Skocz do zawartości
Mertal

Komputer do gier za 4000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym z góry napisać ,że w kwestiach hardware jestem laikiem.Chciałbym zgłosić się do was z prośbą o złożenie dla mnie komputera który będzie wykorzystywany do gier komputerowych.Interesuje mnie tylko i wyłącznie sama "skrzynka", monitor oraz akcesoria posiadam już.Chciałbym komputer na którym śmiało będę mógł pograć w takie tytuły jak Battlefield 4 na maksymalnych detalach czy zapowiedziany już Wiedźmin 3.Chciałbym również żeby części były nowe.Podzespoły nie będą przeze mnie podkręcane. Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-4670 BOX - 825zł

Gigabyte GA-B85M-D3H - 280zł

MSI GTX 770 Gaming - 1545zł

2x 4GB Crucial 1600 MHz - 260zł

 Seagate Barracuda 1TB - 240zł

SilentiumPC Deus 600W - 220zł

LG GH24NS95 - 60zł

silentiumPC Gladius M40 (http://www.morele.ne...-spc077-529266/ ) - 209zł
Razem: 4014
Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć tańszą płytę i zasilacz o mniejszej mocy za to z lepszą sprawnością. Oszczędności można poszukać także na obudowie.

Moja propozycja jest po tych cięciach i z dodatkowym chłodzeniem procesora, dzięki czemu będzie ciszej pod obciążeniem. Dodatkowo prawie 500zł można wykorzystać na napędy, dysk SSD (niekoniecznie) lub wyciszaną obudowę zamiast SilentiumPC (Fractal Design R4).

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVkMsOwiAQRf9l1o2B4WHrP5guXRgXhLJoqNSUNkaN$y6P4s7ELmYuHIY7Ay!4TWO32BkOZxB7RqACIVgTBYkMkgkXQTgTXyIlJmE03yDrwX9xqaAfRq9j12hQgvxY063u2jgVzREjqtN4lJQSlCmLsqd5flqnLDe$xS$X0A1YtpnUrFo7GR8QxRUce!N7o58uFWKz4$Er73ZQ3WlQ3j0CJvD!AH6YUO4*

Edytowane przez KapitanZ
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Oszczędzać na szczęście nie muszę, budżet jeżeli potrzeba może zamknąć się w 4,5 tys (byle nie więce jednak chciałbym w tych 4,5 tys zamknąć się wraz z systemem opracyjnym) dlatego chciałbym jedną tylko zmianę w zestawie.Odtwarzacz dvd chciałbym zamienić na jakiś nie drogi blu-rayowy.

 

Chciałbym jeszcze zapytać bo słyszałem ,że lepiej działają płyty główne które nie posiadają zintegrowanej karty graficznej.Nie wiem czy to prawda jeżeli jednak tak to czy dało by się zastopić właśnie na taką płytę bez grafiki zintegrowanej?Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać bo słyszałem ,że lepiej działają płyty główne które nie posiadają zintegrowanej karty graficznej.Nie wiem czy to prawda jeżeli jednak tak to czy dało by się zastopić właśnie na taką płytę bez grafiki zintegrowanej?Za pomoc z góry dziękuję.

Nieaktualne od 10 lat. Zintegrowana grafiku tu jest akurat w procesorze, w nim to nie przeszkadza, ułatwia życie w sytuacjach awaryjnych. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do blu-ray przeczytaj sobie http://www.swistak.pl/poradniki/73-Jak-wybrac-odtwarzacz-Blu-ray.html i wybierz jakiś, jest to mało popularny napęd do komputerów więc nie wiem czy ktoś konkretny model doradzi tym bardziej że chcesz tanio, zwracaj też uwagę na gwarancje

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc.Chciałbym was jeszcze jednak troszkę pomęczyc.Jest możliwość zwiekszenie budżetu do 5000 tys.Czy można dzieki tej modyfikacji budżetu wyciągnąć więcej mocy ze stacji czy będą to tylko lekkie modyfikacje dajace niewielki wzrost mocy obliczeniowej lub zmiany tylko czysto kosmetyczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zamiast GTX770 wziąć GTX780 to wzrost wydajności byłby spory. Ale jeśli grasz tylko w FullHD, to wg mnie lepiej odłożyć tysiaka na przyszły upgrade. 

Jeśli chcesz porównać obie karty to linkuję do testów:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_770/

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc.Chciałbym was jeszcze jednak troszkę pomęczyc.Jest możliwość zwiekszenie budżetu do 5000 tys.Czy można dzieki tej modyfikacji budżetu wyciągnąć więcej mocy ze stacji czy będą to tylko lekkie modyfikacje dajace niewielki wzrost mocy obliczeniowej lub zmiany tylko czysto kosmetyczne ?

 

W obecnym stanie rzeczy dołożenie tego tysiąca wiele nie zmieni oprócz bajerów (napisałeś wprawdzie, że budżet wzrasta do pięciu milionów, ale zapewne nie tak miało być Dołączona grafika.

 

Jeżeli już to IMO należałoby dołożyć około 500 zł do zmiany procesora na 4670K oraz płyty głównej, no i chłodzenia i zdecydować się jednak na lekkie podkręcenie. Skoro jednak wykluczasz w poście otwierającym wątek tę drogę, dokładanie do grafiki wydaje się wybitnie mało sensowne w kontekście nadchodzącej premiery AMD, która może nieco zmienić sytuację cenową w górnym segmencie.

 

Dodatkowo jest też taka prawda, że przed faktyczną premierą nowych gier, nigdy tak do końca nie będziesz wiedział jaka zmiana na ile jest opłacalna. Można coś tam przewidywać, bo wiadomo na jakich to silnikach, ale nigdy na 100% nie wiadomo.

 

Druga sensowne możliwość to zmiana SSD na jakiś 240+ GB. I to z całą pewnością bym zrobił.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...