Skocz do zawartości
wojtogeforce

Problem z i5 3470 + msi z77a-g43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od samego początku z tymi nowymi częściami i5 3470 + msi msi z77a-g43

a mianowicie komputer sam sie restartuje kiedy mu pasuje albo jak przeglądam stronę internetową lub gram w grę czasami się zrestartuje raz na dobę a czasami działa cały dzień i nic jest ok ustawienia fabryczne 3.2ghz ,temperatury oki w idle od 27c-34c w stresie nie przekraczają 50c 

rozkręciłem drugi raz poodpychałem wszystkie kable , wgrałem najnowszy bios bo myślałem że to coś pomoże ale nadal nic jak mu pasuje to tak działa co to może być za przyczyna ?

reszta podzespołów :

i5 3470@3,8ghz ,Thermalright Macho Black White, Msi z77a-g43, GTX 660 Msi, 2x4GB GoodRam 1333MHz, Seagate 1TB 7200, NOX Urano 600W, Sp Brutus 430 -120mm x 4 ,Win 7 Ulitimate 64bit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zasilacz - chodzą opinie, że to jednak dość dziadowa jednostka, może w niej tkwi problem. 

 

http://forum.purepc.pl/topic/292766-nox-urano-600w/

http://forum.pcformat.pl/Prosze-o-opinie-o-Nox-Urano-600W-t

 

Z pozostałych pomysłów: ustawić napięcia RAM i CPU ręcznie, ustawić fabryczne timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co do zasiłki do czwartku dzałała na phenomie IIx4 965@3.9   0 problemów 

a intel jednak dużo mniej ciągnie 

ale co najdziwniejsze że obudowę położyłem na poziomo bo kombinowałem z pamięciami i tak zostało i  komputer działa bez zarzutu parę godzin 

co jest grane coś żle zamocowałem ? chyba nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przypadek, sam pisałeś że potrafił wieszać się co chwilę lub chodzić bez problemy cały dzień. Ewentualnie tylko karta graficzna mogłaby się w slocie wyginać, al eto raczej mało prawdopodobne jak wszystko jest dobrze skręcone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...