Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Asusa K53S i nagle przestał działać. Wyłaczyłem go wieczorem a rano jest dead.

Symptomy:

Ladowarka podlaczona = zero zasilania

BAteria wsadzona = nic nie reaguje.

Nie pali sie zadne swiatełko przy podłaczonej ładowarce lub bez, po naciśnieciu przycisku power nic się nie dzieje. Czy to z ładowarki czy samej bateri, start jest niemożliwy. Dosłownie tak jakby uszło z niego życie.

Myślałem że to może DC power Jack (wejście do ładowania bo laptop nie otrzymuje prądu (świadło ładowania nie pali się) ale przy pełnej bateri powinien wystartować lub coś powinno się dziać.

Przuby bez bateri z i na samej ładowarce, czy z ramem , bez i inne kombinacje nie przyniosły rezultatu.

Rozkreciłem go (gdyż gwarancja poszła 1m temu ale jest czysty, zero jakich kolwiek obiawów.

Wygląda że siadł może układ od dystrybucji produ (sekcja zasilania) ale niewiem lub płyta bo nic się nie dzieje. Nawet niemam jak sprawdzić czy proc sie ładuje. (ramy i dysk chodzą)

Spotkał sie ktoś z czymś takim.

Dosłownie Brick i to czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy  ze padnie MAX/inny od ładowania.. Głowna linia zasilania od razu zostaje odcięta.

Lub masz zwarcie na głównej linii.

Sam nic nie robisz.. tylko serwis.

OK sparwdzilem. Pyta ma zasilanie. 19V na gniezdzie, na mosecie za gniazdem oraz na tranzystorku za nim. Cewki sa sprawne (za procem. Jedna jest walnieta (taka mala) ale to nie ona powoduje ze płyta nie wstaje. Jest pewnie cos jeszcze ale to jutro sprobuje obadac. Mysle ze kupie Odsysarke, flux, klej (lutownice juz mam.) i jak namierze to cos to pewnie koszt rzedu 10zl + odwaga. Kiedys trzeba zaczac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...