Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

była na płycie Dołączona grafika

bios: 015.040.000.000.003435 (113-C3865000-G77)

z tego co sprawdziłem to najnowszy 

 

 

edit: 

chyba na rzeczy był ten AB, na najnowszej becie z grubej rury 1800 na memy i wszytko lata jak kuna po gnoju

edit2: 

jest lepiej bo dopiero po 30min na duzych taktach karta odleciała, sprawdzę później na crysisie jak jej będzie szło

edit3:

tak więc na bank winny był afterburner. Teraz trochę posiedziałem przy crysisie i o to co udało się uzyskać:

GPU coś nie skory do zabawy- 1125MHz@1,25V to jest max, przy 1130 zwiecha crysisa, na zwiększenie napięć nie reaguje poprawami

natomiast pamięci poszły jak świnia w pomidory: 1900MHz@1,65V i 10% power limit (ale nie wiem czy coś to daje)

 

porównując do innych wyników, chyba nie tak źle, jedno kosztem drugiego

 

z kolei w 3d marku cewki az zaczęły grać i po jakimś czasie zwiecha :/ nie ma tak kolorowo... zastanawiam się czy dopłata do 270zł do 290 bardziej by mi sie nie opłacała?

 

 

edit: po ustawieniu power limit na max, przeszło 3dmarka 

http://www.3dmark.com/3dm/1718204

raczej średnio, a na pewno gorzej niż tu -> http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_280x_modele_niereferencyjne?page=0,20

 

 

50mhz na rdzeniu az by tyle dawało?

Edytowane przez p!Ck3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać też na 7x00. W końcu to też karty z GCN. A jak jakoś sztucznie wymuszą wymóg posiadania R9 to pewnie wyjdą stery, które zmienią id 7x00 na odpowiednik R9 ;) @p1ckerJak dopłata do 290 to tylko 270 zł to aż żal nie brać. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie opłaca się ciąć w pełni sprawnych chipów Tahiti.

 

Kilkanaście miesięcy temu odpadki z 7970 stawały się 7950, ale obecnie gdy proces technologiczny jest dojrzały i uzysk stoi zapewne na bardzo wysokim lepiej dla nich sprzedawać 280X za więcej $$.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem MSI 270X Gaming za 721 zł w morele.net.

 

Po pierwsze sugerowana cena za model MSI 270 (bez X) 639 zł okazała się wirtualna (oględnie można powiedzieć, że z powodu nieprzewidzianych problemów z dostawą).

 

Mała partia powyższej karty powinna być dostępna od dziś zarówno w wersji standardowej jak i limitowanej z BF4.

Cena wersji standardowej to realnie 670-710zł. Wersję z BF4 w x-komie wycenili na 746 zł, a w komputronie na 769 zł.

Karty z BF4 muszą (bo tak nakazuje producentom AMD) kosztować minimum 40zł ekstra.

 

Suma summarum stwierdziłem, że nieco lepsze chłodzenie w wersji 270X w perspektywie kilkuletniej eksploatacji karty ma większą wartość niż dopłata do gniota jakim jest BF4.

 

Wrażeniami z pracy karty podzielę się jutro.

Morele mnie zaskoczyło. Klepnąłem zamówienie wczoraj o 15:36, a właśnie dostałem maila, że przesyłka czeka w punkcie odbiorów osobistych. Brawo.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wychwycenia kiedy kończą się pamięci dobrze nadaje się nasz rodzimy benchmark Catzilla. Test Tiger trwa stosunkowo, krótko i jest powtarzalny. Co ważniejsze jest bardzo czuły na zwiększenie przepustowości pamięci.

 

Przy 6260MHz osiągnąłem najwyższy wynik ponad 11600 pkt., natomiast przy 6300MHz już dała znać o sobie korekcja błędów i wynik spadł do około 11200 pkt.

 

Jeśli chodzi o GPU to pomocne okazało się Metro 2033/Tomb Raider/Crysis 3

 

Na ta chwilę testuję 1210/6260 MHz (1565MHz). Napięcie +100mV i Power Limit +20%.

 

GPU ma jeszcze jakieś 10 MHz zapasu.

 

Ogólnie mogła mi się trafić lepsza sztuka :P

 

Temperatury w Metro 2033 bez OC max 60C. Po OC jak powyżej 69C. W takiej szczelnej budzie jak moja to rewelacyjne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj R9 270 od Asusa. Na start ustawiłem power limit +20% oraz zegary 1150/6000MHz. Po testach w Crysis 2, Wiedźminie 2 i AC4 wszystko wygląda na stabilne, w weekend zobaczę ile maksymalnie wycisnę Dołączona grafika

 

Mam niestety jeden problem z MSI Afterburner (najnowsza beta), karta nie zbija zegarów w 2D tak jak powinna. Zamiast 0.875V 300MHz/150MHz na pulpicie mam 0.950V 400MHz/1400MHz co skutkuje temperaturą wyższą o ~12*C. Obecnie problem obchodzę "podkręcając" kartę na 300/150 w Catalyst Control Center ale to dość upierdliwe rozwiązanie. Dodam że HD6770 nie miała tego problemu.

