Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak 290X i AC Accelero Xtreme III? W sumie do 2200 można się zmieścić. Na Tom`s jest test z 290 chodzącą na 1150. Będzie to konkurencyjne cenowo do nadchodzących konstrukcji niereferencyjnych (bo w stosunku do 780 ghz to chyba jak najbardziej) ? Bo czekać , czekać a BF4 stygnie ;)

Mile widziane sugestie. Może test z "przeróbką" 290X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już po przesiadce. Niestety unlock nie zadziałał i mam tylko wyższe taktyDołączona grafika Ogólnie wrażenia pozytywne. Karta w idle niesłyszalna tzn. jest ciszej niż 560'tce z chłodzeniem TFIII od MSI. W stresie jeszcze nie miałem okazji dłużej pokatować jakiegoś bf, więc jeszcze nie wiemDołączona grafika pzdr

 

EDIT

Jeżeli wentyl będzie się rozkręcał do tych 47% to będzie ciszej i w stresie niż na tym cholernym MSIDołączona grafika

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja to AFG z końcówką 970, więc potwierdzałoby to teorię z linka. Na testy nie mam czasu, ale może coś jutro (napisz tylko co to za Advanced Edition). Karta miała takty 975MHz dla rdzenia co ciekawe. Pzdr

 

EDIT

Pierwsze koty za płoty:

Na def czyli 975/1250

 

Dołączona grafika

 

 

Trochę podkręcona. Użyłem Afterburnera czyli bez regulacji napięcia:

1050/1350

 

Dołączona grafika

 

Następnie dałem szansę programowi od Asus'a i jak na razie

1090/1400 z napięciem na 1,3V (def było 1,25V) i power limit na maks czyli 145 udało się przebić 14k

 

Dołączona grafika

 

Jutro powalczę o więcej, ale jak na razie jestem zadowolony Dołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury przy tym ostatnim ustawieniu czyli 1,3V dobijają dość szybko do 93*, ale test 3dmark11 jest stosunkowo krótki, więc przy graniu może być inaczej. Wentyl kręci się maks na 50%.

 

Dobiłem do górnej granicy o/c. Wentyl wykręcony na 70% (na co dzień za głośno), buda otwarta, napięcie na 1,4V i power limit maks. Udało się osiągnąć 1160/1430 i takie oto wyniki:

3dmark11

 

Dołączona grafika

 

Fire strike

 

Dołączona grafika

 

Tempy przy takim ustawieniu nieco przekraczają 70* przy stosunkowo długim podstawowym teście Fire strike, więc myślę jak się zapoda Accelero czy coś innego powinno być bardzo dobrze Dołączona grafika pzdr

 

EDIT

Jeżeli kogoś interesuję zużycie energii to na def czyli 1000/1250 (bios Asusa) ze ściany 410W czyli jakieś 350W, a przy maks podkręceniu jak wyżej 520W ze ściany czyli realnie około 440W. W idle cały zestaw ze ściany 100W czyli pewnie coś koło 80W realnie. Procek ustawiony 4,8GHz z HT na napięciu 1,43V maks. Pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale pograłem troszkę i wiem jak rysuję się sprawa z temperaturami. Na def czyli 1000/1250 i napięciu 1,25V przy graniu w BF3/4 z wentylem zostawionym na domyślnym profilu tempy dobijają do 92* przy maks obracającym się wentylu na 44% (2100rpm). Moje subiektywne odczucia są takie, że jest cicho tzn. kartę słychać, ale dźwięk nie przeszkadza w graniu.

 

Przy jako takim o/c czyli 1100/1400 przy 1,32V przy zostawionym domyślnym profilu wentyla karta włącza throttling i zbija takty minimalnie do 900MHz. Wrażenia z grania są takie, że co jakiś czas czuć szarpnięcia tzn. obraz na chwilę staje się niepłynny. Może dla kogoś da radę tak grać dla mnie totalnie niegrywalnie. W takim wypadku przychodzi z pomocą ręczne ustawienie profilu wentylatora. Przy takim o/c i ręcznym profilu da radę grać przy wentylu kręcącym się na ok 60% (3100rpm). Subiektywnie dla uszu poziom głośności odpowiada temu jaki miałem na karcie 560GTX 448 od MSI z chłodzeniem TFIII, czyli jest głośno, ale uszy nie krwawiąDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana chłodzenia(przyjechało tylko na kartę czekam) - "must be"...

Ja swoją dostanę w poniedziałek góra wtorek, znajomy dostał już dziś ale nie mogę go namówić na flasha :)

Z tego co czytam to XFX na razie ma "unlock" na poziomie 90%, mam cichą nadzieję iż podwyższę średnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co czytam to XFX na razie ma "unlock" na poziomie 90%, mam cichą nadzieję iż podwyższę średnią.

wg rozpiski z overclock to fifti fifti...

 

XFX
Unlocked: One, Two, ThreeFourFiveSixSevenEight, NineTenElevenTwelveThirteen, Fourteen
Locked: OneTwoThree, Four (Some of these may be suspect- GPU-Z Bug incorrectly showing correct shaders), Five, Six, Seven, EightNine, Ten *Nine and Ten suspect to GPU-Z bug,ElevenTwelveThirteen

 

 

@chemiczny nie masz problemów z trybem uśpienia? Mi po uśpieniu nie daje już sygnału na monitor i muszę resetować kompa

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego co piszesz to masz racje, loteria ale jeszcze na extremforum jest podobny wątek, chociaż możliwe iż chwalą się tylko Ci co się im udało.

