Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

nareszcie 14.4 (14.200.0.0)

opisany wczesniej przeze mnie problem zniknął - ekran nie wyłącza się powyżej 79­°C. Co ciekawsze oc karty spadło, aż z 1170/6208 do 1150/6000 jednak w testach/grach karta wypada lepiej. Pradopodobnie dlatego, że taktowanie nie spada poniżej zadanego. Warto też wspomnieć, że podkręcam używając pliku Profiles.xml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI R9 270 u mnie podkręcam z poziomu MSI AB, uzyskałem 1100/1500 na driverach 13.12, co w 3D Marku w teście Fire Strike dało wynik Graphics Score - 6409, więc przyzwoicie. Procesorą nie podkręcam, bo na razie nie widzę ku temu powodów. Power Limit ustawiony na +20% z poziomu tejże aplikacji. Czy w tym modelu ktoś próbował dać wyższe napięcie? Z tego co wyczytałem nie da się tego zrobić...  Przy ustawieniach 1125/1500 nie przechodzi mi 3D Marka, teraz będę mieć trochę czasu, to przetestuję odpowiednie częstotliwości. Samo przetaktowanie pamięci raczej niewiele daje, dlatego też spróbuję zjechać z nimi trochę niżej i dam więcej dla rdzenia. Jakie macie stabilne ustawienia u siebie? Wiadome zresztą jest, że każda sztuka kręci się inaczej.

 

Zapłaciłem za tą kartę 650 zł w Proline i naprawdę jestem zadowolony, w przedziale cena/jakość ten produkt stoi bardzo dobrze. Miałem brać GF GTX 760 za ~ 900 zł. Myślę, że dokonałem dobrego wyboru, wydajność mnie satysfakcjonuje w pełni.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie można zmieniać napięcia zasilania rdzenia w praktyce wygląda to troche inaczej, mianowicie po edycji pliku profiles.xml i ustawieniu wartosci core voltage target na 1225 otrzymujemy teoretyczne maksymalne napiecie 1,225V. U mnie bez takich zabiegow karta nie leci powyzej 1130. Po ustwieniu w sterownikach starszych niz 14,200,0,0 napiecia 1225 karta jest w pelni stabilna przy 1170/6208 ale taktowanie czesto spada do domyslnego 900/1400. Dzisiaj nowe sterowniki pozwolily na jej ciagłą pracę z taktowaniami 1150/6000 przy 1,225V (okazjonalnie spada do 1,163V - nie wplynelo to jak do tej pory na stabilnosc). Cała procedura wygląda tak:

1) reset jakichkolwiek ustawień własnych w AB (uzywam najnowszej bety)

2) zaznaczamy extend official overclocking limits

3) restart pc

4) wchodzimy do ccc włączamy overdrive ustawiamy chciane zegary i power limit ( u mnie 1150/1500 i +20) po czym go wyłączamy.

5) w menadżerze zadań znajdujemy proces MOM.exe i go wyłączamy (ważne żeby w tle nie było appek obciazajacych gpu)

6) edytujemy plik profiles.xml (np notatnik) - znajduje się on w C:\Users\%user\AppData\Local\ATI\ACE

7) zmieniamy wartości zarówno "Want_0" jak i "Want_1" przy CoreClockTarget / MemoryClockTarget na odpowiednio tą samą wartość. ( dla wartości CoreVoltageTarget moja karta nie przyjmuje tam niczego innego poza 1225 )

8 ) zapisujemy plik profiles.xml i wyłączamy go

9) włączamy ccc i nic wiecej nie ruszamy.

 

co do firestrike to przy moim konfigu karta ma 6538 graphics score przy 80 różnych  procesach w tle :P

Edytowane przez Yogi311
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie. Zostaję przy 1100/15000. Poczekam na nowsze, oficjalne sterowniki i ewentualny bios. Ciekaw jestem jak kręcą się inne modele bez zmiany napięcia jak i po zmianach. Wpisujcie wasze wyniki.

 

BTW nie działa mi na 8.1 x64 3D Mark 2011, u Was też tak jest?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się u was kręcą R9 270X Gigabyte?

Mój egzemplarz to jakaś padaka... Max co udało mi się wyciągnąć to 1150/1500.

Powyżej tych parametów jest niestabilna  :mellow:

 

Setup to i4570, Gigabyte D3H, Corsair VS450W, 2x4GB Team Vulcan

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore nie da się podnieść - jest zablokowane. 

Corsair daje radę bezproblemu. 

Wczoraj zaktualizowałem BIOS płyty głównej, zobaczę co będzie.

 

GPU osiąga max. 65st. przy obciążeniu furmarkiem, więc raczej nie to wina zbyt dużej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem zamiar kupić r9 270, ale w tej samej cenie mam okazję kupić hd 7970 gb od powercolor (600zł). Czy mógłby mi ktoś napisać co zyskam, a co stracę, kupując 7970? Może lepiej kupić r9 270 ze względu na to, że nowsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza nie koniecznie , prądożerna to owszem - to w końcu HD7870 więc pobór mocy jest mniejszy .

