Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Jestem w trakcie przesiadki z laptopa(czyt. sprzedam go to dopiero sobie kupię).

 

Niestety moje kompletowanie sprzętu zatrzymało się na HDD. Otóż idąc za trendem chciałem wybrać sobie Western Digital RED 2 TB(WD20EFRX). Cena w miarę przystępna, długa gwarancja, temperatury oraz hałas.. cud miód orzeszki.

Jednakże ostatnio napotkałem się na dysk od Toshiby 3TB, za niecałe 50zł więcej(DT01ACA300). Dodatkowy terabajt za tak małe pieniądze to w zasadzie dobry pomysł.

Z tego co mi wiadomo to Toshiba zyskała fabrykę pierwotnie od Hitachi.

W testach moja alternatywa od tej firmy wypada lepiej na tle minimalnych/maksymalnych odczytów/zapisów oraz krótszym czasem dostępu. Te parametry bardzo przydały by mi się. Na dysku zamierzam trzymać stronicowanie pamięci, robić za dane na różnego typu dane(dokumenty, backupy szczególnie ze Steama) oraz z tego dysku odtwarzać pliki audio o sporych rozmiarach.

Takiej pamięci szybko nie zajmę, więc nie jest mi w głowie zabawy z NAS oraz RAID. Marti mnie tylko kultura pracy, głownie hałas, żywotność a także gwarancja(zamierzałbym kupować w morele.net, a u nich jest"wewnętrzna") Mój laptopowy WD Blue sprawował się świetnie. Posiadam również 5-6 letniego Samsunga(HD502IJ REV.1) i miałem porównanie z dyskiem współlokatora - Seagatem 2TB(z półrocznym, modelu nie pamiętam, któryś z Baracuda). Temu talerzowcowi nie dałbym tylu lat - odczuwalnie pracował gorzej od niego(większy hałas i dziwne pstrykania ze środka).

 

Jak sądzicie - warto rozpatrywać ten dysk czy dać sobie spokój?

 

Dane wziąłem z niemieckiej recenzji, znalezionej na cenowarce:

http://translate.google.com/translate?hl=de&langpair=de|pl&u=http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/storage/25676-roundup-sieben-hdds-mit-3-tb-fassungsvermoegen.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Niewiernus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, podajesz jako opcje WD20EFRX i DT01ACA300, a przesiadasz się na... laptopa? Chcesz do niego wstawić HDD 3.5 cala? Chyba że odwrotnie - przesiadasz się z laptopa na PC, to wtedy zrozumiała sprawa. 
 
Toshiby nie znam, ale WD RED wydają się bardzo sensowne - sam planuje przesiadkę na 2TB.

Z tego co mi wiadomo to Toshiba zyskała fabrykę pierwotnie od Hitachi.

Western Digital oraz Toshiba "wymieniły się" liniami produkcyjnymi. Ten pierwszy otrzymał technologię produkcji 2.5-calowych dysków twardych, drugi zaś wszedł w posiadanie linii zajmującej się produkcją 3.5-calowych nośników. WD kupiło Hitachi ponad 2 lata temu.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadam się z laptopa na PC - już poprawiłem się. Wybacz za mętlik.

 

Właśnie brak jakiś konkretów nt. dysków do Toshiby. Angielskich stron dobrze nie przeglądałem, a na niemieckich z translatorem.. to chyba nie wyjdzie. Tyle co natrafiłem na recenzję.

WD RED jest niezły, ale te dyski są przystosowane do pracy 24/7  i przy złączeniu kilka dysków. Sprzetu komputerowego nie ekspoatuje w takim stopniu.

Western Digital to sprawdzona firma, jednakże zaryzykuje z Toshibą. Przez dłuższy czas będę miał kopię zapasową na starym Samsungu. Sam wspomniałeś, że linię produkcyjną mają od WD(a to trochę już znaczy). W razie czego morele.net mam bardzo blisko, a ja lubię ich odwiedzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dyski po Hitachi, znane jako Hitachi HDS723030BLE640.

Według testów na necie to są dobre dyski na trzymanie danych, ale już na system lepiej załatwić coś trochę szybszego - wyniki random 4k wyraźnie dają to do zrozumienia.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dyski po Hitachi, znane jako Hitachi HDS723030BLE640.

Według testów na necie to są dobre dyski na trzymanie danych, ale już na system lepiej załatwić coś trochę szybszego - wyniki random 4k wyraźnie dają to do zrozumienia.

 

Dzięki za info! W dalszym dowiadowywaniu się o tym będę opierał się na podanym przez ciebie produkcie.

Na system oraz ważniejsze gry, aplikacje mam Plextora M5S 256GB, więc nie ma obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za praktycznie te same pieniądze masz barkę ST3000DM001, która ma transfer ponad 200mbs i przez praktycznie całą wielkość dysku nie schodzi poniżej 150mbs, czego nie mozna powiedziec o tym hitachi

post-165485-0-39315000-1379018063_thumb.png

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również 5-6 letniego Samsunga(HD502IJ REV.1) i miałem porównanie z dyskiem współlokatora - Seagatem 2TB(z półrocznym, modelu nie pamiętam, któryś z Baracuda). Temu talerzowcowi nie dałbym tylu lat - odczuwalnie pracował gorzej od niego(większy hałas i dziwne pstrykania ze środka).
 

 

Uwzględniałbym Segate, gdyby nie temęczące tykanie. Jeśli poprawili ów mankamnet to zastanawiałbym się nad jego zakupem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...