Piszą również iż PowerColor 100% flash :), @chemiczny_ali ma chyba inne zdanie... Chociaż i nieodblokowana karta jest najlepsza w stosunku cena/wydajność, nie podkręcona jest lepsza iż moja 770 OC

kknd! - próbowałeś swoją flashowaś?

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@chemiczny nie masz problemów z trybem uśpienia? Mi po uśpieniu nie daje już sygnału na monitor i muszę resetować kompa

 

Wiesz co, chyba coś musi być na rzeczy, bo raz tak mi się zdarzyło. Muszę to dokładniej sprawdzić, bo u mnie wygląda na to, że jak uśpisz i wybudzisz za chwilę (tzn. ok 5min lub mniej) to wybudzenie bangla, a jak zostawisz na dłużej to już nie. Jak pisałem muszę to sprawdzić dokładniej, bo nie wiem czy teoria się sprawdzi czy mój epizod był spowodowany niestabilnym oc :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd! mały update. Spróbuj przed wybudzeniem włączyć monitor. U mnie wygląda na to, że karta wybudza się normalnie (uśpienie ponad 2h) jak wyjście karty jest obciążone czyli monitor jest "świeżo" włączony :)
 

OK a jak z tą głośną pracą karty? Bo nie wiem czy czekać na inne chłodzenie.

Poczytaj powyżej. Jak dla mnie nie ma absolutnie tragedii i imo jest to najlepsze stock'owe chłodzenie jakie miałem. Nie twierdzę, że zmiana chłodzenia nie ma sensu, ale można przecież odpalić i usłyszeć przed swap'emDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd! mały update. Spróbuj przed wybudzeniem włączyć monitor. U mnie wygląda na to, że karta wybudza się normalnie (uśpienie ponad 2h) jak wyjście karty jest obciążone czyli monitor jest "świeżo" włączony Dołączona grafika

Dokładnie to samo, występuje tylko kiedy zostawie kompa "śpiącego" na dłużej. U mnie włączenie monitora chyba nie pomaga, ale jeszcze pomęczę.

 

btw ten sam problem występował przez pierwsze 2-3 miesiące na hd 58xx i rozwiązali go nowymi sterownikami

 

 

kknd! - próbowałeś swoją flashowaś?

Gigabyte? Myślisz, że będę pierwszym któremu się uda? Dołączona grafika Swoją drogą to swojej nawet podkręcać nie próbowałem. W poniedziałek buda idzie pod nóż, dodatkowa chłodnica dojdzie i dopiero pojadę z koksem na całego :]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam się z Wami wszystkimi - oficjalnie (jestem nowy :D).

Więc tak:

Chcę kupić Radeona R9 290X - najbardziej skłaniam się ku opcji nie-referencyjnych.

Tylko nie chce mi się zbyt długo czekać...

Nie znam się zbytnio na modowaniu kart, dlatego chciałbym zasięgnąć porady.

Może skuszę się na tą kartę i jakieś customowe chłodzenie... tylko po prostu się w ogóle na tym nie znam :/

Nie wiem czy poradziłbym sobie zamontować takie chłodzenie... czy ewentualnie pomoglibyście mi to zrobić gdy już zakupiłbym produkty?

Czy w zestawach z customowym chłodzeniem jest wszystko do montażu?

Jakaś instrukcja? Nakierujcie mnie panowie na "dobrą drogę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest instrukcja i najczęściej jeszcze zestaw radiatorów na pamięci i sekcję zasilania (do tego oczywiście śrubki i pasta termoprzewodzaca). A wymiana chłodzenia to kwestia odkrecenia paru śrubek i przykrecenia nowych. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe sterowniki http://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.11_betav9.4.exe

 

 

 


  • Includes all Feature Highlights of The AMD Catalyst 13.11 Beta9.2 Driver

  • May resolve intermittent black screens or display loss observed on some AMD Radeon R9 290X and AMD Radeon R9 290 graphics cards

  • Improves AMD CrossFire scaling in the multi-player portion of Call of Duty®: Ghosts

  • AMD Enduro Technology Profile updates:

  • ​XCOM:​ Enemy Unknown

  • Need for Speed Rivals

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, dzwonił kurier moja 290 czeka na flash'a w domu, jak wrócę to dam znać jak poszło z XFX'em, trzymajcie kciuki Dołączona grafika

 

Wróciłem, założyłem, z flash'owałem i dalej nic nie wiem....

 

Później wrzucę screeny, na pewno dużo lepiej niż moja 770(z OC) ale GPU-Z się "wywala", i brak potwierdzenia o odblokowaniu... Znacie jaką alternatywę do sprawdzenia?

------------------------------------

 

Ok to wyniki:

1. Test: Valley Benchmark 1.0

A. - 4.2GHz - CPU - 947MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios:

Dołączona grafika

 

B. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios + OC:

Dołączona grafika

 

C. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Bios Asus R9 290X:

Dołączona grafika

 

+ 3dMark(Fire Strike)

 

A. - 4.2GHz - CPU - 947MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios: - http://www.3dmark.com/3dm/1719036

B. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios + OC: - http://www.3dmark.com/3dm/1719192

C. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Bios Asus R9 290X: - http://www.3dmark.com/3dm/1719106

 

I co o tym myśleć ???

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   A. - 4.2GHz - CPU - 947MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios: - http://www.3dmark.com/3dm/1719036

B. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Oryginalny bios + OC: - http://www.3dmark.com/3dm/1719192

C. - 4.2GHz - CPU - 1000MHz/1250MHZ - GPU - Bios Asus R9 290X: - http://www.3dmark.com/3dm/1719106

 

I co o tym myśleć ???

źle podpisałeś screeny albo zrobili Cię w bambuko? ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...