Skocz do zawartości
klaster

Slotek 75DRV uptade XP2100 czy moge dac XP2400 ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie wiem czy to do sprzetu sie zalicza czy do podkrecania ale raczej do jednej i drugiej grupy. Wiec mam plyte Slotek 75DRV i zrobilem update BIOS na nowszy i jedyny ktory jest na stronie producenta ale teraz mam pytanie na ich stronie pisza ze rozpoznawalny bedzie do XP 2100+ ale to przy zachowaniu standardowych ustawien czyli 133MHz x 14 ale ja mam mozliwosc na 150MHz x 14 i teraz zastanawiałem sie na kupno XP2200+ czyli na 1.8GHz ale bym musial zmienic czestotliwosc ale nie wiem jaki ma mnoznik ten procesor standardowo??

lub kupic XP 2400 na 266MHz i tez bym musiał zwiekszyc czestotliwosc taktowania bez zmieniania mnoznika bo nie wiem jakie maja standardowo i czy idzie bez zadnych przecinań sciezek zmienic mnoznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy tak to 2200+ co chcesz to jest 133x16.5 i powinno pojsc, zreszta nie wiem dokldanie jaka masz plyta bo ja mam sl75drv5 i w bios t1.8 - tam mam nagryzmolone ze moge pakowac proce do 2700+ jesli to 2400+ tez ma 133FSB to powinno isc - nie wypowiadam sie jak jest z 166 bo nie mialm okazji sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta to ty mozesz nawet do 3200 jesli dobrze wyczytalem na stronie sloteka ale moja moze jedynie do a raczej bedzie rozpoznawalny do 2100 powyzej nie. Moje watrosci jakie moze plyta wycisnac to:

max. mnoznik to 14

max. czestotliwosc to 150MHz

a jaka mam to pisalem ze mam 75DRV bez niczego po DRV

takie wartosci moze moja plyta osiagnac wiec nie wiem czy te 16.5 bedzie jedynie co moge to 133x14=~1800MHz wiec XP2200+ powinno pojsc wedlog moich obliczen a co do XP2400+ to tez ale przy zostawieniu mnoznika 14 chyba ze dam na auto ale nie wiem czy nie bedzie zwisow dlatego wlasnie pytam sie bo woem ze sa tu ludzie ktorzy podkrecaja procki jak i plyty do ostatnich sił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam napisane w instrukcji w takiej malej ale obszernej ksiazece, w biosie raczejnie widze ustawienia mnoznika jedynie mam albo na auto albo manuale ustawienia, wiec max to 14 na plycie poprzez przstawienie przelacznikow a w biosie to raczej nie mam takiego ustawienia ale jeszcze zoabacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na mojej płytce, czyli SL-75KAV (KT133A) mają proce z mnoznikami x17 jak nie wyżej (po drut modzie), a płyta również teoretycznie max x14 (przy czym regulacja tylko do x12.5), więc i Tobie powinno zadziałać z wyższymi mnożnkami...najwyżej nie będzie ci wyświetlał oznaczeń +, a czystą częstotliwość.

Ale nie dowiesz się, jak nie sprawdzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli kupie XP2400+ ktory ma 2GHz to bedzie mi chodzic bez przecinania sciezek na procku czy raczej trzeba bedzie zrobic mala operacje, a i bym prosil o link gdzie sa wypisane w zwiasku do athlona XP co i gdzie przeciac by miec takie ustawienia czyli przecinanie sciezek wraz z tabela i jakie mnozniki ma kazdy procek z XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli kupie XP2400+ ktory ma 2GHz to bedzie mi chodzic bez przecinania sciezek na procku czy raczej trzeba bedzie zrobic mala operacje, a i bym prosil o link gdzie sa wypisane w zwiasku do athlona XP co i gdzie przeciac by miec takie ustawienia czyli przecinanie sciezek wraz z tabela i jakie mnozniki ma kazdy procek z XP

Przede wszystkim, jeżeli proc ma być cięty/łączony, to nie kupuj 2400- po co przepłacać? A takie linki znajdziesz w faq (poracowanie mihel!na chyba) oraz na www.ocinside.de (po angielsku, w dziale workshop)

Forum FAQ, nie FAQ w linkach na górze strony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...