Skocz do zawartości
Gość elektroPC

Zasilacz ATX - poprawne połączenie przewodów

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie, wiesz jaka jest wydajność prądowa "szarego przewodu"? Nie wiesz. Odczep się od tego szarego przewodu i nie udowadniaj za wszelką cenę swojego poziomu. 30 postów o niczym w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Haha.:D

Bitwa o PWR_OK... Dobre.

No nie wiem, rzeczywiście... Więc Ja go ''cyknę'' z płytki bo widzę, że nie jest on mi do niczego potrzebny. Diodę podepne se do pomarańczowego jeśli można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, ze masz STANDARD, gdzie masz opisane co i na jakiej linii jest puszczone. Nie bez przyczyny POWER_OK czyli szary kabel jest tylko informacją dla elektroniki płyty głównej.

A ty zes sobie upatrzył ten szary kabel spośród innych 24.....

Nie szukałem zbytnio ale nie znalazłem informacji na temat obciążalności prądowej tego kabla. A nuż tam jest dosłownie 5mA i co? Może ten dziadowski układzik powie 'nope, pow 20mA sie pale, bye' i tyle bedziesz mial z zasilacza.

 

Weź normalną linie 5V albo 12V i nie kombinuj, dobrze Ci radze.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Dzięki _KaszpiR_, dobre ujęcie.:D Ok, no tak, przecież to jest tylko informacja więc jak zasilacz startuje bez jego zwierania to go wyeksmituję z tamtąd. Ale pod pomarańczowy muszę dać słabszą diodkę i już może być bez jakiegokolwiek rezystora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Przeczytałem. Ale chodzi mi czy mogę podpiąć pod +3.3V to dioda sama wystarczy. Po co mam jej dawać rezystor jak na pomarańczowym jest tylko 3V a amper napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Daj spokój koleś, przecież się tylko pytam... Więc powiedz mi tu jak małemu dziecku tak prosto z mostu, dla takiej diody 2,5mm bodajżę zielonej jaki mam dać rezystor ? Sorki bo Ja nie potrafię liczyć zabardzo tych pojęć, nie jestem dobry z fizyki i dlatego chcę dobrać odpowiedni rezystor do danej diody dla danego przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon166 ---> Co do głośników, to podpinam pod tylni kanał dwie kolumny z wieży, które mają 6 ohm, 2x80W RMS i 2x210W maks. Więc z kolumnami radio powinno dać sobię rade ?:P

Aha, więc pod szary i czarny podepne sobie zieloną diodę. A jaki mniej więcej rezystor starczy ?

To może ja jeszcze trochę namieszam Ci w glówce, twoje radio drogi kolego ma w porywach pewnie okolo 17wat na kanał przy 4 omach.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...