Skocz do zawartości
maciekmokap

Sens podkręcania procesora powyżej 4Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę i rozkminiam czy jest sens podkręcania procka powyżej 4Ghz, w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy. Jedynie benchmarki i to też wcale nie dużo/ Tak przynajmniej nie musimy żyłować proca bo 4.0 to on zrobi na stocku i mamy zapewnioną wydajność. W Crysis między 4.5Ghz a 4.0 roznica jest 4 fps. To chyba nie jest warte zachodu i wydaje mi się, że jest to tylko sztuka dla sztuki. Jak się do tego odniesiecie drodzy forumowicze? Czekam na rozwinięcie dyskusji.

 

Mowa ofc o Haswellu, sorry, że nie uwzględniłem. 4670k

Edytowane przez maciekmokap
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele twój post tutaj wnosi, chce rozpocząć konstruktywną dyskusję to oczywiście zjawi się ktoś komu to nie pasuje i musi wszystko popsuć. Chodzi mi o rozpoczęcie tematu: OC powyżej 4Ghz, jest sens czy to tylko pogoń za cyferkami w benchu. Takie to trudne?

Edytowane przez maciekmokap
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zastosowania. W Crysis masz 4FPS więcej a w innej grze 20. Ale imo jeśli masz te optymalne 4GHz na normalnym napięciu to procesor jest wydajny i chłodny, im wyżej kręcisz tym bardziej się grzeje, więcej prądu bierze, jest głośniejszy itp. Sam musisz zdecydować. Jest pewna granica pomiędzy wydajnością a opłacalnością OC i sam musisz sobie ją ustalić. Skoro kupiłeś już procesor z "K" na końcu to ja bym go wykorzystał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła Ci się słabsza sztuka pod względem OC, ale ja bym się tym zbytnio nie kłopotał. Jednak te 4,3 przy 1.2V zapewni ci dużą wydajność i cisze w budzie. Każdy ma w oc inne priorytety. Ja się zawsze stosuje do kręcenia na default vcore. Jak dalej nie idzie,nie podnosze napięćżeby wyciągnąć jeszcze te 200MHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie lepiej mieć 5ghz na 1.3v od 4.3ghz na 1.2v, procka trafiłeś padakę i nic nie zrobisz, ustawiłeś go na rozsądnym napięciu napięciu i traktowaniu, mój proc idzie do 4.5ghz na 1.25v a potem każde 100mhz to sporo większe napięcie, i do benchmarków jest ok żeby mu zapodać nawet 1.4v na 10minut ale do codziennego użytkowania nie ma to sensu (pobór prądu, większy wydatek ciepła i hałasu), jak ci nie odpowiada procek to sprzedaj, uwal i kup nowy (lub jak padnie to ci intel wymieni na nowy), jeśli masz wystarczająco mocy to zostaw się ciesz, generalnie 80% tych procków kończy się w granicach 4.5ghz, ja bym poczekał na nowsze revizję, procek by padł i poszedł na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest żaden w grach, bo tego tak nie odczujesz.  Crysis 3, bo pewnie o tej częsci mowa w temacie, faktycznie dostaje lekkiego kopa po  OC procka. Niektóre efekty w grze są bardziej obliczane przez CPU. Ale myślę że 4.3 ghz na Haswellu to i tak wystarczająco. Straciłbyś może, gdybyś  korzystał ze SLI powiedzmy dwóch GTX 770.  Zresztą Crysis 3 to tylko narazie jedna gra. Zobaczymy co przyniosą nowe konsole i wtedy się przekonamy czy żyłowanie procków powyżej 4.0 ghz będzie konieczne.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sandy 2500 k, 4,6 ghz na 1,3 V. By wejsc na 4,7/4,8 napiecie musialoby powedrowac powyzej akceptowalnej granicy 1,35...

Szkoda pieniędzy (tak jak juz bylo wspomniane) by kupic proc do oc i nic w tym temacie nie dzialac. Prawie każdy zmienia cooler wiec i pozostanie na standrdowym V jest bez sensu.

Wzrost zuzywnej mocy to jak lamerskie haslo z ulotki greenpeacu...

Btw 4fps tylko dzieki cpu to moim zdaniem duuzo:0! Jak przejscie na stocku z sandy na ivy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pamięc RAM w obecnych czasach ma najmniejsze znaczenie w grach jeśli chodzi  o jej taktowanie. Co innego pamięc na karcie graficznej.

Powtarzacie to jak mantre , a to nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością. W życiu bym nie wrócił do pamięci 1600cl9 zamiast 2400cl9 z wyostrzonymi alphami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz klapki na oczach.

Nie tak dawno był ciekawy teścik na anandtechu: http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/7

 

W sytuacji, która przeciętnego użytkownika interesuje, czyli wpływ pamięci na gry przy pojedynczej, dedykowanej karcie graficznej jest więcej niż marginalny.

 

Także jedynym oderwanym od rzeczywistości jesteś ty z tymi swoimi @@.

 

Pzdr,

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi testować to już nie moja brocha , parę osób pytało o pamięci i są zadowolone po przejściu na szybsze. Ale jedna z drugą dzidzią myśli jak zapoda sobie 2400cl11-13-13-34 to wyniki wystrzelą w kosmos.

 

Jak nie masz pojęcia w temacie to nie zaczynaj ze mną dyskusji.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...