Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem chłodzenie na mojej 290 martwi mnie lekko wygięte PCB ale ogólnie wreszcie ciszej no i temp są o wiele niższe 

 

WP_20140618_002_zpscc173751.jpg

 

 

Wie ktoś jak odblokować voltage w guru oc 2? w MSI Afterburner da się zmienić ale wywala mi błąd gdy mam włączone sweetfx w watch dogs

Edytowane przez Mario-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniał ktoś na  Icy Vision wentylatory? te standartowe na 50% mocy są słyszalne prawdę mówiąc najgłośniejsze z całego kompa...co myślicie o takich:

 

ARCTIC COOLING F9 PWM

SCYTHE S-FLEX 1500

Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PE-P

NOCTUA NF-B9 PWM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja 7950 domaga się naprawy serwisowej więc zmuszony byłem zakupić inną na czas naprawy chciałem zakupić kartę do 900zł a że się trafił r9 290 gigabyte referent no to się skusiłem. 

Nie straszne mi szumy miałem 6950@6970 więc wiem z czym mam przyjemność  ;)

Po testowałem i muszę powiedzieć że dużo lepiej niż na 6950 ref. odpaliłem valley benchmark i sprawdziłem jak karta zachowuje się na powerlimit bez o/c i doszedłem do wniosku że:

-50% jest spoko cicho itp ale jest 45 fps 

+50 % buda lata po pokoju  ;) jest 73.8

0% jest 73.8 fps

-15% jest spoko temp. spadła do 88% i wentyl ciszej pracuje i jest 73.8 fps

dopiero przy - 20% spadek niecałe 2fps ale jest chłodniej i ciszej.

 

W sumie przetestuje to jeszcze w innych grach ale karta daje radę i jest moc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś model 290 w którym da się przy otwartej obudowie (bench) zejść z obrotami na chłodzeniu na zupełne minimum (poniżej 1000rpm) i wyrobi w stresie w takich warunkach, czy bez szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym się różni asus r9 290 direct cu II w wersji box od tej bez w sklepie morele.net? Oprócz ceny oczywiście

 

 

Tapatalk

Brak przejściówek molex / pci-e, brak płyty ze sterownikami i brak pudełka. Jeśli gwarancja jest tak samo długa to nie ma sensu dopłacać do boxa.

 

Tapatalk @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem kartę Asus R9 290 DCU II, jest to wersje bez "box". Jest pudełko, płyta, krótka instrukcja i przejściówka 2x6pin->8pin.

 

Poza tym, niestety karta nie jest modowalna do 290X przez podmianę biosu. Spodziewałem się że będzie trochę cichsza, choć możliwe że aktualne 30'C nie sprzyjają. Tak właściwie to jest cichsza niż zasilacz notabene następny element do wymiany, ciekawe jak długo pociągnie aktualny rig ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś model 290 w którym da się przy otwartej obudowie (bench) zejść z obrotami na chłodzeniu na zupełne minimum (poniżej 1000rpm) i wyrobi w stresie w takich warunkach, czy bez szans?

MSI R9 290 Gaming działa praktycznie bezgłośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam maly problem

kupilem Sapphire R9 290 Tri-x (uzywany)

Gry Benchmarki Furmarki - wszystko dobrze dziala

Tutaj link do 3D mark

http://www.3dmark.com/3dm11/8586791

 

ALE !!!

jest jeden problem

odpalam jakis film flashowy np youtube albo inny i sie komputer resetuje

jest tylko cyk i reset - zadnych blue screenow itp

Winda swiezo postawiona

Sterowniki sciagniete http://support.amd.com/en-us/download

AMD Catalyst 14.4

Cos nietak z karta ? - znacie taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówkę kupioną w lutym (R9 290 Tri-x). Od tego momentu mam losowe zwiechy (zapętlony dźwięk) lub resety. Całkowicie nieprzewidywalne. Czasami się zawiesi 2 razy w ciągu dnia, a czasami chodzi dobrze przez kilka tygodni. Może się zawiesić w połowie flimu na Youtube, podczas przeglądania internetu, albo grania. Nie ma żadnej reguły. Może tygodniami chodzić b. dobrze. Wczoraj miałem zwiechę w Windows przy odpaleniu gpu-z.

To raczej nie jest problem z wadliwymi sterownikami. W linuxie też 2 razy mi się zawiesiła w x-plane 10.

