Jump to content
niemamnogi

Komputer do produkcji audio - 3500 zł.

Recommended Posts

Witam, 

Obecnie składam zestaw, który będzie wykorzystywany do produkcji audio, czasem do pogrania w jakieś proste gry (kartę graficzna dokupię później). Kartę dźwiękową oczywiście posiadam Dołączona grafika. Nie zamierzam mocno kręcić proca (dlatego w zestawie i7-4770 i Z87), cały system ma być jak najbardziej stabilny, a przy okazji zajmować jak najmniej miejsca. W przyszłości planuje dołożyć następne 8 GB RAM.

Na budę razem z systemem planuje przeznaczyć ok. 3500 zł (+/- 100)

Proponowany zestaw:

1 Procesor Intel  CORE I7-4770 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770 1139,01
2  Płyta główna MSI  Z87I 7851-010R    465,01
3 Dysk SSD Samsung  120GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'', 7mm, Basic (MZ-7TD120BW)    359,01
4 Dysk Western Digital  Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 239,00
5  Pamięć Kingston  HyperX 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Anniversary Series (KHX16C9X3/8)  275,00
6  Obudowa BitFenix  BFC-PRO-300-WWXKW-RP    274,98
7  Microsoft  Windows 8 PL 64-bit OEM (WN7-00417)  349,00
8  Samsung  SH-224DB/BEBE   58,53
9  Zasilacz Be Quiet!  STRAIGHT POWER BQT E9-500W, 80PLUS Gold, 4 linie 12V (BN192) 364,01
                                                                                                                                                                                                                    Suma 3523,55

Sugestie? Dołączona grafika

Edited by niemamnogi

Moje sugestie: napisałeś że nie zamierzasz mocno podkręcać procka, a wybrałeś płytę do OC. Kłopot w tym, że procesora bez "k" czyli odblokowanego mnożnika w zasadzie wogóle się nie podkręci, albo będzie to utrudnione i nie zagwarantuje stabilnej pracy. Poza płytą zmienić można pamięć i rozważyć czy rzeczywiście potrzebujemy takiego zasilacza.. Zmieniłem rónież dysk SSD na lepszy, obudowę na wyciszaną i dorzuciłem lepszy schładzacz, z założeniem że PC do tworzenia audio musi być cichy.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx9kM8OgjAMxt!lZ2K2bh3gOxiPHoyHBTgQEA2DGDW!u!tghJjgofvaX$98yd5w72$l2AywPwMZREiASEsWFMaLmAh50YqYkEmz2EhRcSM3GAlmck63ghRSSC8J1O3NFezNSzHEKv!txUq3QsbrRdVZPo4mYElBRJybMAaq8oVqfvUylf2zCqtGREM3Xr0hKB2u9Xawx6avnEcSZ3CoK1dXxasLg0i7lH$w0bS2PLXWdU!PBXy!ZD9S2A**

Ja widzę inny problem - nie wiem, czy masz dźwiękówkę na usb, czy na pci/pciex, ale jeśli to drugie, to zapomnij o karcie graficznej - zabraknie Ci na nią slotu.

Dysk SSD zamień na plextora m5s - zmiecie tego samsunga.

Z wyciszeniem obudowy nie bedzie problemu, moge wykleić ją od środka mata bitumiczną + zaślepić niepotrzebne otwory wentylacyjne. Bardzo zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze budy. Co do dźwiękówki to jest na usb. A jakby tak zmienić zasilacz na tańszy, wziąć i7-4770k, cooler dokupilbym w najbliźszej przyszłości. Ssd w takim razie będzie Plextor m5s.

Edited by niemamnogi