Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dało mi, przesmarowałem GPU, ale różnica niewielka... Jutro procesor podgonię do 4.8 i zobaczymy.

Też mam wrażenie iż VRM powoduje zrzucanie zegarów, wynik na dziś to:

Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tą temp vrm w gpu-z (powinne być 2 temperatury - sekcja gpu i sekcja pamięci). Z tego co czytałem karta może się zaczać dziwnie zachowywać już przy vrm powyżej 75*.

 

Albo jednak te napięcie dla rdzenia jest za wysokie i nie wyrabia vrm przez co obniża takty = mniejsze V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy kart (najlepiej z referencyjnym chlodzeniem). Moglibyście sprawdzić do ilu *C wam się rozgrzewają vrm? Powiedzmy po 10 minutowej pętli unigine heaven. Najlepiej by było jakby ktoś mógł sprawdzić kartę bez OC, a potem po OC ze zwiększonym napięciem. Byłbym bardzo wdzięczny. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj szwagier ostatnio wymienil z GTX 570 na R9 290 I ma problem z rozdzielczoscia 2560x1080 na swoim monitorze AOC 2963. Probowal grzebac w sterowmikach ale max moze ustawic 1920x1080. Na karcie od Nvidii bylo ok. Nawet odinstalowal stery od AMD I na sterowniku od Windows 8.1 byla dostepna ta rozdzielczosc. Gdzies wyczytalem ze to moze kwestia kabla. Ma jakis stary kabel hdmi-dvi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech doda rozdzielczość do systemu, jest jakieś narzędzie specjalnie do kart AMD, bodajże Radeon Custom Resolution Manager. Wklepujesz wartości, reset i śmiga. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowszym kablu HDMI mu odpaliło, więc problem rozwiązany. Nie wiem czemu tak jest.

 

Gooralesko napisz coś czego ja nie wiem.  Wiem jak mu poradzić i co ma dokładnie zrobić. Zresztą on sam wie że należy po zmianie z Nvidii na AMD użyć jakiegoś programu. Czyścił za pomocą Driver Sweeper w trybie Safe Mode (WIndows 8.1).  Testował na kilku wersjach sterowników. Zamiast się bawić poradziłem mu żeby podłączył kabel HDMI i zadziałało. Ma dostępne 2560x1080.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa juz w Polsce wnormalnej sprzedazy 

 

Skoro na PPC nie było recki to pewnie w Polsce jeszcze jej ma. Tap tap tap GT-N7000

 

Sample testowe Tajwan cofnął Dołączona grafika

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mial juz ktos do czynienia z tym cudakiem?

http://www.msi.com/product/vga/R9-290-GAMING-4G.html#overview

 

Wersja 290x kreci sie podobno calkiem niezle, hynixy jak do tej pory w kazdej sztuce

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18572670

lub

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18571503&page=3

 

290 temp na default ok 74-77, cicha. Wypada lepiej niz Gigabyte czy Asus, ale troche gorzej niz Sapphire tri-x (na def ok 67C z wentylatorem na 45%). Do OC chlodzenie od Sapphire lepsze. Wentylatory od MSI nawet na 100% ciche ale cos za cos, nie tak wydajne.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...