Skocz do zawartości
Aki

Sapphire 7870 CF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

dorzuciłem do swojego PC drugą kartę 7870,  niestety miałem bardzo mało czasu na testy, jednak zaniepokoił mnie wynik w 3dMarku Vantage (tylko tu zdążyłem przetestować) - jedna karta robi około 23.5k (po o/c 25k), dwie tylko 33-34k... Co mnie najbardziej zaniepokoiło - miejscami w testach był widoczny całkiem duży przyrost FPS - czyli ok, niestety również miejscami odnotowałem też spore spadki, tj. FPSów było mniej w danym momencie niż w przypadku jednej karty. Konfiguracja kompa w sygnaturce. Zasilacz na pewno jest ok, czyżby CPU nie wyrabiał? Stery najnowsze, win7 tydzień po formacie. Temperatury kart max 70C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo sensu , lepszy procek od tego 955 co masz to tylko jakiś X6 .

 

X6 ma na stock wydajność na poziomie I7 9xx lub nawet niżej , niestety wydajność od jakiegoś czasy nie jest mocną stroną AMD . 

 

Jak chcesz się bawić w CF to tylko przesiadka na Intela ( najlepiej na I5 od razu ) .

 

Co niestety wiąże się z wydatkami , CPU - od 650 zł wzwyż ( np. I5 3350P czy I5 3470 ) , płyta ( 400 + zł ) to tak na start .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeszcze cały czas walczę (miałem bardzo mało czasu), ale zauważyłem jedną rzecz, kiedy przeinstalowałem sterowniki (z poniekąd dokładnym usunięciem resztek sterowników w trybie awaryjnym, driver cleaner, driver sweeper) z 13.4 na 13.10 beta, wynik w 3d marku vantage spadł do 31-32k, wcześniej miałem nawet 35k, teraz mam straszny problem z reinstalacją sterowników (coś rypnęło i czeka mnie ręczne czyszczenie rejestrów i katalogów, dodatkowo nie dam ręki uciąć czy wcześniej program dobrze pousuwał resztki). Dlatego też pytanie, które sterowniki polecacie do testów kart w cf, 13.10 czy 13.4? (a może coś jeszcze starszego - wielokrotnie słyszałem, że nowe stery, nawet w wersji stable, potrafiły być gorsze).

Póki co nie chcę się poddawać jeśli chodzi o procesor. Czytałem sporo tematów na zagranicznych forach i użytkownicy pisali, że owszem, 955 jest wąskim gardłem, ale bez przesady. 

Nio i jeszcze jedna sprawa, gta 4 w cf automatycznie ustawia mi wszystkie ustawienia na low i nie pozwala ustawić nic wyżej, w przypadku jednej karty wszystko jest ok, to jakiś znany problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw od nowa system, zrób sobie obraz systemu ghost albo actronis. potem zainstaluj sterowniki od płyty głównej na końcu karty graficznej najlepiej te http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=53. Wgraj nowy bios do płyty głównej, po testuj i napisz czy coś pomogło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, po wielu testach (udało się w końcu przeinstalować sterowniki) i reasumująć zgadzam się w pełni, że 7870 w CF to trochę za dużo dla Phenoma II 955, nawet po OC (w Vantage około 35k [przy czym przy i5 powinno być około 44k, więc różnica jest], w GTA4 tylko niewielki skok wydajności). Pozostaje więc zabawa na jednej karcie i gromadzenie funduszy na zmianę platformy. 

 

Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy przy reinstalacji sterowników to polecam poradnik z linka poniżej:

http://www.brightsideofnews.com/news/2012/4/4/guide-how-to-completely-uninstall-amd-graphics-drivers.aspx?pageid=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu traktujesz 3DMarki jako wyznacznik wydajności Dołączona grafika

Odpalaj interesujące Cię gry. Wówczas zobaczysz jak ma się cała sprawa.

 

Jak zainstalujesz stery 13.8 beta v1, wyłączysz w sterownikach tesselację oraz frame pacing i ustawisz profil na performance, to będziesz miał jeszcze więcej punktów w Smarkach. Tylko co z tego Dołączona grafika

 

3DMarki wypluwają różne wyniki w zależności od mnóstwa czynników i nie ma sensu sobie w ten sposób porównywać wydajności. W szczególności na różnych sterach.

The way to do it Dołączona grafika

 

BTW

GTA słabo korzysta z multi-GPU.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...