Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekam na wersje niereferencyjne i zobaczymy. Nvidia niech lepiej uspokoi się z tą ceną jaką sobie życzy za GTX 780, bo się pogrążą.  Zresztą oni zawsze byli znani z zawyżania cen za swoje karty i ja się dziwie czemu jak wiedzieli że R9 290X pewnie pozamiata. Mogli już wcześniej zadziałać. Do tego AMD przy seri 7xxx dodawało gry gratis, więc z czym do ludzi Nvidia. Za 500 zł więcej, gdybym odłożył zakup GTX  670, miałbym praktycznie 2x większą wydajność. Życie :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolei to prezentuje się zupełnie inaczej. Różnice nie są aż tak wielkie. Więc cenowo wygrywa i tak. Czekamy na odpowiedź Nvidii. Fakt swoje już zarobiła, ale prawdziwy bum zacznie się po wydaniu nowych konsol i pierwszych portów na PC. Do tego czasu pewnie Nvidia wypuści swoje nowe karty z seri 8xx czy jak tam one będa numerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO PurePC powinno robic jeszcze wykresy z zestawieniem wszytkich cech poprzez jakis wzorek.

Nie znam sie na tym ale juz taki wzroek bylby pomocny:

wynik = (srednia fps danej rozdzialki) / (cena +  (1/2)*halas + (1/2)*temperatura + prad)

 

 

Aczkolwiek kazdy troche inaczej odbiera halas i temperature i prad, czy cene ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje takich wykresów, które by podsumowywały % wydajność względem wcześniej testowanych kart w różnych rozdzielczościach, coś na kształt tego co robią na techpowerup. Super czytelne rozwiązanie i pozwala fajnie wybrać dla siebie kartę patrząc własnie na wydajność w rozdzielczości w jakiej chcemy grać. 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/27.html

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje takich wykresów, które by podsumowywały % wydajność względem wcześniej testowanych kart w różnych rozdzielczościach, coś na kształt tego co robią na techpowerup. Super czytelne rozwiązanie i pozwala fajnie wybrać dla siebie kartę patrząc własnie na wydajność w rozdzielczości w jakiej chcemy grać. 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/27.html

Tak, to chyba najlepsze i najbardziej czytelne rozwiązanie, nie wiem do końca jak oni to liczą, ale najlepiej pokazuje wynik testu. Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Aloha! Chociaż wakacyjne upały dawno już odeszły w zapomnienie, to atmosfera na rynku kart graficznych jest wyjątkowo gorąca dzięki poczynaniom AMD i NVIDIA, które sumiennie dokładają do pieca kolejne premiery. Czerwoni od dłuższego czasu przygotowywali potężną jesienną ofensywę, rozpoczętą w momencie wprowadzenia do sprzedaży Radeon R9 280X, R9 270X i R7 260X, jednak najcięższe działa dopiero miały zostać wytoczone. Starcie gigantów nastąpiło dzisiaj o poranku, kiedy Radeon R9 290X mający pokonać nie tylko GeForce GTX 780, ale również GeForce GTX Titan, zadebiutował z całą stanowczością. Czy 512-bitowa magistrala, 4GB pamięci GDDR5 oraz brutalna moc obliczeniowa pozwolą poważnie namieszać w szykach NVIDII? Jaki będzie koszt zwycięstwa w klasie high-end? Rywalizacja między zawodnikami wagi superciężkiej wchodzi właśnie w decydującą fazę, aczkolwiek nowe dziecko koncernu z Sunnyvale nie będzie miało łatwego zadania, gdyż niebawem NVIDIA przeprowadzi kontratak w postaci GeForce GTX 780 Ti jednocześnie obniżając ceny GeForce GTX 780. Silna konkurencja to dobra konkurencja, więc potencjalni klienci powinni być z takiego obrotu spraw bardzo zadowoleni. Przed Wami test kart graficznych Radeon R9 290X, GeForce GTX 780 i GeForce GTX Titan, które zmierzą się w bezlitosnej walce o tytuł króla wydajności.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to podsumować :

Cena genialna, karta bije gtx780 a powyżej full HD często i Titana ale jest to okupione wysoką temperaturą a co za tym idzie poborem prądu.

Widać że oc nie powala, zaledwie 100mhz ale trzeba podkreślić ze na referencyjnym chłodzeniu.

Boje się tylko jednego- cpu AMD jest gorące i ma puste MHz i mam nadzieje ze nie czeka tego samego gpu.

 

Tapatapatap i9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X_CrossFire/

 

crossfire... what?

dopiero 256x1600 pokazuje ze dziala.

bardzo brakuje SLI na wykresach.

na guru3d masz sli z 780 http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290x_crossfire_vs_sli_review_benchmarks,8.html

 

na techpowerup masz odniesienie do 690 a to już daje jakiś obraz sytuacji. 

 

 

na pcper jest fajny test:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-Radeon-R9-290X-Hawaii-Review-Taking-TITANs/Battlefield-3

 

crossfire:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-AMD-Radeon-R9-290X-CrossFire-and-4K-Preview-Testing

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie pomiędzy urządzeniami jest niewielka (~120 PLN)

Więc cenowo wygrywa i tak. 

Cenowo wygrywa ? Nie chcę być złośliwy, ale czy za prąd płacą rodzice, a może masz jakieś zniżki na prąd, tudzież własny generator ? 

 

W przeciągu 2 lat różnica w cenie spokojnie się zwróci, a jak ktoś jest zapalonym gamerem to może i nawet wcześniej. Powyżej 2 lat na R290X będziesz odnotowywał straty na prądzie, także wybacz, ale argument "tańszy" do mnie wcale a wcale nie przemawia, bo po prostu NIE JEST w eksploatacji. 

 

Druga sprawa, jak ja mam dołożyć tą stówkę więcej za ciszę i chłód to poproszę, a nawet dwa ! 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to policzyłeś, prąd z Japonii ściągasz czy jak?

W podstawówce uczą takich rzeczy, więc jeśli nie wiesz ... 

 

1kWh kosztuje u mnie 0,33pln. Jeśli u Ciebie taniej, to gratuluję dostawcy. 

 

+9W w spoczynku,

+77W przy filmie,

+79W przy grze.

 

 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłużyłem się tym kalkulatorem:

http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu

Przy założeniu użycia 6h dziennie, cenie 0.33 zł za kWh i mocy urządznia 50W (na tyle uśredniłem), wyszło rocznie 36zł. 

Przy 70W- 50zł rocznie.

 

No rzeczywiście kokosy.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...