Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

amd_radeon_r9_295x2_test_review_2.jpg

Radeon R9 295X2 jest najszybszą kartą graficzną w ofercie AMD będącą połączeniem dwóch układów wykorzystywanych w Radeonach R9 290X, funkcjonującą na zasadzie zamkniętego systemu CrossFire. Taka specyfikacja w sprzyjających warunkach zapewnia iście potworną wydajność, ale jednocześnie zmusiła inżynierów z Sunnyvale do rozwiązania kwestii bardzo wysokich temperatur, poboru mocy i kultury działania. Przedsięwzięcie było poważnym wyzwaniem, bo chyba wszyscy pamiętamy jak wyglądała sytuacja z referencyjnymi wersjami Radeonów R9 290X... Technologię multi-GPU trudno też nazwać bezproblemową, ponieważ SLI/CrossFire często nie gwarantuje dobrego skalowania, przyczyniając się niejednokrotnie do kłopotów z płynnością obrazu. Czy Radeon R9 295X2 będzie wolny od podobnych zjawisk? Postanowiliśmy to sprawdzić w naszym skromnym laboratorium...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wyniki mam w 3dmark teście api overhead.

 

wynik dla pojedynczej karty, oraz dla crossfire

 

dx11 zupełnie inaczej obchodzi się z pojedynczą karta a duetem. Obciążenie procka w single thread dla jednej było 25%, a single thread dla cfx około 50%. (8 wątków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem R9 290 Asusa w wersji OC DCII.

 

Czego obecnie używamy do ewentualnej edycji biosu? Poprzednia moja karta to było HD7950 tak że trochę wypadłem z obiegu w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu do regulacji napięcia w zupełności wystarczy standardowy suwak z afterburnera. Więcej na powietrzu nie ma sensu bo karta i tak będzie throtlować z powodu temperatury.

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy monitory będę miał do niej wpięte, dawniej karty AMD miały problem ze zbijaniem taktów w 2D do 150/300 w takiej sytuacji. Tego typu rzeczy chciałem sobie poedytować (chyba że to już działa tak jak chcę), niekoniecznie tylko napięcia (te jeśli już to raczej w dół niż w górę), zależy jaki egzemplarz mi się trafi, no i naturalnie (zapewne złudna) nadzieja na odblokowanie dodatkowych jednostek wykonawczych. Jutro lub pojutrze karta do mnie dotrze to zobaczymy co się trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak ktoś szuka nowej grafy do 1.2k to polecam MSI R9 290 Gaming. Wczoraj zakupiłem takiego w komputroniku za dokładnie 1269zł.

Chłodzenie spisuje sie wyśmienicie. Przy giercowaniu w BF4 max 81'C, a i nie męczy hałasem. Karta jest pod obciążeniem słyszalna ale na pewno nie głośna, Rdzeń bez ruszania napięcia 1.1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wcale wiele szybszy nie jest, a te 8GB jest mu potrzebne jak urwie majtki :P

 

Szkoda mi było tych 200zł. R9 290 z zegarami 1100/1250 na pewno odbiegał od 390 nie będzie.

Edytowane przez _Vip_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie lepiej było wziąć 970? Za taką kasę to 290 jest średnim zakupem, poza tym za kilka złotych więcej jest wersja 290X. Żeby nie było sam jestem posiadaczem takiej karty i rewelacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1250zł nie ma dobrej (cichej) wersji 970. Dokładać można zawsze. Pierwotnie chciałem kupić R9 380 ale już wysupłałem hajs na 290 i jak na razie to jestem mega zadowolony.

 

MSI 970 Gaming to 1.5k

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że decydował głównie sentyment do zielonych? :>

 

Sam za chwilę wymieniam na 980, 290 ma fatalne wsparcie jeśli chodzi o sterowniki i gry. ;/

Raczej zadecydował zdrowy rozsądek :) względem R9 285/380 czy GTX960, a 290 jest przepaść. Dla mnie 1.2k na grafe to już był mega spory wydatek i nie było opcji dokładać jeszcze do interesu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogoniłem mojego złomka, karty 1130/1500 wszystkie regulatory napięcia na max. Procek ino 4,54 Ghz, pamiątki 2222  cl9, bo bclk 101 Mhz. Procek nie chciał współpracować z mnożnikiem 46.

 

http://www.3dmark.com/fs/5374408

 

Koszt samych kart w sumie zamknął się w 2,2k, więc jak na tą wydajność to nie ma to tamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, są w necie jakieś testy pokazujace jakiego boosta dostał R9 290X na win10 dx12 i sterach 15,7 chciałem porównać z starszymi testami, mam do kupienia fajną sztuke sapphire Toxic i mocno się zastanawiam?

Edytowane przez Sadman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tytułu który korzysta z dx12 na razie nie ma, aczkolwiek jakiś czas temu można było usłyszeć informacje o rzekomej poprawie wydajności kart R9 200 wraz z nowym win i sterami, nawet w tych grach które korzystają z dx11. Stad właśnie moje pytanie czy nikt nie przeprowadzał testów na nowym systemie i sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEON R290 GAMING OC 4GB

Witam, przy starcie komputera karta graficzna włącza swoje wiatraki na 100% mimo, że wskazuję 20%, ale ze słuchu nie trudno się domyśleć. W pliku załączyłem odczyt z gpuz. Dodam również, że z poziomu sterowników przy zmianie na 100%, a następnie ponownie na 20% prędkości wiatraków, słychać tak samo. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

post-209951-0-52239000-1438884010_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda dawno mnie na forum nie bylo ale trzeba bylo cos odswiezyc w kompie wiec pogmeralem i wyszlo ze gtx 970 niby teraz rzadzi... ale tak sie zlozylo ze na ebayu wyrwalem r9 290 Sapphire za 120F ;] wydaje mi sie ze w tej cenie dla 970 nie ma konkurencji ... karta przyszla dzis i smiga... w poronwaniu do mojej starej GTX 570 i HD 6970 to spora roznica (tak wiem moj komp wiekowy jest :P )

 

zastanawiam sie teraz czy zmieniac jeszcze proc i plyte bo niby amd sie zbytnio nie skaluje z wiekszymi taktami ... obecnie wciaz i5 750 @ 3.7GHz ;]

 

p.s: niezly piekarnik z tej karty.. trzeba bloku poszukac chyba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj trochę pokręcilem 290 Asus di cu 1370/1080.Normalnie działała w W3 , dzisiaj nie włącza się Windows.Probowalem zmienić takty w trybie awaryjnym ale msi afterburner nie widzi karty.Co mam począć?:)

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj kartę w menedżerze urządzeń w trybie awaryjnym i uruchom komputer ponownie.

Będzie się tak dziać za każdym razem jak wyłączysz komputer a kartę zostawiłeś na podkręconych taktach, w msi afterburnerze powinna być opcja przypisania taktowania do trybów 2d/3d, tak żeby w momencie włączenia gry karta sama wskakiwała na wysze takty, a po zakończeniu na domyślne.

Dodatkowo podnieś o kilka procent power limit tak aby karta częściej trzymała te faktyczne 1080mhz na rdzeniu w grach.

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...