Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodzenie przyjechało, jeszcze jutro muszę kupić Izopropanol.

Możliwe iż w końcu będzie coś co ochłodzi 290'tki : NZXT G10, niby tylko uchwyt ale gdzieś w piwnicy wala mi się H50

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim GTX670 mam założony uniwersalny blok wodny i wybebeszoną z seryjnego chłodzenia ramę z wentylatorami, założyłem ją na zaciski do osobnego śledzia i podłączyłem normalnie do karty. Teraz całość zajmuje 3 sloty, ale działa i sekcja nie ma prawa się przegrzać. Także fullcover w dzisiejszych kartach nie jest jedynym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na szybko :), po zamontowaniu Rev.2 Icy Vision, temperatura w spoczynku 34-37C(przy wentylatorach ustawionych na 7V), przy zapętlonym teście (trzykrotnie) Valley Benchmark 1.0(Extreme HD) temperatura nie przekroczyła 64C Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika 

Wieczorem o jak dam radę to wrzucę jakieś screeny.

 

Jedno pytanie czy można zaufać taśmie 3M do radiatorów(była w komplecie) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z tymi chłodzeniami i o tempy rdzenia nie ma się co martwić. Problemem może okazać się temperatura sekcji zasilania czy tych przetworników o których piszą w recenzjach ent'a. Czy w tym chłodzeniu da się podpiąć wentyle bezpośrednio do karty?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko będą pracować na 100% Dołączona grafika  , w gelidzie wentylatory są bez pwm. Sama jakość tych wentylatorów jest nie za wysoka , przy wyższych obrotach mają duże drgania własne , które są przenoszone na obudowę. Tak czy tak wentylatory są do zmiany Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @sideband, ma rację, da się podpiąć ale chodzą na 100%, muszę sprawdzić jeszcze czy z poziomu MSI Afterburner'a z zakładki wentylator da się coś ustawić czy zawsze karta dostaje 12V na wentyle, ja używałem przejsciówki molex - 7V. O sekcję zasilania jestem spokojniejszy niż przy standardowym chłodzeniu Dołączona grafika

 

Pytanie: Czy z jest jakiś edytor biosu GPU-AMD abym mógł na sztywno ustawić napięcie 7V na wyjściu złącza do wentylatorów? Czy pozostaje mi tylko przejściówka - regulator?

 

Edit. Dołączona grafika

 

CPU na 4.2, Ram 1866 T1, temperatury wzrosły ale buda b.mała(jak widać w opisie) + szczelnie zamknięta, wentylator ustawiony na 7V Dołączona grafika

 

5x Test Unigine

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Podsumowując - jestem zajeb... zadowolony, zmienię tylko wentyle do GPU no i wypadało by kupić, jak się pokaże backplate - zawsze parę stopni mniej + prosta karta. :)

Polecam z czystym sumieniem chłodzenie ICY VISION rev.2 (GC-VGA02-01) - tylko jeden radiator trzeba spiłować :)

Edytowane przez xavier78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 ma zmianę obrotów tylko przez PWM więc nie ważne jak będzie się kombinowało tego Gelida standardowo nie da rady kontrolować w zależnośći od obciążenia podpiętego pod grafę. Chyba, że wymieni się wentyle na takie z PWMem. Właśnie Xavier - czy spojrzałeś może jak trudne będzie wymienienie wentyli na Gelidzie? Chłodzenie na VRMach masz od Gelida czy jakiś custom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

IHMO wygląda iż nie będzie większych problemów z wentylatorami - ale tak jest zawsze przed zmianami...

Chłodzenie na zasilaniu oraz pamięciach jest z kompletu, musiałem tylko spiłować jeden radiator na "memorce"(ten najbliżej portu PCI-E) o jakieś 1.5mm, reszta pasuje jak ulał, może poprawią to w nowszej wersji.

 

Jutro wrzucę, o ile dzieciaki wyzdrowieją zdjęcia poglądowe z zamontowanym chłodzeniem.

 

Zapomniałem dodać na 7V na wentylatorach jest cicho, tzn. na równi z standardowym chłodzeniem w spoczynku.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będą na pewno, problemy z dzieciakami nie pozwały mi zabawę z komputerem.

 

Edit:

Tak na szybko, jak widać buda bardzo mała, grafika nie przekracza 74-77C przy markach czy BF4. 

Chłodzenie jest niskie co widać, i dość wydajne a co najważniejsze tanie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Jak będę miał chwilę to wyjmę kartę i pokaże z "bliska".

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Accelero też mam, tylko za dużo miejsca w budzie zajmuje, i jeszcze jedna rzecz w nim mi nie pasuje, tzn. wystaje sporo poza kartę, pomijam cenę :)

I jak mogę doradzić to kup taśmy 3M do radiatorów, chyba iż lubisz się bawić klejem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś pewne źródło taśm 3m? Na allegro jest tego pełno ale pomiędzy ofertami jest gigantyczna różnica w cenie tak więc jak mniemam większość tanich to podróby. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk, bo właśnie coś myślałem, klej...? Z taśmą będzie zdecydowanie łatwiej. No te rozmiary trochę lipa, ale w nowej budzie będzie sporo miejsca, więc luz. Co do ceny to 220pln nie jest tak źle, u mnie musiałbym dać sporo ponad £50, więc i tak nie jest źle.  A i tak myślałem nad mk-26, ale cena za sam radiator to ponad pięć dych plus wentyle, chociaż jakieś może bym znalazł, dodatkowo mocowanie odstrasza (możliwość uszkodzenia układów smd przy rdzeniu) ;( pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niezle pogiete to PCB.

 

Niedługo będzie proste Dołączona grafikahttp://www.xs-pc.com/waterblocks-gpu/razor-r9-290x-290-backplate

I ciut temperatury niższe.

 

@chemiczny_ali

Może taka? Trzeba by sprawdzić w praktyce niestety(wygląda jak to co miałem w komplecie).

http://allegro.pl/oryginalna-dwustronna-tasma-termoprzewodzaca-3m-i3782818070.html

 

Zerknij tu czy grubość sie zgadza, w standardzie były 3M.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...