Skocz do zawartości
Althais

Jaki zasilacz do mojego zestawu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam zasilacz Pentagram Silent Force 460W.

 

Mój obecny konfig to:

 

Płyta główna: Asrock 870 Extreme 3

Procesor: Athlon II X3 450

Karta graficzna: Asus Radeon HD4870 1GB

RAM: 2x 4GB Goodram DDR3

Napęd: Brak :)

 

Będe modernizował kompa i zamówiłem obecnie kartę grafiki Sapphire Radeon HD 7870 2GB (pitcairn) i procka AMD Phenom II X4 955 rev. C3.

Czy obecny zasilacz pociągnie ten zestaw ?

Jak nie to jaki polecacie do ~150 zł ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

 

Może coś takiego? 500W to aż za dużo na tą kartę ale zawsze się przyda jakbyś np za rok wymieniał grafikę. Poza tym lepiej mieć zapas niż niedobór. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam jeszcze jedno pytanie...

Na mojej płycie głównej po lewej stronie koszyka na procesor jest ośmiopinowe gniazdo. Obecnie jest tam podłączony kabelek 4pinowy.

Do czego służy to gniazdo ? Mój zasilacz nie ma drugiego takiego kabelka z czterema pinami ?

Nie powinno być wpiętego drugiego takiego kabelka? Nie powinienem z tego powodu zmienić zasilacza na taki, który będzie miał takie 2 kabelki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wtyczka 8-pin EPS. Spełnia to samo zadadanie co 4-pin, tylko że jest w stanie dostarczyć więcej prądu.

Przydaje się podczas hardkorowego OC (ewentulanie jak byś miał Buldożera Dołączona grafika ). Nie musisz się tym przejmować, bo z wtyczką 4-pin wszystko też działa jak trzeba.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...