Skocz do zawartości
Passt

Dziwne zwisy przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się poradzić w sprawie problemu jak w temacie.

Mianowicie w przeciągu 6 miesięcy wystąpiły 3 zwiechy podczas:

1) oglądania filmu z YouTube

2) oglądania filmu z napędu Blu ray

3) słuchania internetowego radia

 

Zwisy wydają się dziwne dla mnie dlatego, że w LinX z AVX ( 2 godz.), prime 95 (6 godz.) oraz dosyć wymagających grach ( Civilization V, Shogun 2 Total War oraz Battlefield 3) sprzęt działa w pełni stabilnie.

W spisie zdarzeń systemu windows nie ma żadnych błędów. Nie było tez typowych BSOD-ów.

 

Ma ktoś koncepcję co działa niestabilnie??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kable do dysku a potem sa dysk.

Dysk w porządku, kabel wydaje się być w porządku.

 

Przyczyną takich problemów może być zbyt niskie napięcie GPU w "niskich i pośrednich" trybach pracy GPU. Problemy takie występowały w niektórych sterownikach.

 w sumie uzywam najnowszysch sterowników NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy może w MSI Afterburner można dla twojej karty można ustawić te napięcia. Jeśli nie, pozostanie edycja biosu karty.

 

To w sytuacji, jeśli problemem rzeczywiście będą napięcia GPU.

 

Zmieniłem na force constant voltage. Może pomoże :D

Mam jeszcze jeden mały problem. Mianowicie karta dźwiękowa jak w sygnaturze zakupiona przed 6-7-miu laty jest nieco za krótka w obecnej obudowie , tzn. złącze nie wchodzi całkowicie do slotu PCI, bo przeszkadza mu śledź. W poprzedniej obudowie występował podobny problem ,ale w mniejszym nasileniu.

Czy spotkałeś się z takimi wadliwymi wymiarami karty?? Czy to może być przyczyna zwisów??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj znowu zwis z przerywanym dźwiękiem. Pomogło tylko resetowanie systemu.

Podczas crashu nie było BSOD-u natomiast leciał film z YouTube, był  przenoszony plik między dyskami i uruchomiona gra civka V.

W dzienniku zdarzeń znalazłem dwa błędy:

 

 

EDIT:

Zrobiłem Klaus tak jak pisałeś oraz anulowałem przetaktowanie (mam wgrany bios od EVGA, który nieco podnosi zegary pamięci i rdzenia w stosunku do referentów 470 nvidii) i od 1,5 miesiąca bez zwisów.

Problemem była najpewniej przetaktowana grafa bez podniesionego napięcia. Widocznie karty tej firmy słabo się kręcą.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...