Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie mantle to nic innego jak oprogramowanie , które ma pomóc w optymalizacji gry pod gpu z konkretną architekturę , nv ma własne oprogramowanie , które udostępnia developerom.

 

Także radziłbym odwiedzić stronkę nvidia developer zone Dołączona grafika

Nie na poziomie low level, glide czasy wrócą?

Co do rebrandowanych kart to jestem pewien że nie ale nowa architektura może być pozbawiona tej wady, tak w ogóle ktos z redakcji mógłby napomknąć czy 290 jest faktycznie zabójcą titana czy takim jego odpowiednikiem

A w czy masz te mikro jak problem ładnych pare miesięcy temu został rozwiązany na singlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb ale ściemniacie daj chociaż na pw jakieś info odnośnie wydajności najmocniejszej karty bo nie wiem czy warto mi wydawać ponad 400zł na blok do 780 czy pomału gonić graty siedzieć na integrze i czekac na 290

 

Goń już teraz, bo krążą słuchy, że zaraz po oficjalnej premierze nowych radeonów wszystkie Titany  i GTX780 nie będą już dawały rady w grach Dołączona grafika

 

Tak z ciekawości jeszcze zapytam - ten blok masz zamiar podpiąć pod H220 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptys, oczywiscie mozesz mienic dla samej wydajnosci DirectX. Zanim wyjdzie support dla tych kart dzialajacy na MANTLE to bedzie nowy rok i to tez bedzie dzialalo jedynie pod silnikiem Frostbite (a de facto tylko z jedna gra i wszyscy gracze beda krolikami doswiadczalnymi).Zanim sie ta technologia przyjmie i ustabilizuje bedziemy mieli juz czerwiec, a juz wtedy pewnie nvidia pokaze co ma nowego.

 

Moim zdaniem trzeba przeczekac ten hype.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wydajnosci Ci brakuje w tym GF 780 czy jak ? Ja poczekam na następną generację kart od Nvidi. Chyba że AMD poradzi sobie ze sterami i tak w połowie roku wybiorę co trzeba. Teraz nie ma sensu bo nie ma w co na tym grać. BF4 i tak będę grał na multi, więc i ustawienia grafiki zbytnio mnie nie interesują. Ważny jest stały framerate, a patrząc na grafikę na filimikach z BF4 to mogę być o to spokojny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajności nie brakuje ale jak gram to wolę widzieć na ekranie 150fps od 100fps, generalnie na ustawieniach z siga wszystko chodzi znośnie w rozdzielczości 2560x1440 i ze względu na tą natywna rozdziałkę monitora trochę gonię za wydanością

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamontowali te same ramy co 7970 to bez problemu 6ghz zamiast 4.5 obecnie, do tego traktowanie rdzenia powinno umożliwić bezproblemowe oc w granicach 1200mhz, titan ze swą ceną i wydajnością leży i kwiczy na łopatkach, jedno mnie martwi to minimalny fps jest niższy niż w przypadku kart nvidii, mimo że benchmarkowa ogólna wydajność większa, a to powtórka hd7970 vs gtx680, oznaczało to rwanie obrazu podczas gry, być może wczesne stery ale mam nadzieję że amd odrobiło lekcje i microsutering odszedł w zapomnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki sobie sam nie sprawdzisz karty to nie będziesz wiedział jaka jest realna wydajność , tego typu testy są nic nie warte.

 

Gdybym miał możliwość wypożyczenia to chętnie bym sprawdził , ale na bank tam gdzie amd leżało to nadal leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się monitorem, który może wyświetlić 150fps i nie ludzkim okiem...

Tak nawiasem- poczekaj na ofilcjalne testy.

chłopie ale co ma jedne do drugiego, mój monitor daje 110hz ale nawet na poprzednim monitorze lepiej się grało w bf3 przy 150fps jak przy 60 i nie jest to tylko moja opinia, jak tego nie widzisz to trudno twoja sprawa ja gram w gry multi fpp a nie wow czy lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do odświeżania monitora , im wyższy fps tym niższy frame time i lepsza płynność obrazu.

