Skocz do zawartości
adashi

cztery monitory na Haswellu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ chwilowo pozbyłem się mojej karty AMD, z ciekawości spróbowałem czy na integrze Haswella da się zachować moją konfigurację 4-monitorową. I od biedy da się, tzn. karta widzi 4 monitory (dwa na hubie dp). Są wprawdzie jakieś jaja (może to niedoskonałość sterowników intela), bo na początku dwa monitory dp wyświetlały to samo. Po kolejnym restarcie udało się jednak uzyskać rozszerzony pulpit na cztery monitory. Czy nie nastąpią jakieś kolejne jaja - zobaczymy.

 

To tak dla potomności, nie żeby coś z tego wielkiego wynikało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hub DP--->3xDP. Taki:

http://www.club-3d.com/index.php/products/reader.en/product/mst-hub-1-3.html

 

podłączony do wyjścia mDP na płycie.

 

Normalnie widać 4 monitory, tak samo jak w Eyefinity, żadne tam 2+1+1. Pulpit rozszerzony dla 4 monitorów da się zrobić, są problemy z obsługą pivot na jednym z dwóch monitorów pod hubem, jak się obydwa pod hubem ustawi na pivot jest ok. Trzy monitory (bez huba) obsługiwane są bez żadnych problemów.

 

Obecnie już oddałem tego huba (kupować na własność się nie opłaca) i wróciłem do mojej karty z dwoma m-DP. Zwracam Ci jednak uwagę, że moja płyta Z87 posiada wyjście DP i że powyższe nie musi dotyczyć zestawu wyjść typu D-Sub+HDMI+DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Czyli DP1.2 działa elegancko.

Jeszcze jedno pytanie. Jesli sterownik intela widzi 4 monitory, da się w takim razie dac np 4x1 portrait i zrobic extended mode (np 4x 1080x1920 - 4320x1920) ?

Ja niestety bede miał płyte DVI/HDMI/D-SUB bo ITX-a z 3x digital w dobrej cenie chyba nie dostane.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli cztery monitory jakby "w pionie", kolejno jeden nad drugim bez pivotu? Mam wrażenie, że się nie da, ale nie próbowałem tak ustawiać, nie przyszło mi to do głowy.

 

Bo jeżeli masz na myśli po prostu cztery monitory w pivocie, to nie ma powodu aby się nie dało (ale ja nie mogłem tego zrobić, bo nie w każdym mam pivot - szczególnie go nie mam w telewizorze :).

 

U mnie były cztery w poziomie co dawało 7680x1200 a następnie dwa z nich w pivocie co dawało chyba 6000x1920.

 

Chyba jest to poza formalną specyfikacją tej integry, ale działało, podobnie jak na integrze od Atoma HD3150 działa 5940x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o extended desktop (bo 4 monitory osobno w pionie bez problemu - logiczne)

Eyefinity w AMD ma wszystkie konfiguracje poza wlasnie 4x1P i 2x3L (nie mylic z 3x2L) i jestem ciekaw czy by hulało - swoja droga pobawiłbym się tym hub-em, tyle ze cena z kosmosu.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Meganka1

Asus posiada w niektórych kartach graficznych mozliwość wyświetlania obrazu na 4 monitorach w zależności od preferencji na 4 monitorach to samo bądż rozszerzony obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...