Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Posłużyłem się tym kalkulatorem:

http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu

Przy założeniu użycia 6h dziennie, cenie 0.33 zł za kWh i mocy urządznia 50W (na tyle uśredniłem), wyszło rocznie 36zł. 

Przy 70W- 50zł rocznie.

 

No rzeczywiście kokosy.

Raduje mnie, że nasze społeczeństwo zmienia karty graficzne co rok. Dołączona grafika Niestety posłużyłem się swoim przykładem, gdzie topową kartę graficzną mam już ponad 4 lata, bardzo dużo chodziła na maksymalnych obrotach za czasów projektowania 3D , Photoshop też swoje żre a przy okazji komputer robi za domowy odtwarzacz filmów, więc nie rzadko też chodzi. Przy założeniu, że mam mieć tą kartę graficzną kolejne 4 lata, uważasz, że Twoje "kokosy", które wyliczyłeś (nawet 36zł) po 4 latach mi nie zwrócą równowartości różnicy między 780 a R290X ?

 

Oczywiście, możesz poddać wątpliwości moje wywody, bo kto normalny kupując grafę za 2k< liczy oszczędności w skali 4 lat ? No przeważnie nikt, ale to w takim razie proszę nie podawać jako mocnego argumentu tego, że Radeon jest niby tańszy - bo kto normalny przy cenie 2100zł zastanawia się nad różnicą rzędu 5,5% ceny ? No sam odpowiedz, czy ja źle rozumuję. Dołączona grafika

 

P.S. Sam siedzisz na 570 3 lata , prawda ? 

 

EDIT : Zamiast kalkulatora on-line : (((50W*6h)/1000)*365)*0,33zł = 36zł.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta wyższa wydajność nie jest tak ogromna przy tylu klatkach na sekundę, przecież mocy nie zabraknie obu kartą w wyższych rozdzielczościach.

 

Co do prądu, jak siedziałem w domu przed kompem na bezrobotnym to rachunki podskoczyły 80 - 180zł, a komp chodził po 10 -12 godzin, więc moim zdaniem jest o co kopie kruszyć.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mówiłeś o 2 latach lub mniej, teraz zrobiło się 4 lata. No po 4 latach pewnie się zwróci, tylko pamiętaj że dostajesz też "w gratisie" wyższą wydajność na radku.

Mówiłem o 2 latach na swoim przykładzie. Dołączona grafika U mnie faktycznie tak by było. Dla statystycznego Kowalskiego przyjąłem Twoje oszacowanie na poziomie 36zł/rok i dopiero z tego "wychodzi" 4 lata. Zresztą, sam wiesz co mam na myśli. :) 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ale przez te lata cieszysz się większą wydajnością i chyba za tym gonimy, nie?

Ciężko mi zaprzeczyć. Jednak ja wcale nie mówiłem, że nVidia jest lepsza, tylko zdementowałem jeden z argumentów "za" Radeonem. Wiadomo, że jeśli ktoś liczy na bezkompromisową wydajność weźmie Radeona. 

 

Dla mnie wygląda to tak :

 

Radeon : 

+Wydajność 1% wyższa (opieram się na wykresie techpowerup)

-Głośna (pod obciążeniem 4 krotnie głośniejsza [i liczę Uber mode a nie Custom])

-Gorąca + 12*C pod obciążeniem

# Koszt taki sam.

 

GF 780 :

+Cicha 

+Chłodna

-Mniej wydajna o 1%

# Koszt taki sam.

 

 

To są takie moje osobiste + i - dla tego starcia. Osobiście w życiu nie przełożę 1% wydajności ponad ciszę. :)

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile da sie z niej wyciagnac na wodzie :]

 

btw Corsair HX650W pociagnie to "cudo" z wykreconym sandy bridge?

mowa. jeszcze mozesz dopiac stado dyskow twardych do tego a on sie nawet nie spoci ;)

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zaprzeczyć. Jednak ja wcale nie mówiłem, że nVidia jest lepsza, tylko zdementowałem jeden z argumentów "za" Radeonem. Wiadomo, że jeśli ktoś liczy na bezkompromisową wydajność weźmie Radeona. 

