Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Aloha! Chociaż wakacyjne upały dawno już odeszły w zapomnienie, to atmosfera na rynku kart graficznych jest wyjątkowo gorąca dzięki poczynaniom AMD i NVIDIA, które sumiennie dokładają do pieca kolejne premiery. Czerwoni od dłuższego czasu przygotowywali potężną jesienną ofensywę, rozpoczętą w momencie wprowadzenia do sprzedaży Radeon R9 280X, R9 270X i R7 260X, jednak najcięższe działa dopiero miały zostać wytoczone. Starcie gigantów nastąpiło dzisiaj o poranku, kiedy Radeon R9 290X mający pokonać nie tylko GeForce GTX 780, ale również GeForce GTX Titan, zadebiutował z całą stanowczością. Czy 512-bitowa magistrala, 4GB pamięci GDDR5 oraz brutalna moc obliczeniowa pozwolą poważnie namieszać w szykach NVIDII? Jaki będzie koszt zwycięstwa w klasie high-end? Rywalizacja między zawodnikami wagi superciężkiej wchodzi właśnie w decydującą fazę, aczkolwiek nowe dziecko koncernu z Sunnyvale nie będzie miało łatwego zadania, gdyż niebawem NVIDIA przeprowadzi kontratak w postaci GeForce GTX 780 Ti jednocześnie obniżając ceny GeForce GTX 780. Silna konkurencja to dobra konkurencja, więc potencjalni klienci powinni być z takiego obrotu spraw bardzo zadowoleni. Przed Wami test kart graficznych Radeon R9 290X, GeForce GTX 780 i GeForce GTX Titan, które zmierzą się w bezlitosnej walce o tytuł króla wydajności.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią otwarta prezentację dla wszystkich , a to najpewniej znaczy, że mają się czym pochwalić, więc oczekuję, że najszybsza karta 290X będzie porównywalna, albo lepsza od Titana.

Ja celuję w 290. Mam nadzieję, że ceny nie będą zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią otwarta prezentację dla wszystkich , a to najpewniej znaczy, że mają się czym pochwalić, więc oczekuję, że najszybsza karta 290X będzie porównywalna, albo lepsza od Titana.

Ja celuję w 290. Mam nadzieję, że ceny nie będą zaporowe.

Oj tak, mamy już sandały i filtr 50 gotowy na premierę Hawajów Dołączona grafika

 

Zostaliśmy zaproszeni na Tech Day AMD, więc zapewne z nowymi Radkami pobcujemy jako jedni z pierwszych - zobaczymy jakie info uda się przemycić :> 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech , i znowu będzie kołowanie klientów . Nie mogli zostać przy oznaczeniu HD ?

Chcieli ujednolicić oznaczenia jak z procesorami. Obecnie było tak, że pierwsza cyfra oznaczała generację, a druga klasę, przez co dochodziło do sytuacji w stylu "mój radeon 7750 powinien być mocniejszy niż Twój 6970, w końcu ma wyższy numer".

 

Teraz będzie podobnie jak z prockami serii A, gdzie najpierw jest klasa (A10, A8, A6...) a potem dopiero konkretna generacja. Na dłuższą metę tak będzie czytelniej. Myśmy się po prostu za bardzo przyzwyczaili, w końcu obecny sposób oznaczeń sięga roku 2000, wraz z pojawieniem się architektury R100 i RV200 (radeon 7500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj tak, mamy już sandały i filtr 50 gotowy na premierę Hawajów Dołączona grafika

 

Zostaliśmy zaproszeni na Tech Day AMD, więc zapewne z nowymi Radkami pobcujemy jako jedni z pierwszych - zobaczymy jakie info uda się przemycić Dołączona grafika

 

 

Czekamy więc na info.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype nakręcają taki, że na bank są pewni swego.

 

Titan będzie na kolanach.

 

Oby nie skończyło się tak jak z pewnymi procesorami od tej samej firmy, które też miały zmieść konkurencję ;) 

Przydałby się lekki "pstryczek" w nos NV, to co teraz dzieje się z cenami topowych kart jest chore Dołączona grafika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie skończyło się tak jak z pewnymi procesorami od tej samej firmy, które też miały zmieść konkurencję Dołączona grafika

Akurat w GPU radzą sobie zdecydowanie lepiej, więc tutaj podobnych niespodziewanek raczej nie będzie. Wiadomo co jest obecnie wyznacznikiem high-endu i dokładnie tam celuje AMD. Reszta będzie się rozgrywać na arenie ceny, wsparcia przez developerów, dodatkowych gier itp. 

Wccftech bardzo często piszą głupoty wyssane z palca , więc podana specyfikacji póki co jest nic nie warta.

Niestety, nawet gdybyśmy ją znali (Dołączona grafika) to kultowe NDA nie pozwala nam się wypowiadać w tej kwestii, centrala by nas zamordowała. Pozostaje przymrużyć oczy i robić przedruki Dołączona grafika

Hype nakręcają taki, że na bank są pewni swego. Titan będzie na kolanach.

Z tymi kolanami to bym jednak nie przesadzał. Poza tym, dwa lata na opracowanie nowej architektury to wystarczająco dużo czasu, a otrzymujemy nowy układ tylko w  high-end - reszta to rebrand z GCN. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie skończyło się tak jak z pewnymi procesorami od tej samej firmy, które też miały zmieść konkurencję Dołączona grafika

Przydałby się lekki "pstryczek" w nos NV, to co teraz dzieje się z cenami topowych kart jest chore Dołączona grafika 

jak się dobrze porozglądasz to gtx 780 poniżej za około 1800zł można dostać a to chyba norma dla topowych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dobrze porozglądasz to gtx 780 poniżej za około 1800zł można dostać a to chyba norma dla topowych kart

Kupowanie karty w takiej kwocie bez gwarancji to idiotyzm do kwadratu , nie jednej osobie już padła 780 od tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dobrze porozglądasz to gtx 780 poniżej za około 1800zł można dostać a to chyba norma dla topowych kart

 

Najtaniej co widziałem to 2k za używanego referenta na allegro więc te 1800zł to chyba z [gluteus maximus] wziąłeś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z [gluteus maximus] kupiłem w zeszyłym tygodniu za 1700zł  roczną gwarancją chcesz zdjęcia czy wierzysz na słowo??

jak chcesz to mogę ci załatwić jednego za 1800zł

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na amd nie liczę bo ich karty fajnie wypadają w benchmarkach w grach już znacznie gorzej i nie chodzi wcale o stery bo z nimi nie miałem problemów, ale dropy fps microprzycięcia w grach multi sa nie do przyjęcia przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...