Wie ktoś jak temu zaradzić?

Edytowane przez earthmover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z oprogramowania, które zapewnia ASUS.

 

http://event.asus.com/vga/2012/gpu_tweak/pl/#/downloads

 

EDIT//

 

Co masz w AB zaznaczone w ustawieniach? Pierwsza zakładka na dole.

 

W Unofficial overclocking mode powinno być with PowerPlay support.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz w AB zaznaczone w ustawieniach? Pierwsza zakładka na dole.

 

W Unofficial overclocking mode powinno być with PowerPlay support.

Tak mam ustawione, od lat używam Afterburnera więc to dla mnie nie tajemnica Dołączona grafika

 

Spróbuje tego oprogramowania ASUSA jak będę w domu, zawsze używałem Afterburnera mimo że miałem karty Sapphire, Gigabyte, etc.

Edytowane przez earthmover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja swojego MSI 270x Gaming podkreciłem do 1200/1500 +25mV i Power Limit +20% więcej nie podkrecam bo pewnie zysk i niewielki będzie.

Jest stabilnie testowałem w Metro 2033 chyba z godzinę. Napięcie w Idle to 0.9V a w stresie 1.22V, trochę zmodyfikowałem ustawienia wentylatora i jest w miarę cicho i temp nie idzie powyżej 75st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój R9 270 zatrzymał się na 1160/6100MHz, chyba całkiem nieźle jak na wersję "bez x". Temperatury ~70*C przy wentylatorach w obudowie na 5V i ~62*C przy wentylatorach na 12V, uroki formatu ITX ;)

Edytowane przez earthmover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

Bierz 290(najlepiej GigaByte'a - z tego co pamiętam nie mają "snikersów" na chłodzeniu ), istnieje szansa na odblokowanie(mała - ale zawsze :) ), niestety mi się nie udało...

Karta głośna mówię od razu na "obrotach", ale zerknij do wątku 290/290X i zobaczysz tanie i wydajne chłodzenie do tej karty, już to przerobiłem(wszystkie możliwe chłodzenia do 290 na dzień dzisiejszy) :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest maksymalna rozsądna temperatura dla r9 270? 75*C? 80*C? 85*?  Chciałem trochę zjechać z obrotami żeby było ciszej.

 

EDIT: ustawiłem tak:

Dołączona grafika

 

Jest znacznie ciszej, temperatura dochodzi do ok. 80*C

Edytowane przez earthmover
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dokładnie  w wigilię przyszła do mnie paczka z kartą graficzą Asus R9 270X Direct CU II TOP 2 GB GDDR5 256 BIT. Po zamontowaniu nowej karty podłączeniu dwóch sekcji zasilania 6 PIN kontrolki LED na karcie graficznej się świecą na zielono. Po odpaleniu komputera na ekranie monitora nie pokazuje się,żadna akcja kompletnie nic. Jest tylko napis brak sygnału. Karta połączona z monitorem przez kabel HDMI. I tak sprawdzałem kable. Restartowałem komputer ale w kółko to samo. Wiatraki się kręcą na karcie. Źle nie mogłem jej podłączyć bo to każdy potrafi. Mam pytanie w czym tu jest problem? Po podłączeniu karty poprzedniej a mianowicie Radeon HD 5570 1 GB GDDR3 komputer się uruchamia normalnie i moge operować pulpitem,ale gdy znów zamontuję R9 270X dalej to samo. Nawet nie ma procedury POST bo po wciśnięciu klawisza "włączejącego" komputer pokazuje się po 4 sekundach napis brak sygnału.

Mój sprzęt:
CPU: AMD FX 4170 4.2 GHz
RAM: 8 GB Hyper X Genezis
Motherboard: Gigabyte GA-990XA-UD3
PSU: Trust 520 W Low Noise Big Fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowszy BIOS do płyty głównej. P.S. z tymi najprostszym rzeczami to ja bym uważał bo już mieliśmy tu na forum różnych "specjalistów" Tap tap tap GT-N7000

 

 

BIOS mam F13 jest jeszcze F14B ale to jest BETA. Wgrać tą BETĘ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie r9 270x są na elpidach ;/?
gigabyte
msi
asus
sapphire (wersja r9 270 - przypuszczam, ze 270x ma to samo, a nie moge znalezc innego foto.)
 
EDIT:

 

Memory overclocks are generally quite low on the R9 270X Series because they all use Elpida memory, which doesn't overclock as well as chips from Samsung or Hynix. -- TechPowerUp

 

EDIT2: xfx

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...