 

Dla mnie wygląda to tak :

 

Radeon : 

+Wydajność 1% wyższa (opieram się na wykresie techpowerup)

-Głośna (pod obciążeniem 4 krotnie głośniejsza [i liczę Uber mode a nie Custom])

-Gorąca + 12*C pod obciążeniem

# Koszt taki sam.

 

GF 780 :

+Cicha 

+Chłodna

-Mniej wydajna o 1%

# Koszt taki sam.

 

 

To są takie moje osobiste + i - dla tego starcia. Osobiście w życiu nie przełożę 1% wydajności ponad ciszę. Dołączona grafika

 

 

Ja tam patrzę na jej max wydajność i tu jest szybsza od Titana. W sumie przekomarzam się, a sam bym pewnie wolał gtx 670/760 w sli.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zaprzeczyć. Jednak ja wcale nie mówiłem, że nVidia jest lepsza, tylko zdementowałem jeden z argumentów "za" Radeonem. Wiadomo, że jeśli ktoś liczy na bezkompromisową wydajność weźmie Radeona. 

 

Dla mnie wygląda to tak :

 

Radeon : 

+Wydajność 1% wyższa (opieram się na wykresie techpowerup)

-Głośna (pod obciążeniem 4 krotnie głośniejsza [i liczę Uber mode a nie Custom])

-Gorąca + 12*C pod obciążeniem

# Koszt taki sam.

 

GF 780 :

+Cicha 

+Chłodna

-Mniej wydajna o 1%

# Koszt taki sam.

 

 

To są takie moje osobiste + i - dla tego starcia. Osobiście w życiu nie przełożę 1% wydajności ponad ciszę. Dołączona grafika

 

Czegoś nie rozumiem wydajność bierzesz z wykresu Quiet a poziom hałasu z UBER

To jak robisz porównanie to robić je normalnie

Wydajność 1% hałas 36 vs 40dba a nie 50 z uber

Albo wydajność  +6% z hałasem 50 uber.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na ładne bloczki wodne Dołączona grafika Chłodzenie fabryczne nieakceptowalne pod żadnym względem.

http://www.techpowerup.com/192982/ek-debuts-water-block-for-amd-radeon-r9-290x.html Dołączona grafika

 

ceny przegięte - ciekawe czy mieli cynk, że oryginalne chłodzenie będzie się nadawało tylko do zdjęcia, a karty wypuszczą dla amatorów wc ^^ ja sobie chwilkę poczekam, bo powinny szybko stanieć... kto kupi kartę graficzną która mysli, że jest kosiarką ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem ciekaw tego R9 290. Jak po OC wersje niereferencyjne będą się ładnie skalować to się poważnie zastanowie nad szybką sprzedażą 670'tki, póki jest w cenie.  Zwłaszcza jak 290'tka będzie wyceniona na powiedzmy te 1400-1500 zł.  Tyle to ja dałem nie tak dawno za swoją, a po OC może być na równie z def. 290X. Czyli wydajność bardzo przyzwoita względem 670'tki. Oj chyba naprawdę po 10 latach przesiade się na czerwonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj, musiałbyś nieźle podkręcic głośniki... a często w grach nic się nie dzieje i będziesz słyszał tylko tego wyjca :/ szkoda zachodu imho, lepiej poczekac na niereferenty albo nvidie wziąć... tutaj po prostu przegieli Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet ktory pracuje na miare VANTCA TORNADO 92mm... przy max obrotach.

AMD chyba na glowe upadlo z referencyjnym chlodzeniem.

 

Pamietam za czasow DFI NF2 I A2500+1.9v jak odpalilem VANTCA siedzacego na SP-97.

Przerazenie i krzyki mojej mamy co sie dzieje 3 pokoje dalej, nie da sie zapomniec Dołączona grafika

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj, musiałbyś nieźle podkręcic głośniki... a często w grach nic się nie dzieje i będziesz słyszał tylko tego wyjca :/ szkoda zachodu imho, lepiej poczekac na niereferenty albo nvidie wziąć... tutaj po prostu przegieli Dołączona grafika

 

Oczywiście że to była ironia. Do dziś pamiętam chłodzenie na Galaxy 8800GT. Miałem akurat tą wersję:

 

Dołączona grafika

Ale to był wyjec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...