Skocz do zawartości
pielson

Custom'owy stojak na monitory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się z wami podzielić moim ostatnim projektem. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie ma to służyć do gier aczkolwiek 9800 GT@ ciągnie Grid 2 na dualu ale w końcu to 1440 x 900 . Znajomy chciał się pozbyć za grosze 19' wiec pomyślałem czemu nie? Na złomie znalazłem odpowiednie kawałki blachy i wziąłem się za robotę. Wszystko pomalowanie sprayem po części Motip i Boll.  

Czekam na krytykę, pozytywna i nie :)

Kilka zdjęć.

Edytowane przez pielson
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym zrobić kątowniki na mocowaniu do stopy. Wytrzymają większy ciężar późniejszych modów.

 

Edit: I nawiercić 'puste pola' otwornicą - zmniejszy ciężar samego uchwytu.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filc pod spodem wylądował przed montażem. 

Kątownik nie jest potrzebny bo po pierwsze podstawa i rura są z dość grubej blachy i mam tatę ślusarza, spawacza. Spaw jest bardzo mocny, wytrzyma zawis na rurce :) Co do nawiercania też o tym myślałem, ale duża waga na razie nie przeszkadza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kątowników uważam że są nie potrzebne. Blacha grubości pół cm w większym arkuszu nie dała się zgiąć w każdy możliwy sposób. Ramki owszem przeszkadzają w graniu ale w codziennym użytku typy tu przeglądarka tu rzeczy pokroju komunikatorów, odtwarzaczy nie są aż tak złośliwe. Na razie są w takim ułożeniu dlatego pomalowałem też ramki bo jedna była czarna... ale trochę wyblakła a druga srebrna i teraz nie gryzie to w oczka. Myślałem o całkowitym wyjęciu ich z obudowy. Dopiero problem pojawia się po wyjęciu bo obudowa praktycznie wpływa na utrzymanie się monitorów na stojakach. Ale i to pewnie da się jakoś obejść.

 

A tak z innej beczki to przedwczoraj miałem przesiadkę z Athlona II X3 455 na I5 4670K i płytkę MSI Z87 G43 no i formacik tylko partycję systemową ale jakoś nie najszybciej chodzi ten PC. Może cały dysk wyczyścić? 

Edytowane przez pielson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn "żeby były węższe", czy coś innego?

Jeżeli mają być węższe, to imo pozostaje oskórowanie matryc z obecnych obudów i zrobienie całkiem nowych - np. z aluminium. Ale na wiele nie licz, bo sama matryca ma jeszcze jedną ramkę, której usunąć już się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że posiadają swoje ramki. Mimo wszystko te dwie razem będą mniejsze niż ta jedna gruba. Taka obudowa to trochę droga sprawa więc odpadają jakiekolwiek większe koszty. Jeszce nie grałem w fps bo grafika nie wyrobi. Grid'a 2 nawet ciągnie i tak bardzo nie przeszkadza ale coś typy GTA chyba nie będzie tak kolorowo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się temu: http://forum.purepc.pl/topic/352651-customowy-monitor-31-rozdzielczosc-3600x1600/

Kątownik alu to groszowe sprawy, A kolor samych ramek to kwestia zakupu arkusza folii w papierniczym (5-10 zeta w zależności od producenta i koloru) i oklejenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...