 

Nawet nie wiem jak to zareklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sapphire R9 290 Tri-X i nic mi się nie dzieje, najwidoczniej coś się gryzie w sterownikach - odinstaluj je, przeczyść rejestr ze śmieci - zainstaluj ponownie.

 

Jak kupiłem grafikę/komputer poprzez sklep to pisz do nich z zapytaniem reklamacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem chłodzenie na mojej 290 martwi mnie lekko wygięte PCB ale ogólnie wreszcie ciszej no i temp są o wiele niższe 

 

WP_20140618_002_zpscc173751.jpg

 

 

Wie ktoś jak odblokować voltage w guru oc 2? w MSI Afterburner da się zmienić ale wywala mi błąd gdy mam włączone sweetfx w watch dogs

Zobacz tego moda ja tak zrobiłem i jest super :)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?288608-R9-290X-Gelid-Icy-Vision-using-modified-AMD-metal-plate-for-better-VRM-cooling

Edytowane przez Fuckers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wczoraj udało się wyhaczyć 280x gigabyte (rev.2) za 500zł. Gościu ma jeszcze 2 karty, więc zapewne z koparki.

Wczoraj pograłem troche w BF3 i BF4, żadnych problemów. Jednak po około godzince wywaliło mi Bluescreena z info, że wysypał się sterownik ATI, nazwy pliku dokładnie nie pamiętam.

Dzisiaj wszystko chula.

Windows 8.1, wcześniej siedziała hd5770, tylko odinstalowałem stery i zainstalowałem na nowo.

W karcie siedzi bios 015.038, na techpowerup mają 015.041. Powiedzcie, czy też wrzucacie najnowszy bios do karty (może to tylko moje zboczenie :P), nie wiem co wnosi ten bios, czy może poprawia jakoś stabilność.

Płyta asrock z77 extreme4. Gpu-z pokazuje mi, że karta pracuje w trybie pcie 2.0 x16. Sterownik ati też pokazuje, że najwyższe dostępne ustawienie to PCIE 2.0...

Czy przypadkiem ta karta nie powinna chodzić na 3.0 (wiem, że to nic nie wnosi do wydajności, ale coś mi tu nie gra)

Procek mam i7 2600k, może SandyB jest tutaj problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wczoraj udało się wyhaczyć 280x gigabyte (rev.2) za 500zł. Gościu ma jeszcze 2 karty, więc zapewne z koparki.

Wczoraj pograłem troche w BF3 i BF4, żadnych problemów. Jednak po około godzince wywaliło mi Bluescreena z info, że wysypał się sterownik ATI, nazwy pliku dokładnie nie pamiętam.

Dzisiaj wszystko chula.

Windows 8.1, wcześniej siedziała hd5770, tylko odinstalowałem stery i zainstalowałem na nowo.

W karcie siedzi bios 015.038, na techpowerup mają 015.041. Powiedzcie, czy też wrzucacie najnowszy bios do karty (może to tylko moje zboczenie :P), nie wiem co wnosi ten bios, czy może poprawia jakoś stabilność.

Płyta asrock z77 extreme4. Gpu-z pokazuje mi, że karta pracuje w trybie pcie 2.0 x16. Sterownik ati też pokazuje, że najwyższe dostępne ustawienie to PCIE 2.0...

Czy przypadkiem ta karta nie powinna chodzić na 3.0 (wiem, że to nic nie wnosi do wydajności, ale coś mi tu nie gra)

Procek mam i7 2600k, może SandyB jest tutaj problemem ?

Sandy = pcie 2.0

 

BTW jak karta wali artami to nadaje się tylko na śmietnik nie stety.

 

Nie wiem kiedy się ludzie nauczą ze używanych kart ati się nie kupuje chyba że od kogoś pewnego który nią nie kopał tuneli hahaha

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam dylemat. Karta Asusa 290 dcu II, niestety ma tendencje do przegrzewania. Oczywiście zależy od gry. Taki watchdogs spokojnie karta osiąga 93'C. Furmark wygrzewa vrm do 115'C poczym włącza się throttling. Radiator parzy, obudowa dobrze wentylowana. Reklamować? Czy może to kwestia ustawień, bo np po zmniejszeniu napięcia do 1.2 V tempy trochę się spadaja

 

 

Tapatalk

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...