Skocz do zawartości
greeter

Biblioteki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie

Podczas proby instalowania rpm-ow czesto zostaje wyswietlony komunikat o braku bibliotek.

Jezeli je znajde to w ktore miejsce mam je wrzucic?

wrzucalem juz do /lib ale to nie pomoglo.

ps. zna ktos moze dobra strone z bibliotekami bo na plikoskopie nie ma wszystkich

, a na mojej plycie instalacyjnej tez wielu brakuje.

dziekuje

Greeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie jak masz plytke z systemem to sa na niej rozne rpmy, no i jak ci brakuje bibliotek to szukasz rpma ktory je zawiera i instalujesz go, przez wrzucanie takie z netu narobisz tylko syfu w systemie... a jezeli denerwuja cie braki bibliotek to instalnij sobie PLD, tam przy instalowaniu jakiegos rpma sprawdzane sa zaleznosci i odrazu gdy jakiejs biblioteki brakuje zostaje ona doinstalowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak brakuje na plycie to znaczy ze pewnie system co miesci sie na 3 plytkach instalowales z jednej ;) jakto juz czesto zaobserwowalem na uzytkownikach mandrakow i tym podobnych, w slacku i pld nie masz takich problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sciagniesz jakas biblioteke, to prawdopodobnie bedzie w rpm [zaleznie od wersji linuxa] lub jakims pliku skompresowanym. Jezeli bedzie ta druga opcja, to zapewne znajdzie sie i plik readme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w /etc/ takiego pliku zaczynajacego sie na Id.conf ...cos tam

 

sorki nie pamietam - mi sie wydaje ze to jest wlasnie do podawania sciezkek do bibliotek

 

 

(Id.... dokladnie nie wiem czy jest to i czy L :)[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...