Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Skończmy temat, z racjonalnych powodów bym nie zmienił systemu, ale nowy nabytek bez sterowników zachowuje się gorzej od integry, więc siedzę już na 8.1.

Co do tego directx'a, to za stary jestem żeby wierzyć w ich marketingowy bełkot. Znowu naciągają ludzi na nowy system. Bo siódemka już by sobie rady z uber directx 11.2 nie dała... Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, że takie triki w dzisiejszych czasach nie przejdą. Co prawda nie do końca rozumiem, ale jeśli to jest wydajność pełnego 290X to mamy pozamiatane na rynku. Różnicę między 290 a 290X wydajemy na chłodzenie (ba, nawet wodne ! ) i opłacalność 780 Ti zostaje tutaj mooooocno podważona (chyba, że ktoś chce dla samego faktu mieć najszybszą kartę na rynku). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze być ciekawie.

 Oby operacje udało się powtórzyć na kartach różnych producentów.

 

Wydajność 290x / 780 ghz w cenie 1500zł ?

Niezła okazja, dodatkowo biorąc obecne wygórowane ceny 780'ek...

 

Typek zamieścił nawet film na potwierdzenie działającego mod'a.

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz  test FireStrike zmieni oblicze komputera ;D

 

<troll>

Jedno procesorowa karta osiagala 95C, to czy teraz dwuprocesorowa osiagnie 190C ?

</troll>

Proponowałbym inżynierom AMD zamontować jeden chip i cooler na awersie, a drugi chip i cooler na rewersie :)

amd_r9_290x2.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem na głównej. Płacę sporo za centralne ogrzewanie. Myślę by w następną zimę lepiej ogrzać pokój do grania w którym spędzam większość czasu będąc w domu. Myślę że jedna taka 290X2 by starczyła. Już teraz jak GTX 670 się mocno nagrzeje w Furmaku to sie robi cieplej, a za oknem po 5'C max. Dołączona grafika A tak będę miał cieplutko w pokoju i sto klatek w BF5/Crysis 4.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy 290x lub 290 grał w GTA IV i jest w stanie powiedzieć coś o wydajności w tej grze? Poprzednia generacja wypadała blado w GTA IV. Wybieram pomiędzy 290 a GTX 770 i nie chciałbym się wkurzyć po włączeniu GTA IV na Radku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pytalem u retailara na fuercie czy beda mieli karty. Odp. Tylko na zamowienie i wlasne ryzyko Dołączona grafika Eh ci hiszpanie 

Grubo. :lol: No ale jak sam wspomniałeś, w takim klimacie to ciężko, chociaż z drugiej strony - nie masz klimatyzacji w domu ? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nie jest potrzebna, tu gdzie mieszkam, ze wzgledu na mikroklimat - jesli jest goraco to raczej max 2 miesiace.

Ale sa miejsca gdzie ludzie maja po 45oC w nocy w zaleznosci od czesci wyspy lipiec-wrzesien.

A klimatyzacja nie specjalnie potrzebna poza sypialnia ewentualnie, idzie sie przyzwyczaic, tylko turysci sie dziwia jak w dzinsach i koszuli z dlugim rekawem mozna byc w pracy, a na dworze 42oC/cien Dołączona grafika

 

Jestem ciekaw jak te referenty siedzialaby przy testach w temp. otoczenia 35oC... Downclock 24/7?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna, lepiej się piec i płakać, że karta graficzna nie pracuje optymalnie w piekarniku Dołączona grafika

 

btw mało widziałem, ale nie bardzo wierzę w te 45* w nocy Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym inżynierom AMD zamontować jeden chip i cooler na awersie, a drugi chip i cooler na rewersie Dołączona grafika

To ma nawet praktycznie uzasadnienie - ciąg się zrównoważy i komputer nam nie odleci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem wczoraj XFX R9 290(XFX R9290AENFC) w celu próby modyfikacji na R9 290X, wg. http://www.overclock.net/t/1443242/the-r9-290-290x-unlock-thread  podobno dają się tak jak PowerColor "odblokować" za pomocą biosu z Asusa.

Dużo zależy od tygodnia produkcji, pamięci oraz VDroopa, ale warto spróbować Dołączona grafika Mam nadzieję iż najwyżej się odsprzeda jako 290 niż cegłę Dołączona grafika .

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego gigabyte zapewne nie zmoduję (chociaż narazie stosunkowo mało osób próbowało), ale jakoś te 4% przeżyję Dołączona grafika bardziej mi zależy na dobrym rdzeniu - bloczek wodny już doszedł, a nawet 50 mhz więcej daje tyle, co odblokowanie do X.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem PowerColor'a ale prawie wszędzie nie dostępny, ponadto nie wiadomo czy w nowej rewizji dalej będzie taka możliwość, co XFX to mam potwierdzenie iż ma być z pierwszej partii.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...