Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

heh ja rozumie że większość pracujących może pozwolić sobie na grafy powyżej 1tyś zł ale są pewne granice prawda?Dołączona grafika więc nie rozumie tego zdania "może po prostu pracujący" weź pod uwagę że większość ludzi pracuje za mniej niż 1500zł a gdzie opłaty itd myślisz że kogoś stać na grafę za 2 tyś? wiadomo że jeśli może mieć coś podobnego i tańszego to wybierze tą tańszą opcje prawda? 

Edytowane przez Mario-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja rozumie że większość pracujących może pozwolić sobie na grafy powyżej 1tyś zł ale są pewne granice prawda?Dołączona grafika więc nie rozumie tego zdania "może po prostu pracujący" weź pod uwagę że większość ludzi pracuje za mniej niż 1500zł a gdzie opłaty itd myślisz że kogoś stać na grafę za 2 tyś? wiadomo że jeśli może mieć coś podobnego i tańszego to wybierze tą tańszą opcje prawda? 

Ale kogo to tu interesuje ? Jeśli chcesz rozprawiać nad zarobkami Polaków i obecnym ustrojem politycznym, to zapraszam do Oślej łączki. Kwestie ekonomiczne są indywidualne, więc owszem, można wyrazić swoje zdanie, ale nie ciągnąć dyskusji na ten temat, bo nie dyskutuje się o portfelach innych. Są tu tacy, co biorą kredyty na karty graficzne, więc proszę, przenieś się do Oślej łączki. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co Wy za przeproszeniem pier... , 290 jest konstrukcją która bije na łeb 770 i równa jest 780.

IHMO tylko chłodzenie niedopracowane w referencie ale nic więcej nie potrafię jej zarzucić pomino iż ostatnie 4lata korzystałem z "zielonych" powtarzam po raz kolejny:

R9 290 to bardzo udana konstrukcja, jeżeli miałbym kupić 780 lub 770 to kupił bym 290(mając nadzieję na odblokowanie), pomęczył bym się z chłodzeniem a potem wymienił na niereferencyjne...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO tylko chłodzenie niedopracowane w referencie

To nie kwestia dopracowania tylko cięcia kosztów. Referencyjne chłodzenie w przypadku 290/290X jest po prostu ekstremalnie tanie.

Dla porównania referent, którego poznaliśmy pierwszy raz wraz z Titanem jest bardzo drogi.

 

The Story Of How GeForce GTX 690 And Titan Came To Be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu pracujący :]

No to witam kolegę pracującego. Jako, że również pracuję to imo z ekonomicznego punktu widzenia 780 nie ma racji bytu przy 290. Jeszcze raz przypomnę cena 780 u mnie to 400funtów, a 290 do dostania za 310. Dla mnie 90 funtów to sporo, bo muszę trochę na to popracować. Imo cena 780 teraz to powinna wynosić 350funtów i tyle w temacie. Cztery stówy to imo przesada na jakąkolwiek kartę, a co dopiero za konstrukcję która oferuję wydajność karty za lekko ponad trzysta. Rozumiem, że poziom hałasu, że ciepło, że rachunki itd. itp., ale imo nie tłumaczy to ceny 780 nie zważając na to czy 290'tka to udana konstrukcja czy nie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje was ludzie. Większość klasyfikuje R290 jako shit na podstawie stockowego chłodzenia(oczywiście jestem świadom problemów z tą kartą, ale nie o nich tu mowa). Jestem pewien, że znajdzie sie kilku z tej większości co mają i7 o porównywalnej wartości do r290. Jestem też pewien, że nikt z posiadaczy i7 nie ma stockowego chłodzenia. Dlaczego zatem nie mówicie, że i7 to shit?! 

 

Może niedługo AMD i NVIDIA pójdą inną drogą i zaczną sprzedawać wersje OEM bez chłodzenia, tak aby zadowolić forumowych malkontentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brym

Kupując Haswell'a z góry wiedziałem co się będzie działo, jest jedno małe ale...

