Skocz do zawartości
kiel.basa

Wolne odtwarzanie filmow w internecie na starszym komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Koledzy, mam u taty na biurku celerona 2.4 z karta geforce 2 mx400 64MB. 

Wszyscy wiemy, ze sprzet jest leciwy jednak wydaje mi sie, ze cos tu nie dziala jak powinno.

Chodzi glownie o odtwarzanie filmow z youtuba/transmisji sportowych (wcale nie w hd), oraz przegladaniu samych stron.

Ogladac sie po prostu wlasciwie nie da - transmisja dziala, jakby w trzykrotnie zwolnionym tempie.

Na pewno nie jest to wina internetu, bo na kazdym komputerze dzaila wszystko dobrze. Rowniez na moim laptopie, ktory byl w sumie kupowany rownolegle do tego komputera (tam jest Pentium M 1.7 i karta zintegrowana slaba, ale 128MB), ale wszystko dziala jak powinno. Sam przewijanie stron tez dziala z szarpnieciem i opoznieniem i nie chodzi plynnie,

 

Macie moze pomysly, co moze byc przyczyna.

Probowalem roznych sterownikow, ale to jakos nie przynosi efektu.

Rozdzielczosc jest ustawiona na 1360x768.

Moze to kwestia flasha? albo DX9 ? tylko jak ewentualnie to poprawiac?

 

podrzuccie jakies porady,

dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez kiel.basa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest po prostu za słaby. GPU antyczne bez sprzętowego wspomagania... Coś dał by tu radek z uvd2, ale nie ma to sensu zwłaszcza przy agp (cena takiego gpu jest po prostu z kosmosu)

Cóż w zasadzie żaden jednordzeniowy procesor (pije do tych starych A64/P4 bo takim nowym celkiem 1R2W się nie bawiłem) nie nadaje się dziś do komfortowego przeglądania internetu (tak żeby nie czuć wyraźnej różnicy w stosunku do przyzwoitego współczesnego zestawu).

Nawet na moim drugim zestawie - E2180@2.6, 2GB ram i 7300GT czuję że jest gorzej niż na sprzęcie nr1 z siga bo coś tam chrupnie, przymuli, szarpie płynne przewijanie przy flashu itp, choć jest to jeszcze znośne.

Ze 2 ~ 3 lata temu do internetu obleciał jakiś A64/P4 dziś żeby podobnie to chodziło trzeba PDC/A64x2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10.2 jakoś ci to działa bo ta wersja ma sporo niższe wymagania (Btw flash 10 działał mi płynniej niż 9, przynajmniej jak testowałem kiedyś na tualatinach PIII-S/Celkach)

Jednak co krok będziesz miał komunikat o aktualizacji i to tamto czy tam jeszcze cóś nie będzie działać itp itd.

Ogólnie droga przez mękę przez co lepiej pomyśleć o jakimś celku G1610 i tanim mobo, albo chociaż po taniości jakiegoś PDC na 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...