Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sapphire r9 290 OC Tri-X od jakichś 3 tygodni i zauważyłem 2 problemy:

 

1. Wskaźnik myszy jest 2 razy większy niż normalnie. Pomaga przełączenie komputera w stan uśpienia i wybudzenie. Rozmiar wskaźnika wraca do normy, aż do następnego restartu systemu. Dla mnie w miarę znośna przypadłość, bo i tak zawsze kompa usypiam/hibernuję. Zjawisko występuje wyłącznie przy podłączeniu przez HDMI, przez DVI jest ok. 

2. Przez te 3 tygodnie miałem 2 razy BSOD z kodem 0xa0000001 (Win 8.1 x64). Raz, na pulpicie, drugi raz, gdy oglądałem coś na youtube. Podczas grania nic niepokojącego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Karty graficzne z najwyższej półki wydajnościowej, to przeważnie produkty mniej lub bardziej ukierunkowane na overclockerów i entuzjastów, aczkolwiek nawet tutaj pojawiają się konstrukcje wykraczające poza wszelkie standardy. Każdy producent chciałby przecież uczestniczyć w pobiciu kilku rekordów, żeby podbudować swój medialny wizerunek w oczach zamożnej klienteli, która płacąc niemałe pieniądze za urządzenie oczekuje rozwiązania absolutnie bezkompromisowego. MSI Radeon R9 290X Lightning jest właśnie taką ekstremalną propozycją - stworzoną dla graczy zawsze głodnych dodatkowych klatek na sekundę, jak również amatorów wyciskania ze sprzętu komputerowego siódmych potów. Najlepiej, gdyby obydwie grupy reprezentowała jedna osoba, potrafiąca zrobić z takiego potworka właściwy użytek. Nowość w wyczynowej serii współdzielącej nazwę z amerykańskim myśliwcem wielozadaniowym przeszła szereg usprawnień względem modelu referencyjnego m.in.: wymieniono system chłodzenia i sekcję zasilania na wydajniejsze, aby potencjalny użytkownik mógł osiągnąć maksimum układu Hawaii XT. Czy będzie to prawdziwy rekordzista? Zapraszamy na pierwszy w Polsce test odlotowej karty graficznej MSI Radeon R9 290X Lightning.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

- posiada ktoś lub zna link do porównania CF 290x(niereferent) vs SLI 780(1GHz) na nowych sterownikach?

 

Teraz małe OT, z ciekawości kto mnie tak namiętnie "minusuje" :) - Czyt. brak konstruktywnej krytyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , wczoraj i dzis  zauwazylem ze mnie w  BF4  czasami po zaladowaniu kolejnej mapy  ogranicza fps do 60 klatek  , przejscie do  pulpitu i powrot  przywraca  maxymalny framerate .

 

Albo cos  z  updejtow od  microshita albo nowe  sterowniki  maja jakiegos babola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego cały czas, wyjście i wejście nic nie daje, wyłączyłem v sync w amd catalyst. Może masz rację że to coś ze sterownikami, zainstaluje wcześniejsze albo zerkne na te 14.10 beta. Jakby ktoś miał inne pomysły, doświadczenia czym to może byc spowodowane, to proszę pisać, zaglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić do jakich wartości spada wam 12v w gpu-z pod obciążeniem np furmarkiem? U mnie są dropy do 10.88v. Szukam kurde rozwiązania black screenów na karcie i nie potrafię tego zlokalizować. I wydaje mi się, że to przez to napięcie.

 

Zasilacz na 100% nie jest problemem, bo trzyma 12v na poziomie 12.11-12.12v. Aczkolwiek GPU-Z (czyli pewnie odczyt z karty) w idle daje 11.75v, a w stresie spada do 10.88-11v. Karta to referent gigabyte.

 

Sprawdzałem nawet bios PT3 (wyłącza vdropa i trzyma cały czas to samo napięcie na karcie), ale nadal mam black screeny.

 

Black screen objawia się tak - gram, gram, nagle mam czarny ekran, nadal słychać dźwięki z gry przez jakieś 15 sekund, potem się freezują i tyle. Jedyne rozwiązanie to restart PC. Czasami pojawia się to po 2h grania, czasami po 5 minutach. Ostatnio nawet dostaję black screeny podczas przeglądania www. Niezmiernie mnie to irytuje -.-

 

Temperatury nie są na 100% problemem, bo GPU trzyma cały czas okolice 55*, VRM odpowiednio 55*/45*.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc - jesteś pewien, że to grafa, a nie proc pamięci?

 

Wieczorem sprawdzę dla Ciebie napięcia na moim R9 290.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była grafa. W nocy podczas grania znowu miałem black screena, po restarcie i odpaleniu gry wywaliło znowu (dosłownie po sekundzie). Coś mnie tknęło, żeby zobaczyć jak wygląda kabel zasilania - a ten wyglądał tak: https://www.dropbox.com/s/mpazpf5v6lkrdym/IMG_20140603_022805.jpg https://www.dropbox.com/s/vccnudn5lyf9hb4/IMG_20140603_021713.jpg

 

Wymieniłem kabel i w idle mam 11.88, a w stresie 11.75. Nie grałem póki co za długo na nowym kablu, ale mam nadzieję, że to pomoże na black screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak.

 

Stary kabel - idle 11.75, stress 10.5-10.6. I black screeny nawet w CS:GO.

Nowy kabel - idle 11.88, stress 11.75. Brak black screenów póki co po 2h gry.

 

Ktoś mi napisał, że to wina luźno zamontowanego kabla.

 

"słaby styk -> większy opór -> większy spadek napęcia -> większy spadek*duży prąd = dużo mocy -> większa temperatura -> pożar"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy jak chcę podpiąć r9 290 i mam na jedym kabelu do zasialacza dwie wtyczki 6+2pin to do zasilania tej karty muszę podpiąć jeden kabel  - obie wtyczki, czy dwa kable po jednej wtyczce z obu?? przepraszam za banalne pytannie ale pierwszy raz w życiu mój komp bedzie miał taką kartę ^_^

Edytowane przez Mackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...