Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Według MSI Afterburner to trzyma poziom, tzn. dochodzi do 1000 i jeśli trzeba utrzymuje stałą wartość test 7min.

 

A i jeszcze jedno, jeśli ktoś zdecyduje się na Arctic Accelero Xtreme III to odradzam za dużo kombinowania, za mało radiatorów na pamięci(w standardzie). Dodatkowo wygina kartę najprawdopodobniej przesuwając środek ciężkości, po prostu chłodzenie można założyć ale nie jest w pełni kompatybilne, na plus: chłodniej i ciszej, na minus cała reszta: montaż, ugięcia karty, o wyglądzie nie wspominając.

 

Na razie karta zostaje ale poza budą Dołączona grafika mój GTX zostaje w domku przynajmniej dzięki niemu da się pograć i żona nie podejrzewa mnie o odkurzanie po nocach Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według MSI Afterburner to trzyma poziom, tzn. dochodzi do 1000 i jeśli trzeba utrzymuje stałą wartość test 7min.

 

A i jeszcze jedno, jeśli ktoś zdecyduje się na Arctic Accelero Xtreme III to odradzam za dużo kombinowania, za mało radiatorów na pamięci(w standardzie). Dodatkowo wygina kartę najprawdopodobniej przesuwając środek ciężkości, po prostu chłodzenie można założyć ale nie jest w pełni kompatybilne, na plus: chłodniej i ciszej, na minus cała reszta: montaż, ugięcia karty, o wyglądzie nie wspominając.

 

Na razie karta zostaje ale poza budą Dołączona grafika mój GTX zostaje w domku przynajmniej dzięki niemu da się pograć i żona nie podejrzewa mnie o odkurzanie po nocach Dołączona grafika

Pewnie nie użyłeś krzyżaka , który jest dołączony. Nawet ref 670gtx , który ma 17cm nie wygina się pod axp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Dołączona grafika

Chodziło mi o to iż karta wginała się w slocie, koniec karty jakby zwisał, prawdopodobnie z powodu iż chłodzenie wystaje poza kartę o dobre parę centymetrów

Jak takie lekkie wygięcie ci przeszkadza to dziwie sie ci się , że wygięty mobas nie przeszkadza Dołączona grafika . Mało , który mobas nie jesteś wypaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewrazliwiony jestes. moj gtx480 do dzisiaj dzialaz takim chlodzeniem lekko wygiety a karta ma ze 4 lata jak nie lepiej - nie ogarniam czasowo zmian w kompie... Dołączona grafika

No raczej max 3,5 roku temu. Dołączona grafika 4 lata temu (Listopad 2009) to tej karty jeszcze nie było...

 

Mój GTX 470 SoC ma 3 lata i 1 miesiąc i też jest grubo wygięty, myślałem, czy się nie złamie... ale... działa. ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe iż jestem przewrażliwiony Dołączona grafika, takie zboczenie zawodowe...

Według mnie na dzień dzisiejszy najlepiej jeszcze raz przesmarować rdzeń dobrą pastą, u mnie stary "glut" miał puste miejsca na rdzeniu natomiast najwięcej go było wokół niego, powierzchnia radiatora też zostawia duuużo do życzenia ale taki już urok standardowego chłodzenia.

Zmiana pasty obniżyła temperatury w spoczynku o około 5C, karta szybciej wytraca temperaturę, tak jak pisałem karta zostaje tylko czekam na odpowiednie chłodzenie.

Pomimo iż nie udało się odblokować, ogólnie karta(wydajność) wypada na duży +, jutro wrzucę porównanie jej do 770, może się komuś przyda przed zakupem.

 

Karta z Xtreme III wyglądała jakby chciała urwać PCI-E, sama karta prościutka.

 

 

 

ATI XFX R9 290

3DMARK11(947/1250) - http://www.3dmark.com/3dm11/7563672  P12489

3DMARK11(1000/1250) - http://www.3dmark.com/3dm11/7563586  P12832

 

3DMARK - Fire Strike(947/1250) - http://www.3dmark.com/3dm/1723318  9054

3DMARK - Fire Strike(1000/1250) - http://www.3dmark.com/3dm/1723205 9358

 

MSI GeForce GTX 770 Lightning

 

3DMARK11(1150/1753) - http://www.3dmark.com/3dm11/7563839 P10960

3DMARK11(1250/1800) - http://www.3dmark.com/3dm11/7563920 P11510

 

3DMARK - Fire Strike(1150/1753) - http://www.3dmark.com/3dm/1723532 7388

3DMARK - Fire Strike(1250/1800) - http://www.3dmark.com/3dm/1723591 7771

 

Dołączona grafika

 

Może się przyda komuś :)

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo pozycjonowanie 290'tki jest idealne, dlatego nabyłem. Myślałem również nad 770, ale cena była by pewnie coś koło £260, więc nie było nad czym myśleć skoro za £50 więcej jest 290, która dorównuję wydajnością 780 z ceną o £90 wyższą. Przydałoby gdybyś pocisnął trochę tego radka, bo to oc to tak jakby go nie byłoDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal twierdze ze nowe karty amd sa tylko poto zeby nvidia obnizyla ceny na swoje karty. i mam gdzies minusy przy mojej wypowiedzi :D:DWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krystiano1979

Przesadzasz delikatnie, ale i masz rację...

