Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra udało się upchnąć to bydle (accelero) do starej budy. Jest strasznie ciasno i odprowadzanie ciepła również kuleje. Zwykle dwie noctuy dwunastki przód/tył plus zasilator dawały radę, ale teraz obawiam się, że może być problemDołączona grafika 

 

Ogólnie wczoraj już miałem zamontowane (zrobiłem maks o/c karty i jazda furmark, wszystko stabilnie tylko jak dotknąłem zasilatora to myślałem, że dotykam wrzącego czajnikaDołączona grafika), ale coś tam się odklejało (cholerna taśma) i robiło zwarcie.  Krzaki w windzie i blady strach, że karta do piachu. Co gorsza po zmianie na fabryczne chłodzenie również krzaczki, ale ustąpiły. Dzisiaj trochę pokatowałem heaven nie było artów, więc założyłem znowu bydlaka.

 

Przy pisaniu posta temperatura 36* (miałem wrażenie, że wczoraj była niższa, przy standardowym mazidle). Czy to możliwe, że trzyletnia cf3 dawała takie marne rezultaty. Dodam, że przy standardowym chłodzeniu jak zmieniłem pastę na cf3 to również temperatury podskoczyły (nakładane kilka razy z podobnymi tempami). W stresie jeszcze nie wiem, ale wczoraj po maks o/c w furmarku po piętnastu minutach było jakieś 75*, tutaj niestety słaba wentylacja budy i nic nie zdziałam. Na razie nie katuję, tylko idle i czekam aż ta cholerna taśma załapieDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Przeżywałem to samo przy montażu(Arctic Accelero Xtreme III), chłodzenie to jest przystosowane a nie dedykowane dla 290(x) dlatego kupiłem Icy Vision - mniejsze i wyniki lepsze z powodu rozmiaru budy, co do taśmy montażowej na radiatorach - może podróba?

Na razie o wyniki nie pytam , wystarczy Ci wrażeń....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Przeżywałem to samo przy montażu(Arctic Accelero Xtreme III), chłodzenie to jest przystosowane a nie dedykowane dla 290(x) dlatego kupiłem Icy Vision - mniejsze i wyniki lepsze z powodu rozmiaru budy, co do taśmy montażowej na radiatorach - może podróba?

Na razie o wyniki nie pytam , wystarczy Ci wrażeń....

Wyniki? W sumie na szybko będą identyczne jak na dmuchawie (podawałem wcześniej), ale jeszcze się pobawięDołączona grafika

 

Montaż jak montaż, trochę zabawy z klejeniem radiatorów i tyle. Samo mocowanie chłodzenia to taka ruletka, nic nie widać może się trafiDołączona grafika Taśma to ta którą podawałeś wcześniej więc nie wiem, ale ogólnie jest ok, pierwszy raz kleiłem coś na taśmę, więc lekcja odrobiona. Problem był tylko z jedną kością pamięci (może jeszcze jest) i jednym radiatorem na sekcji zasilania, ale teraz myślę, że jest gut,a jak nie to klej pójdzie w ruch.

 

Co do wielkości i wyższości jednego chłodzenia nad drugim to nie ma to znaczenia ilość ciepła jest taka sama i musi zostać odprowadzona przez budę, przy marnej wentylacji tylko dmuchawa daję radęDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mikroprzycięć doświadczyłem tylko w Far Cry 3. I to tylko w momencie spadków fps poniżej 60 kiedy miałem włączony vsync. Reszta gier bez problemu. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocisnąłem bydlaka i raczej to będzie maks z całego systemu. Procek na 5GHz z HT i grafa 1180/1475 przy otwartej budzie, zasilator się nawet nie spociłDołączona grafika

 

3dmark11

 

Dołączona grafika

 

 

Firestrike

 

Dołączona grafika

 

 

To chyba na tyle. Przy otwartej budzie nie ma najmniejszego problemu i nawet przy takim o/c zasilacz pozostaje niewzruszony Dołączona grafika pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy ten zestaw: http://aab.com.pl/pl/p/Alpenfohn-passive-DRAM-VRAM-Chip-Cooler/1876 jest gdzieś dostępny w sklepach w naszym kraju? W sklepie aab istnieje tylko teoretycznie ponieważ nie mają go na stanie.

 

Ewentualnie inna opcja - czy zestaw radiatorów z Accelero albo z Prolimatecha MK-26 da się dokupić osobno?

 

Jeszcze inna opcja - potrzebne mi tak właściwie radiatory tylko na dwie sekcje - widoczne na tym zdjęciu na kolory czerwone i fioletowe.

http://i75.photobucket.com/albums/i303/rjkoneill/WORK/IMG_20131024_172437.jpg

 

Na fotce użyto właśnie radiatorów prolimatecha.

 

Potrzebne mi to, bo mam na karcie blok, ale nie full cover, tak więc sekcja zasilania jest aktualnia goła. GPU max 55* osiąga przy 1150Mhz, ale nie chce się za bardzo bawić w kręcenie bez schłodzenia vrm.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy ten zestaw: http://aab.com.pl/pl/p/Alpenfohn-passive-DRAM-VRAM-Chip-Cooler/1876 jest gdzieś dostępny w sklepach w naszym kraju? W sklepie aab istnieje tylko teoretycznie ponieważ nie mają go na stanie.