Kompatybilność wsteczna socketu(rozstaw chłodzenia) pozwoliła mi uciec od wysokich temperatur, a tego brak w kartach grafiki - prawie wszystkich producentów(NV czy ATI)....

 

Niestety testy, marki, wersje testowe - sample, nie do końca ukazały tą słabość, tak jak powiedział Kolega @radiergummi to jest że tak napiszę jeden wielki shi...t jeśli chodzi o chłodzenie,  przypuszczalnie nie referenty będą sporo droższe, z powodu odprowadzenia prawie 400W ciepła.

Pomimo wszystko jest to najlepsza karta w tym przedziale cenowym: cena/wydajność....

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje was ludzie. Większość klasyfikuje R290 jako shit na podstawie stockowego chłodzenia(oczywiście jestem świadom problemów z tą kartą, ale nie o nich tu mowa). Jestem pewien, że znajdzie sie kilku z tej większości co mają i7 o porównywalnej wartości do r290. Jestem też pewien, że nikt z posiadaczy i7 nie ma stockowego chłodzenia. Dlaczego zatem nie mówicie, że i7 to shit?! 

 

Bo nawet na stockowym chlodzeniu i +40oC w pokoju i7 nadal pracuje bez problemu na stocku i nie wydaje z siebie dzwieku startujacego 747 z odleglosci 100m.

 

Ja swego czasu bedac entuzjasta, nie bylem w stanie wytrzymac Vantca Tornado mimo iz mialem oslabienie sluchu od 30 do 60%. I nie widze szans jak ktos do uzytku codziennego jest w stanie przejsc obojetnie przy takim halasie. Na pewno gluchych nam przybedzie. Mysle ze juz czas aby jakas organizacja wziela sie za normowanie halasu w urzadzeniam do uzytku domowego. Lepsze to niz kretyni ktorzy serwuja takie karty.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę.

 

290 lepsza od 780? Wydajnościowo na granicy błędu czyli nieodczuwalnie na monitorze (bo dobrze rozkręcone 780 radzi sobie często lepiej, przecież kochani redaktorzy nie zrobią wypadkowej z 30 tytułów bo by "nie nadążyli za techniką" -  to i porównania OBIEKTYWNEGO nie ma). Cenowo oszczędzam do 300 zł , ale nie dostaję 3 gier wartych wg cen sklepowych ponad 300 złotych. Tyle matematyki. Wracając do kultury pracy to wiadomo o co chodzi. Wspomnienia odpalającej się stockowej 4870 bezcenne. Bios zbijający takty z powodu przegrzenia/głośności pracy wentyla, zaraz zaraz, co to grzało chałupę kiedyś? Aaa  - 480. A masz może pół zamknięte słuchawki - no to se zmień kolego na zamknięte, najlepiej z aktywną izolacją szumów.

Czepiacie się - kto by wspominał o naklejkach (przecież to bzdura pseudo detektywów). Racjonalnie myślący gracz (który makro/mikro ekonomię ma w małym paluszku) nie zwróci uwagi, że na kawałku elektroniki za 1500 zł ma stikery trzaśnięte jak upośledzone dziecko kalkomanię na modelu (pewnie obniżyli dzienną rację ryżu na fabryce).

 

Idę dalej w rozważaniach i myślę o niestockowym chłodzeniu. Zasiądę, zdejmę, wyczyszczę, obkleję, założę, pomodlę się i odpalę. Wygięta, ale działa. Jak się coś odklei od laminatu no to naprawię , w końcu jestem klientem ekonomicznie myślącym, żyjacym w kraju, w którym uczciwość i życzliwość sprzedawców stoi na poziomie tej z USA. Wydałem 1500 na grafę plus ponad dwie paczki na chłodzenie, plus 50 zł na wysyłki, to ambitnie łyknę wszystkie komplikacje. Będę miał score`y w markach i klatki w testach 3% lepsze niż na 780. Ile? No  60*3/100 =1.8 Uff. Znowu lepszy niż ci frajerzy z 780-ami.

