Skocz do zawartości
Fuxseb

HP Compaq 6715b - nie działa bluetooth, oraz menedżer urządzeń szaleje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych moim tematem. Otóż dotarł do mnie dosyć zaśmiecony i niezbyt działający laptop (model w temacie) celem zrobienia standardowego formatu dysku, instalacji Win7 i wszystkich wymaganych sterowników. Wszystko poszło zgodnie z planem oprócz tego że nie udało się uruchomić łącza bluetooth. Normalnie nic bym sobie z tego nie zrobił ale łącze BT znajduje się w przeznaczonej dla niego zatoce oznaczonej stosownym symbolem. Na płytce portu BT znajduje się dioda LED która nie świeci nigdy. Oczywiście łącza BT nie da się skonfigurować gdyż nie jest w ogóle wykrywane. Sterowniki dostarczone przez producenta laptopa zgłaszają że nie ma takiego urządzenia w systemie. Właściciel laptopa chce korzystać z zewnętrznego odbiornika GPS do którego potrzebny jest bluetooth, dlatego postanowiłem napisać ten temat zanim zalecę zakup zewnętrznego portu BT na USB.

 

Drugim problemem z powyższym laptopem jest fakt że bardzo często słychać dźwięk podłączenia urządzenia USB, i sporadycznie dźwięk odłączenia. Częstotliwość tych dźwięków jest różna i zdaje się nie zależeć od czegokolwiek. Nawet jeśli laptop jest po prostu włączony i siedzi bezczynnie, potrafi być cicho, ale może też raz na kilka sekund emitować charakterystyczne "donk". Nie chcę żeby to się skończyło na zwykłym wyłączeniu tych dźwięków w opcjach systemu gdyż jest to istniejący problem, najpewniej sprzętowy. System jest świeży i chroniony antywirusem więc wykluczam opcję infekcji malware. W menedżerze urządzeń nie ma konfliktów i problemów z urządzeniami. Nie zauważyłem też żeby pojawiały się jakiekolwiek nowe urządzenia kiedy jest odtworzony dźwięk podłączenia. Jedyne co się dzieje w tym momencie to odświeżenie listy które wiąże się z jej zniknięciem i jakby "przewinięciem" przez chwilę co też jest wyraźne i wkurzające na dłuższą metę. Czy jest w ogóle jakiś program pozwalający na logowanie tego co się dzieje w przestrzeni hotplug z urządzeniami w Windows 7? Chodzi o zdarzenia przyłączenia i odłączenia urządzenia. Myślę że jakbym wiedział jakie urządzenie powoduje takie zamieszanie, mógłbym to namierzyć i wyeliminować. Nie wykluczam powiązania z niewykrywaniem bluetooth, ale tworzę temat bo może ktoś już miał do czynienia z podobnym problemem.

 

Proszę o pomoc jeśli ktoś miał do czynienia z podobnym problemem (niekoniecznie z tym samym lapkiem) i przepraszam jeśli temat już zaistniał - przeszukałem już bardzo dużo internetu w poszukiwaniu rozwiązania, bezskutecznie.

 

P.S. Nie mam gwarancji że bluetooth działał przed formatem gdyż system był w zbyt złej kondycji żeby to w ogóle sprawdzić.

P.P.S. Laptop nie ma żadnego przełącznika bluetooth, to by było zbyt proste jeśli byłby po prostu wyłączony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że udało mi się rozwiązać problem samemu. Okazuje się że odpięła się wtyczka z drugiej strony przewodu i nie było tego widać bez rozebrania całego lapka. Sprawcą mijania urządzeń był uszkodzony czytnik biometryczne który po prostu odłączyłem i problem zniknął.

Dziękuję za uwagę, usunięcie tematu pozostawiam do decyzji moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...