 

Tu masz dostępne

http://www.morele.net/alpenfohn-radiatory-alpenfohn-ram-vram-cooler-84000000063-503500/

 

Tylko musisz dokupić taśmę termoprzewodzącą dwustronnie klejącą bo ten klej dodawany w komplecie bardzo mocno trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Up to 45%" - więc sam sobie odpowiedz na to pytanie Dołączona grafika

ta, testy przeprowadzone na kartach graficznych zintegorwanych z procesorem, czyli amd dobilo w jakiejs scenie do 30fps vs intel 15fps.

niech przeprowadza testy na komputerach do grania, a nie do pracy biurowej.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach zadomowił się jednak GigaByte 290x WindForce3 (tańszy o 150 i gwarancja 36miesięcy), jak dam dardę postaram się pocisnąć dziś wieczorem.

 

Edit:

Tak na szybko - wynik.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem na dzisiaj zabawę :)

 

Referent Gigabyte 290 @ unlock 290x (bios Asusa)

 

Max stabilne takty do wszystkich 3DMarków to 1170/5900 Mhz. Karta jest na elpidach tak więc te 5900Mhz to według mnie zacny wynik. Rdzeń ciut słabo, ale to możliwe, że przez za niskie napięcie. 1.41v ustawione w GPU Tweak daje realnie pod obciążeniem 1,21v. Max temp gpu - 51*.

 

3DMark 2011

http://www.3dmark.com/3dm11/7794108

 

Firestrike

http://www.3dmark.com/fs/1504966

 

Tak swoją drogą strasznie po [gluteus maximus] i5 dostaje w tych 3DMarkach od waszych i7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

Po pierwsze gratulacje z odblokowania i to Asusa Dołączona grafika

 

Nie patrz na wynik Total w "markach" a na "Graphics Score" ...

Mi też brakuje "V" Dołączona grafika

 

U mnie zegary przekłamane bo są @1200/@1500.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Asus, to Gigabyte z biosem Asusa Dołączona grafika

 

Ja bym jeszcze mógł jeszcze wgrać zmodowany bios z forum overclockers, który daje regulację napięcia do 2V, ale to w sumie by była taka sztuka dla sztuki Dołączona grafika

 

Te 1150/5900 na codzień to będzie i tak wystarczająco.

 

Ładnie ci ten Gigabyte poleciał. Jak z palca robi 1200Mhz na rdzeniu to może i do 1250 dobijesz ;>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Does Radeon R9 290X Behave Any Differently In A Closed Case?

 

Asus' R9 290X DirectCU II OC fares the worst, even though its 84-85 °C temperature is still bearable. The Tri-X OC Radeon R9 290X shows that Hawaii can run quite a bit cooler, though, topping out at 72 °C. Sapphire's result is particularly impressive. In our closed case test, the Tri-X registers 1-2 °C lower than in the open-air chassis. The Asus card's temperature, on the other hand, increases nine degrees from our measurement using the exposed bench system. And what's up with Gigabyte's R9 290X Windforce OC? With a reading of 83-84 °C in the closed case, that's just under Asus' board. But it's still one degree lower than our open case result. Apparently, Quiet Mode was taken too literally; a slightly faster fan would have probably been acceptable.

Dołączona grafika

It turns out that the Asus and Gigabyte cards suffer the same problem. Instead of a solid base drawing heat away from the GPU, both employ evidently unfavorable direct-contact heat pipes. The tapered surfaces don't make sufficient contact with the GPU, especially the two outer pipes that essentially do nothing. A vapor chamber or massive sink would have been much more useful.

Then again, that's what you get when you recycle the same cooling found on Nvidia's GeForce GTX 780 for reasons of economics. Cheers, accountants!

 

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz średnie pamięci i to też obniża wynik.

Chodzi Ci o RAM czy o pamięć grafiki? Ram śmigał na 2133Mhz podczas testów. A to, że mark zczytuje prędkość z SPD to już nie moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie, zawsze używałem do OC MSI Afterburner, niezależnie od karty, czy GIGABYTE OC GURU rożni się czymś lub daje większe możliwości(dokładnie chodzi mi o napięcie rdzenia)?

Pytam bo czasami przyzwyczajenia nie pozwalają poznawać nowych możliwości.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afterburner ma możliwość dodania tylko +100mV na rdzeń. Dla porównania w Asus GPU Tweak można podnieść do 1.4v (realnie jakieś +200mV). Sprawdź ten program od gigabyte, może też będzie większa regulacja dostępna. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z programem od GB to lipa Dołączona grafika  używam Afterburnera + Rbby258 ABVoltmod. Jutro spróbuję na czystym systemie(o ile będzie czas), mam nadzieję na przekroczenie granicy 1.4k Graphics Score.

Buda była otwarta, wskazuje na słabe przewodnictwo GPU - radiator, ale dzięki temu iż to GB(bark plomb na chłodzeniu) jutro zmienię pastę i zobaczę co jeszcze da się zrobić Dołączona grafika

 

Wentylator 100% czy 85% żadnej różnicy nie widać.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą jakie napięcie karta miała w 3D (Afterburner pokazuje prawdziwe w monitoringu)? I jakie tempy vrm? (gpu-z pokaże). Z tego co wyczytałem na forum overclockers to te karty też czasami takty zrzucają jak vrm są za ciepłe. Power level miałeś oczywiście na 150%? A co do temperatur to najprawdopodobniej glut na rdzeniu jeśli nie ma żadnych różnic pomiędzy 85% i 100% wentyli. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...