Skocz do zawartości
roqqal

Karta, obudowa, ssd, ram, chłodzenie do 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

 

Najpierw specyfikacja komputera:

 

 

 

intel i5-3570k 3,4GHz (nie podkręcony...jeszcze ;p) box
MSI Z77A-G45
radeon HD 7850 1gb msi
G.Skill 4GB 1600MHz (2x 2gb)
Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W
WD RED 2tb

Cooler Master Elite 332 (Black)

 

Odłożyłem troche kasy i chciałbym go troche zmodernizować, chce sobie pograc w dobre gierki, w przyszlosci w gta5 itp

 

Budżet to maksymalnie 3k, ale nie wiecej, moze byc mniej ;p

Najbardziej potrzebuje wymiany ramu bo nawet teraz jak odpale np. wowa na jednym monitorze i zaczne sie bawic w tle na drugim monitorze to nawet windows mi wywala ze ma za mało pamieci i musi zamknąć aplikacje.

Poza tym jakieś dobre chłodzenie do procka aby wkońcu wykorzystać jego potencjał, myślałem może nawet nad jakimś wodnym typu corsair h110, albo samemu zrobić ale to już większe koszta to może lepiej teraz nie.

No a jak podkręce procka to i wypadałoby jakąś porządniejszą grafike dokupić bo zdaje mi sie że może zostawać w tyle.

obudowa ma już swoje lata i nie jestem najwiekszym cudem techniki tak więc też do wymiany

A SSD zawsze chciałem mieć :D

 

Póki co zebrałem takie coś:

http://www.morele.net/inventory/info/EYgbVK/

 

I pytania:

1) Opłaca się wogóle kupować te 2x8gb ramu czy lepiej dokupić do tych 2x2gb które mam?

2) Corsair h110 troche kosztuje, tak więc chyba zostane przy tym zalmanie, chyba że macie inne propozycje Dołączona grafika

3) Opłaca się w tym momencie modernizować kompa, bo jakoś nie narzekam żeby źle działał, a jeśli mają wyjść w najbliższym czasie np jakieś nowe karty graf. to te stare zapewne opadną troche z ceną. Ale nie jestem teraz na czasie, tak wiec nie wiem co sie dzieje na rynku

 

 

Proszę o wasze sugestie, co o tym myślicie?

Edytowane przez roqqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obecnie nowej karty graficznej nie kupował. Poczekałbym minimum dwa tygodnie.

 

Co do RAM: ja bym kupił pojedynczą kość 8 GB. Sprzedać zestaw 2x2 jest coraz trudniej, ale ponieważ akurat RAMy podrożały, może akurat uda się w miarę sensownie to teraz sprzedać. W przyszłości łatwiej nie będzie, bo to już nieco reliktowa wielkość.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tygodnie to się pojawi conajwyżej alternatywa dla gtx780, zawsze zaczynają premierę od flagowego modelu. Na mid end trzeba będzie poczekać jeszcze conajmniej z 1-2 miesiące, tak przynajmniej było w przypadku premier poprzednich generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie są chyba wykluczone ruchy cenowe także w średnim segmencie. Zakładając, że ceny obecnego topu będą musiały iść w dół, coś może też skapnąć niższym segmentom, aby zostały zachowane jakieś proporcje.

 

Ja tam wczoraj sprzedałem właśnie 7850 i czekam ze wzrokiem sępa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie są chyba wykluczone ruchy cenowe także w średnim segmencie. Zakładając, że ceny obecnego topu będą musiały iść w dół, coś może też skapnąć niższym segmentom, aby zostały zachowane jakieś proporcje.

 

Ja tam wczoraj sprzedałem właśnie 7850 i czekam ze wzrokiem sępa...

Nie miej złudzeń, dopóki nie wyjdą nowe karty ze średniego segmentu to nie ma co liczyć na jakieś specjalne zniżki, tym bardziej, że te karty wciąż nieźle się sprzedają.

Do autora - jak ci się nie pali to poczekaj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, całą resztę możesz brać już teraz. Na dzień dzisiejszy 8GB ramu jest wystarczające, jeśli nie masz jakiś specjalnych programów to spokojnie starczy. Tak jak napisał adashi - weź 1x8GB i ewentualnie w przyszłości, jeśli zacznie brakować to dokupisz drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...