Po moich testach, "marki" - jw. sprawdziłem z ciekawości w grach(w tych które ja gram), nie notowałem ilości klatek bo na początek chciałem zrobić test dla siebie. Moja karta R9 290 oczywiście daje parę dodatkowych klatek lecz gry wyglądają ciut inaczej, dotyczy to gier z obsługą PhysX, aczkolwiek na razie nie przekreślam karty po prostu czekam na odpowiednie chłodzenie. 

 

Najbardziej mnie denerwuje wysoka temperatura + odgłos odkurzacza np. w grze: HearthStone(beta) która nie ma praktycznie wymagań, po godzinie gry 85-90C + suszarka to ciut przesada, powtarzam po raz kolejny aby poprawnie ocenić kartę należy czekać na dedykowane, alternatywne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnych cenach gdzie gtx780 można kupić za 1800zł wybór jest prosty, może jak wyjdą 290x z lepszymi chłodzeniami i będą w cenach do 2tysi wtedy wybór będzie mniej oczywisty . Fanboye na pclab tak bardzo się zachwycają x290 a tu niema nad czym.

Jest też druga strona medalu. W UK gdzie rezyduję 780 to wydatek £400 i imo różnicy £90 nie da rady wytłumaczyć posiadaniem physx, bo wydajność niestety jest taka sama. Dopłata rzędu prawie stówy to jakiś absurd za trochę lepsze właściwości termiczne i akustyczne. Jak pisałem stock 290 i tak moim zdaniem jest dużo lepszy niż custom w serii 500, a to zaledwie dwie generację temuDołączona grafika Jeżeli seria 700 to taka rewelacja pod względem chłodzenia to nic tylko się cieszyć, ale jak pisałem nie jeżeli różnica w cenie to 30%Dołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Popieram Cię w 110%, 770 już miałem - mam(oraz 290), natomiast teraz gdybym był bez grafiki kupił bym 290 i czekał na chłodzenie ale to już inna sprawa ale nie za bardzo mogę, ponieważ ogranicza mnie buda i jej cyrkulacja powietrza, pomimo wszystko po raz kolejny twierdzę iż 290 jest lepsza niż 770. Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xavier78 ale jaki jest sens czekania na ocene karty kiedy produkt wypuszczony na rynek jest reprezentacja idei producenta.

Czy z ocena Windows 8 tez bys czekal do 8.1?

 

Oczywiscie karty niereferencyjne beda lepsze, ale kosztem ceny, ktora idzie na chlodzenie...

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem jednego, o co ten płacz? Jeżeli nie podoba Ci się idea producenta tzn. produkt bardzo wydajny kosztem kultury pracy w bardzo atrakcyjnej cenie to proste idziesz do sklepu i kupujesz produkt innej firmy który spełnia oczekiwania, ale jest odpowiednio (imo trochę naciągane) droższy. No i teraz powiedz dlaczego jeszcze nie siedzisz na 780'tce? Odpowiedź jest prosta cena! Historia jak zawsze się powtarza i jest masa maruderów, bo zawsze coś nie pasuję, a tym coś jest ZAWSZE za wysoka cenaDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem jednego, o co ten płacz? Jeżeli nie podoba Ci się idea producenta tzn. produkt bardzo wydajny kosztem kultury pracy w bardzo atrakcyjnej cenie to proste idziesz do sklepu i kupujesz produkt innej firmy który spełnia oczekiwania, ale jest odpowiednio (imo trochę naciągane) droższy. No i teraz powiedz dlaczego jeszcze nie siedzisz na 780'tce? Odpowiedź jest prosta cena! Historia jak zawsze się powtarza i jest masa maruderów, bo zawsze coś nie pasuję, a tym coś jest ZAWSZE za wysoka cenaDołączona grafika pzdr

Dla mnie akurat cena nie jest problemem - ostatnio po prostu mam brak czasu na gry, ergo nie potrzebuję tak silnej grafiki. Poza tym musiałbym zmienić mobo, ramy i procka aby wycisnąć z karty maksimum.

Pewnie po świętach zobaczę co jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszustw amd z 290x ciąg dalszy: http://www.legitreviews.com/amd-radeon-r9-290x-press-sample-versus-retail_129583

 

wychodzi na to że namiąhali w biosach co by się ich karty użytkownikom nie popaliły... żenada. 

