Skocz do zawartości
sfinksred

[Zestaw] 5000zł [M-OC] dla Architekta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Szukam zestawu do 5000zł, buda + klawiatura + mysz, bez OS.

Wykorzystanie: 3/4 rok studiów architektonicznych, Autocad, 3ds Max, Archicad, Photoshop, Rendering + jak się doczekam to GTA V Dołączona grafika
Myślałem, że optymalnie będzie przeznaczyć ok. 4700zł na komputer a 300zł na klawiaturę. Ostateczna cena może być jedynie o 100zł wyższa, jeśli nie da się tego upchnąć w 5000.


Byłbym gotowy zrobić jakieś OC, ale tak, zeby to raz zrobić i się nie przejmować czy nie będzie za gorąco itd.
Generalnie zastanawiam się nad i7-4771 / Xeon 1240v3. Jednak wiem, że jeśli ma być OC, musiałbym zainwestowac w jakieś i7 z "K", co znów będzie o ok. 150 więcej.
Chciałbym się Was doradzić czy lepiej inwestować w podkrecanie i i7 czy zostać przy Xeonie dla w/w wymagań.

Proponowany zestaw:
i7-4771 + MSI Z87M-G43
Albo
Xeon E3-1240v3 / 1230v3 + Gigabyte GA-H87-HD3

RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Dysk: Western Digital RED 1 TB  (zależy mi na ciszy dysku)
SSD: Plextor M5S 128GB
Graf: Gigabyte gtx760
Napęd: Samsung SH-224BB SATA
Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
Zasilacz: OCZ ZT 550W 80+ Bronze modular
Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho 120

 

największy dylemat co do klawiatury i myszki... grać naprawdę będe mało, klawiatura dopasowana pod wygodne pisanie:)

Edytowane przez sfinksred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam czy chce tego podkręcania - nie mogę pozwolić na to, żeby w najmniej odpowiednim momencie komp się wysypał... Z jednej strony wiem, że przydałoby się tych kilkaset Mhz więcej do renderów, ale znów 3,9Ghz w Turbo (4770)nie jest aż tak mało...
Dalej, jak będ podkręcania to zaoszczędze na płycie. A jeśli bez podkręcania to może lepiej Xeon 1240v3 zamiast i7-4770? (20zł różnicy) Hmm..
Ciągle mnie ten temat gnębi, a wiem, że tutaj mogę dostać sensowną odpowiedź.

--------------------------------

Bądź co bądź, zdecydowałem, że reszta kompa będzie wyglądać tak:
Thermalright HR-02 Macho Black-White  (jeśli bez podkręcania to zostanę przy macho 120)
Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)
Plextor M5P 128GB SATA3 (540/340MB/s)
Liteon iHAS120 SATA (black)
Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)
bequiet! PurePower L8 630W
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...