Co Ci po tym, że masz 150fps zamiast 60fps na monitorze 60Hz, skoro 90 klatek nawet nie zostanie wyświetlonych, chyba Tobie tego tłumaczyć nie trzeba. Akurat ptys mając 110Hz monitor jest w stanie wyświetlić 110 klatek w ciągu sekundy, według badań, ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować tak szybko zmieniającego się obrazu. Być może ptys jakimś cudem widzi różnicę między 110fps a 60fps, ale trochę śmiesznie zabrzmiało jak porównał 150fps do 100fps. Dołączona grafika

 

 

EDIT : Podejrzewam, że magiczne "zauważanie" tak abstrakcyjnych różnic, jest spowodowane tym. ;) A mianowicie, karta która trzyma AVG FPS na poziomie 150fps raczej nigdy nie spadnie poniżej 60fps, co za tym idzie ? Nie ujrzymy ani trochę utraty płynności. Natomiast jeśli karta trzyma 60fps to cóż... ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, akurat co do ilości FPS to wiele zależy od matrycy i elektroniki.

 

Mam leciwy ekran LCD i jest różnica między 60 FPS w grze a 120FPS, przy czym teoretycznie ekran  LCD wyświetla 'tylko 60Hz'.

Podejrzewam, że to zależy jak radzi sobie elektronika monitora z komunikatami o aktualizacjach obrazu.

 

Na CRT mam oko tak wyczulone, że widzę różnicę między 60, 85, 100, 120 a 140 Hz. Wyżej już jest mi wszystko jedno Dołączona grafika

Masa ludzi nie widzi różnicy między 60 a 85 Hz, ale już zauważają różnicę między 60 a 120 Hz.

Na LCD inaczej się to odbiera, bo ciekłe kryształy mają znacznie większy czas zmiany stanu niż CRT.

 

Ah i taka ciekawostka - na swoim ekranie co ma 1920x1200 obraz odbieram lepiej niż na teoretycznie nowszym (o kilka miesięcy tylko) ekranie Dell 1920x1080, na którym zdarzaja się niemiłe przycięcia.

Moim zdaniem to kwestia układu elektroniki.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegoś nadludzkiego wzroku ale mam 85Hz monitor i tym samym gram w 85fps, i dokładnie widać kiedy fps spada do 45.

Dziwne by było, gdybyś nie odczuwał. Według badań statystyczny Kowalski nie zauważa różnicy powyżej 60fps, więc między 45 a 85 musisz zauważyć. Do tego pamiętajmy, że 60fps to widzi statystyczny Kowalski. Sądzę, że spokojnie można określić, że np. młodzi ludzie, czy gracze, czy predyspozycja genetyczna wychwyci 80fps (a może i więcej). 

 

 

MaciekCi, akurat co do ilości FPS to wiele zależy od matrycy i elektroniki.

 

Podejrzewam, że to zależy jak radzi sobie elektronika monitora z komunikatami o aktualizacjach obrazu.

[...]

Z pewnością to też jest kolejna składowa tego problemu. Dołączona grafika Chyba, że to sterownik grafiki odpowiada za "przycięcie" ilości klatek zanim wyśle je do monitora - ale tutaj to może już sideband się wypowie, skoro coś tam grzebał w sterownikach, to może wie. 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy wymienił niedawno monitory z 60hz na 144hz. Efekt jest taki ze nie mogłem przestać na nie patrzeć, juz sama ubsluga windowsa to kolosalna różnica nie mówiąc już o włączeniu nowego bioshocka. Tez kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do 60hz+ ale to co zobaczyłem odjelo mi mowę. Miałem wrażenie jakby przesiąść się hdd na ssd. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Najwyraźniej będziesz miał dwa kody na bf4.

 

Kto ma zbędne 60k może złożyć pre order na r9-290x w aria.co.uk

http://www.aria.co.uk/Products/Components/Graphics+Cards/AMD+Radeon/Radeon+HD+R9+290X/Club+3D+R9+290X+Graphics+Card+%2B+FREE+Battlefield+4!+?productId=57699&source=skinflint

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...