Skocz do zawartości
stasimon

Planet ADW-4401A i Netia - ograniczona szybkosc?! Jaki inny wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj Netia podpiela mi neta, predkosc do 20MB, testowalem na ruterze Netia Spot ktory mi przyslali i nie bylo problemu. Predkosc max jaka uzyskalem wgwww.speedtest.net to 19,97Mbps. Niestety ruter nie ma antenki odkrecanej co jest mi potrzebne ze wzgledu na podzial lacza. Kolega dal mi rutek Plante ADW-4401A, wszystko skonfigurowalem i net dziala, problemem sa tylko predkosci. Gdy sprawdzam status lacza na tym Planecie to mam:

 

Downstream Speed: 23367 kbps  (Fast)

Upstream Speed: 1183 kbps  (Fast) 

Downstream SNR: 6.2dB

Upstream SNR: 7.7dB 

 

Wg instrukcji predkosc max dla tego sprzetu to 24Mbps. Testowalem kilka razy do kilku roznych miejsc i predkosc zawsze zatrzymuje mi sie na poziomie max ok 9,05Mbps. Po uzyskaniu wyniku podpinalem spowrotem Netia Spot i testowalem te same serwery i tu szok, predkosc max w zaleznosci od serwera 17,55 - 19,97Mbps.

 

Dlaczego na tym Planecie jest jakby ograniczona predkosc? Mozna to jakos skonfigurowac?

 

Ewentualnie jaki inny ruter ADSL polecacie? Nie musi miec jakiegos rozbudowanego menu, ma byc stabilny przy polaczeniu 3 komputerow i 1 - 2 komorek, odkrecana antenka, no i w miare silny sygnal.

 

Pzd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...