Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Polecane posty

Wstało, dzięki.Troche przeraziłem bo po usunięciu samego msi afterburner dalej było czarno, wstał dopiero po reinstallu sterowników.Bede pamiętał żeby nie zaznaczać msi w autostarcie :)

Usunięcie msi afterburner z autostartu nic nie pomoże. Skonfiguruj ten profil 2d/3d w ustawiniach afterburnera, no chyba że masz podłączone 2 monitory o różnej rozdzielczości to wtedy i tak karta będzie cały czas w trybie 3d.

Tapatapatap Flex2

Edytowano przez GeMtin1

Winne jest taktowanie pamięci, prawdopodobnie elpidy. One lubią czasami walnąć black screena gdy są podkręcone powyżej 1375 na standardowym napieciu rdzenia.

Zostawiłem wczoraj na 1370 , grałem na takich taktach około 30 min w W3 i było spoko.Ale już dziś winda ani razu nie wstała :/ Memki faktycznie Elpidy, czyli za dużo z nich nie wyciągnę, zegar też powyżej 1080 wali artefakty.Power limit dałem na 30+. Temperatura znośna, max 80 stopni ale bez słuchawek nie da się grać.

Elpidy dają radę nawet 1600 zrobić, problem jest kiedy karta wstaje z taktowań 2D do 3D kontroler pamięci crashuje i mamy black screen.

Jeszcze jedno małe pytanko. Kiedy zostawiam wentyle ręcznie na 70%mozna usłyszeć delikatny , wnerwiajacy, nie równomierny warkot. Nie ma tego dźwięku kiedy Buda leży na boku.Czy to efekt tego że karta nie jest w idealnym poziomie ? Czy po prostu znak że czas się już jej pozbyć?

Cześć wszystkim.

Chce wymienić na coś mocniejszego swego staruszka 580GTX. Znalazłem np. Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC, 4GB GDDR5 (512 Bit) HDMI, 2xDVI, DP, FULL (11227-13-40G) za 890zł. Czy jest sens, czy polecilibyście jakiś inny wariant. Z góry dzięki za pomoc. ;)

To raczej ślepa uliczka. 4gb to jest powoli za mało. 1060 6gb lub 1070 8gb. Oczywiście używki z gwarancją. Poluj na olx. Ceny pikują w oczekiwaniu na nowe rtx oraz kryzys na rynku crypto.

Ok, tylko to już inny przedział cenowy bo minimum 1500zł. Chyba też już w tym przypadku procek by mulił kartę? 

Znalazłem jeszcze w tej cenie R9 390X który ma 8GB ramu. To będzie chyba dobry wybór. Procek i5 2500k na stałe turbo 3700mhz, mobo Asus P8P67 Pro B3, ram 16gb 4x4 Corsair Venegence CL9 1600mhz. Winda 10 na ssd Crucial MX500. 

O Radeonach nie masz co myśleć bez podkręcenia tego CPU do granic możliwości. RAM też go spowalnia. W twoim wypadku tylko GeForce.

Jeżeli koniecznie musi to być radeon(przy tym systemie i CPU to zdecydowany błąd) to w tych pieniądzach kupisz rx480 8GB, ta sama wydajność, ale to za to mniejszy gabaryt, pobór mocy i cisza.

Uparty co do Radeona nie jestem ale kiedyś kilka miałem i myślałem by może odtworzyć ten romans. ;) 

Wy na pewno lepiej wiecie bo ja nieco wypadłem z obiegu. 

Rozumiem, że mój komp ogarnie np. GTX 1070 Ti? 

To już kwestia danej gry, ale na twoim miejscu wymieniłbym 2500k na 2600k. Taka zmiana to koszt ok 200zł, część budżetu na GPU bym poświecił właśnie na zmianę na 8-wątkowca.

Edytowano przez sideband

Zostanę przy tym procku. Udało mi się go stabilnie podkręcić na 4300mhz i tak zostanie. Zaś co do karty to kupię dla pewności GeForce 1070Ti.

Dzięki wielkie za porady! :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.