 

No to jeszcze krok dalej. Szarpnę się na 290X. Minimum 2100 zł. Biorę. Wyje. Ręczny profil? Np.  Znowu takty skaczą. Było kupić szafira. Asus gorszy. BF4 edition jest. Ale ja już taką mam. Miałem czekać na grę, w którą dziś łoję jako 35 latek a wyznawcą jestem serii od czasów DC na Faust and Turdys? Jednak szybciej niż na 780, ale też drożej  i głośniej. Całe szczęscie, że wyjdą autorskie. Ufff. Kiedy? Przed świętami? Raczej nie w Polsce. Za ile? Raczej więcej. No to ile? 2600? Za dwa sześćset mam już referenta Ti.... Od ręki.

 

I tak w kole macieju do usranej śmierci. Tymczasem mam budżet (pracuję) i płacę za prąd regularnie (pracuję). Zielone mam auto (kolorem się nie jeździ) a czerwone buty. I 680 na pokładzie i ok. 40 z 2xMSaa z ultra na 1200 poziomych. Z obrzydzeniem myślę o zostaniu fanboyem zielonych. Ale godzić się na drewniane klocki w czerwonym oltcicie? Ja chcę na wypasie, płynnie. Teraz.

Zostało 3 tygodnie do urlopu. K....a nic jeszcze nie mam nowego w budzie.

 

Tak na rozluźnienie dyskucji. Do przetrawienia. Tak im zależy, bys ty był konsument. Nie myślał, działał jak instrument Dołączona grafika

 

PS. Zapomiałem sapnąć o sterach i jakości obrazu. Chociaż czy ruszać kupę gnoju dymiącą jak Fukushima?

Edytowane przez YARPS DRITT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem R9 290, bo lubię mieć na zmianę Radeon/GF/Radeon itd...

Ale stwierdziłem że dopłacać kolejne ~300zł do ~15% mocniejszej grafiki (opieram się na jednym portalu, nie będe wyliczał średniej z parunastu stron, bo tak wiem że jednym różnica między 770 a R9 290 wyszła sporo na korzyść R9, innym że to to to samo, a jeszcze kolejnym że i tak 7870 jest lepszy), a przy okazji wk*** się szumem z obudowy... (29 dbA vs 49dbA bez kombinowania, pod obciążeniem - tak wciąż jeden portal, wiem, że niektórym wyszło że R9 nie jest takim odkurzaczem jak wszyscy źli piszą/mówią);

Ok, tak - będą autorskie chłodzenia: ale optymistyczny wariant mówi że najbliższe 2-3msc... seria R9 290 stanieje do... 1400-1350zł? To dokładając własne frukty mamy gpu za 1550-1650zł lekko...
Na upartego można było wytargać używane GTX680...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapotrzebowanie na "papu" zajeb... 8p+8p+6p do czego to? Może świeci w nocy, a tak serio to interesuje mnie jakie możliwe temperatury...

Obstawiamy?

 

Stawiam bez OC w stresie(wentyl auto) 84C Dołączona grafika (Uwzględniając moje zboczenie co do Lightning'a)

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem :) Napisane jest, że 6pin jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla pamięci. w GTX480 Lightning takie coś również było stosowane i jak udowodnił serwis techpowerup zapotrzebowanie na prąd jak i limit tdp pozostały takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Rev.2 Icy Vision na testy, wcześniej był Arctic Accelero Xtreme III, dla mojej budy za wysoki i szału nie robił(musiałem dokupić radiatory na pamięci, dodatkowa kasa). MK-26 super wydajny lecz w wentylatorami "4 pola zabiera" - za drogi - lepiej zwodować. Icy podobno w miarę OK, niskie i wydajność w miarę poprawna, aczkolwiek testy, testami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme III też można kontrolować z tego co pamiętam, swoją drogą nie wiem czy to juz było linkowane jeśli chodzi o zamienniki chłodzenia na R9 290 (przepraszam za język tych linków, google translate pomoże :-)):

http://ht4u.net/reviews/2013/arctic_accelero_xtreme_iii_meets_amd_r9_290/index2.php
http://ht4u.net/reviews/2013/r9_290_im_griff_prolimatech_mk-26_black_im_test/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...