7/win8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...