Skocz do zawartości
bunny0921

Modernizacja kompa za 1500-2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym się przywitać jako, że jestem świezym użytkownikiem :)
 
Aktualnie zastanawiam się nad modernizacją mojego poczćiwca.
 
Aktualnie posiadam:
Proc: AMD Athlon Dual-Core 5600+
Ramy: 3GB DDR2 [misz-masz] = 2x512mb 533mhz+2x1024 667mhz.
Grafika: Radeon HD4670 1GB
Płyta główna: Gigabyte GA-MA78GM-UD2H
Twardy dysk: HDT722516DLA380 ATA 160GB.
Ofc obudowa i nagrywarka DVD.
 
Interesowałem się narazie mniej więcej czymś takim:
 
CPU: Intel Core i5-4570 LGA1150 BOX - ~750zł 
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003) - ~240zł (chyba, że 500Gb będzie rażąco tańszy ;) )
RAM: Goodram DDR3 8GB 1333MHz CL9 - 240zł
 
  • Nie wiem, czy to dobre propozycje, jeżeli nawet dobre - to nie wiem jaką płytę główną do tego.
  • Chciałbym również zachować obecną grafikę [chyba, że wbudowana natywnie w procesor/płyte główną będzie lepsza :)] 
  • Myśle o jakimś nie za drogim dysku SSD [64GB] może Kingstone?, pod partycje Windowsa - podobno daję kopa ^^ ?.
  • Dobrze byłoby gdyby moja stara obudowa pasowała  [chyba jest standardowych rozmiarów ]
  • Gram jedynie od czasu do czasu, dlatego jakoś bardzo na grafice mi nie zależy, głównie chce bezawaryjności i płynności w pracy. Jeżeli wyjdzie taniej niż 2000 to lepiej ;).
- zależy mi głównie na: Procesorze, Płycie głównej, Pamięci RAM, Zasilaczu, Twardym dysku i ewentualnym SSD, jeżeli nie będzie za drogo :)
- komputer będzie wykorzystywane głównie do prac biurowych, internetu, obróbki zdjęć, oglądania filmów HD, oraz od czasu do czasu może w coś pograć. 
- części preferuję raczej nowe :)
- pracuję na dwóch monitorach, jeden na 1920-1080. oraz mój drugi monitor malutki stary na VGA 1280-800.
 
 
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w linku jest ok, ew bym wymienił płytę na pełny atx np. Ga-b85-hd3. Możesz pamięci na razie 4gb kupić, drugą kość następnym razem. Z zaoszczędzonej kasy zakup sobie od razu chłodzenie, bo na boxowym długo nie pociągniesz;-) w zeszłym tygodniu kupiłem i5-4570 więc polecam.

A jeszcze jedno. Do 4670 lepszy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOX'owy taki kiepski? Nie mam zamiaru nic podkręcać, poza tym jeżeli grafika zintegrowana w procku będzie lepsza niż mój stary HD 4670, to pewnie przesiąde się na zintegrowaną grafikę Dołączona grafika więc wtedy tymbardziej zasilacz chyba starczy ? A nawet, jakbym miał używać oddzielnej grafiki, to zasialcz 450W, nie da rady? 

 

Na taki zestaw aktualnie patrze: http://www.morele.net/inventory/info/DctLw/

Edytowane przez bunny0921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw boxa, bez oc nie warto inwestowac w cooler tym bardziej z tak niskim budzetem, lepiej kase przeznaczyc na ssd 120gb (60 to malo). Na boxie nie przekroczysz w stresie 65-70oC zachowujac cisze. Jesli pracowales do tej pory na starym sprzecie z byle jakim colerem to bedziesz w niebo wziety. Komp mojej dziewczyny z i5 chodzi tak cicho, ze czasem nie wiem czy jest wlaczony. Ma boxa. Moj zestaw to huragan w porownaniu do jej zestawu z samym boxem.Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uwazasz że 60 to mało ? planuje go jedynie na partycje systemową . Wszelkie instalacje programów będą na oddzielnym dysku. Wiadomo, że i tak jakaś część programów będzie się przymusowo instalować na partycji systemowej, no ale 60 GB powinno dać radę. Wszystko zależy, od umiejętności radzenia sobie ze "śmieciami" i umiejętnym segregowaniu danych, [chociazby pulpit].

 

Mały budźet, hmm.. zwróć uwagę że w sumie nie biorę grafiki którę mogą kosztować 1000+ :).

 

A tak poza tym, do czegoś jeszcze można sie przyczepić w tym zestawie ? Czy płyta główna OK ? firma zasilacza? może jakieś alternatywy do kostek ramu ?

 

Oraz główne moje pytanie: czy moja aktualna grafika Radeon HD 4670 1GB - będzie lepsza od zintegrowanej ? 

 

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad kupnem ze sklepu Morelo. Sądzicie, że to dobry sklep?
I ogólnie się zastanawiam, jak nie wezme obudowy do zestawu, a przyniose moją starą obudowę to ciekawe czy mi zlożą kompa :) Powyżej 1500zł składanie gratis, no ale czy ze swoją obudową też? :D

Ostateczna wersja + plus jakaś tania obudowa jakbym sie zdecydował na nią. ;)

http://www.morele.net/inventory/info/LOMau9/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...