Potrafisz czytać? Nic tam nie jest napisane o paleniu kart. Artykuł nie przedstawia nic nowego, kolejna strona chcąca pokazać jakimi to są świetnymi detektywami śmiech na sali. Od tygodni było wiadomo, że sample miały wyższą wydajność niż sklepowe egzemplarze. Powodem tego jest po prostu throttling. Nie wiem jak wyprofilowano wentyl w obu kartach, ale to jest problemem. Wystarczy utworzyć nowy profil dla wentyla i po sprawie, ale co tam produkt do [gluteus maximus] i ponarzekać można tworząc jakieś teorię i pisząc artykuł na trzy strony, a w nim brednie o krzywo przyciętych nalepkachDołączona grafika

 

Nie to, że nie widzę problemu. Faktycznie mogli bardziej się postarać żeby nie trzeba było ręcznie ustawiać wentyla aby uzyskać 100% wydajności, ale cóż nie zrobili tego i nie ma co robić z igły widły.

 

@KarszpiR luz normalna sprawa, że brak czasu. Dlatego u mnie też jest budżetowo i przeszedłem do przeciwnego obozu chociaż dobrze mi było u zielonychDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz czytać? Nic tam nie jest napisane o paleniu kart. Artykuł nie przedstawia nic nowego, kolejna strona chcąca pokazać jakimi to są świetnymi detektywami śmiech na sali. Od tygodni było wiadomo, że sample miały wyższą wydajność niż sklepowe egzemplarze. Powodem tego jest po prostu throttling. Nie wiem jak wyprofilowano wentyl w obu kartach, ale to jest problemem. Wystarczy utworzyć nowy profil dla wentyla i po sprawie, ale co tam produkt do [gluteus maximus] i ponarzekać można tworząc jakieś teorię i pisząc artykuł na trzy strony, a w nim brednie o krzywo przyciętych nalepkachDołączona grafika

 

Nie to, że nie widzę problemu. Faktycznie mogli bardziej się postarać żeby nie trzeba było ręcznie ustawiać wentyla aby uzyskać 100% wydajności, ale cóż nie zrobili tego i nie ma co robić z igły widły.

 

 

potrafię czytać oraz zaskoczę cię wyciągać wnioski. jednym z nich jest to że za dużo wypiłeś kawy i rzucasz się do mnie jakbym to ja wydał badziewną kartę i nie rozumiał skąd się biorą jej problemy... 

 

wniosek o paleniu się kart jest mój i się tego będę trzymać. co innego jest przygotowanie recenzji kart (krótkie testy) a co innego jest użytkownik grający 12h nonstop np w bf4 albo lepiej w AC4 która akurat mojego kompa rozgrzewa do czerwoności. 

 

dlatego uważam że działania amd i ich podwykonawców są żenujące i są jawnym oszukiwaniem klientów nie sprawdzałem nie chciało mi się ale na pewno na swoich stronach i pewnie opakowaniach będą ładowali znaczki i inne "wyróżnienia" otrzymane od recenzentów testujących nie do końca ten sam produkt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir ja ich nienawidzę już za gluta w ivy nie wspominając o haswellu. to co sprzedają z K jest grandą i jeszcze większym oszustwem niż to co funduje amd. jeżeli tak dalej będą robić to w 2015 jeżeli się przesiądę na broadwella to pewnie na wersję bez K - po co przepłacać, albo będę szukał "selekta".

 

obecnie czekam na nową rodzinę od nvidii, bo tego keplera już mogliby przestać wałkować. mam nadzieje że wydadzą coś co będzie masakrować moje sli i będzie to karta jedno procesorowa... marzenia... 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nienawidzę to faktycznie złe sformułowanie zwłaszcza że tak naprawdę mam to w 4 literach. człowiek ma przecież prawo wyboru jak coś ci się podoba to sobie to kup a jak nie to nie Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ludzie specjalnie piszą te artykuły żeby ludzie kupowali droższego gtx 780;> ja kupiłem swoją 290tke za 1550zł najtańszy 780 w tym czasie kosztował 1880zł...większy pobór prądu u 290tki jakoś mi nie przeszkadza bo tyle to zwykła żarówka bierze ....oczywiście tą różnice między 290 a 780 co do suszarki to miałem kiedyś radka 3870x2 to była suszarka:P teraz zazwyczaj gram na słuchawkach lub troszkę głośniej na głośnikach a i tak tej karty nie słyszę... co do chłodzenia może za rok sobie zmienię już nie raz tak robiłem a i tak taniej mnie to wyjdzie niż miałbym kupił gtx 780...jak ktoś chce przepłacać lub ma kasy aż nad to to kupujcie gtx 780 ale proszę was skończcie wciskać go każdemu komu popadnie! 290tka to udana karta i tyle w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz chcesz przepłacać przepłacaj i tyle;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest udana karta, tylko wyciśnięta jak cytryna z ostatnich soków. Udane ( miejmy nadzieję ) to będą autorskie konstrukcje.

Tak samo nie udana było nv serii 4xx. Dupsko uratowały trochę wersje niereferencyjne. Później się dziwić producentom, że klepią jakieś śmieci, skoro wszyscy z wytrzeszczem łykają jak młode pelikany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...