 

HD7970 to dobry deal za 600 zł ale nie wiadomo co to za model dokładnie i co z nim robił poprzedni user .

 

Możliwe że za 600 zł jest referent katowany przy BitCoinie albo innej kryptowalucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor Radeon HD 7970 3GB 384-Bit GDDR5 Dokładne oznaczenie modelu :AX7970 3GBD5-2DHV3

http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=398

 

Gościu kupił 7 sztuk pod koparkę, ale używa tylko 5, dlatego 2 sprzedaje. Były one tylko raz uruchamiane w celu sprawdzenia. Kupowane 2 miesiące temu. Jest to miejscowe ogłoszenie z mojego miasta, czyli transakcja osobista.

Takie informacje na ogłoszeniu.

 

Co ma większą wydajność? hd 7970 3gb czy r9 270 2gb? Która jest po prostu lepsza?

Edytowane przez Avren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 = HD7870 .

 

HD7970 to wyższy model i do nie dawna topowa karta od AMD , rywal GTX680 / GTX770 , obecne R9 280X to "odświeżona" HD7970 - dokładnie wersja GE .

 

Minusem tej karty będzie pobór prądu - ~60 W więcej niż R9 270 .

 

Jak tak wygląda sytuacja to bierz od razu HD7970 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zabawy z regulatorem NCP5395 na MSI R9 270. W łatwy sposób można zmieniać napięcie na karcie ( w przeciwieństwie do poprzedniego sposobu).

 

W pliku "VEN..... .cfg" (znajduje sie on w folderze profiles) wklejamy linijke:

 

[settings]
VDDC_Generic_Detection = 1
VDDC_uP6262_Detection = 0

 

zapisujemy włączamy msi ab i cieszymy sie możliwościa regulacji napięcia ;]

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za post pod postem ;] - ale znalazlem wspomniany przeze mnie wczesniej magiczny sposob ;)

 

1245/6000 @ PowerTarget 130% 1,225V

 

fan@100% - do testów tylko :P. Jak bede miec wiecej czasu to zobaczymy ile wiecej poleci - regulacja powertarget do 150% ;)

 

UWAGA: używac na własne ryzyko i nie ustawiać od razu power limit na +50 tylko stopniowo :biggrin:

1) instalujemy AB

2) tworzymy skrot AB na pulpicie, klikamy ppm - wlasciwosci i dopisujemy za cudzyslowiem po spacji /xcl

3) klikamy ok i uruchamiamy AB ( pojawia sie informacja ze zwiekszono limit blablabla )

4) otwieramy regedit i szukamy HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

5) caly klucz eksportujemy do pliku

6) otwieramy eksportowany plik za pomocą notatnika i szukamy linii PP_PhmSoftPowerPlayTable

7) naciskamy ctrl+f wpisujemy w szukajke liczbe 14 i zmieniamy na 32 ( ostroznie zeby nie zmieniac innych wartosci, spacji itd. )

8) zapisujemy jako (np) mod.reg i laczymy z naszym rejestrem

9) restart pc i cieszymy sie powerlimit w zakresie -/+50%

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nabyłem R9 280X, jestem na etapie oczekiwania, aż do mnie dotrze. Czy obecnie posiadany Corsair CX430 będzie wystarczający do zasilenia wspomnianej karty, czy też szykować się na zakup czegoś mocniejszego?

Edit: reyden, to samo wywnioskowałem z testów na PPC. i5-2300 @ 3.4 GHz na pewno ma mniejsze zapotrzebowanie na waty niż podkręcony i7 3960X. Jak Radek dojdzie, wrzucę go do komputera i będę testował, mając jednocześnie podpięty miernik (+12V) + watomierz do gniazdka. Docelowo i tak wymienię zasilacz, pytanie tylko, czy będę to musiał zrobić od razu, aby móc cieszyć się nowym GPU :).

Edit2: Nowy zasilacz zamówiony - nie warto ryzykować i się bawić (a przynajmniej nieszczególnie mi się chce). Raz jeszcze dzięki reyden :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być nie ciekawie - zasilacz ma tylko 336 W na linii +12V .

 

A I7 3960X@4,5 Ghz + R2 280X to pobór mocy od 392 do 453 W dla całej platformy , tradycyjnie mierzone z gniazdka - uwzględniając sprawność zasilacza ( BQ DP 1200W 80+ Gold ) wychodzi 350 - 400W dla tej konfiguracji .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie dotyczy karty MSI R9 270. Czytałem różne testy i podawane temperatury w spoczynku wynosiły ~30C, a pod obciążeniem ~66C. W moim przypadku karta w spoczynku cały czas trzyma 41C, a pod obciążeniem dochodzi do 80C. Ustawienia wentylatora są na Auto. Obudowa dobrze wentylowana. Zasilacz XFX XTR 550W.

 

Jakieś sugestie? Dzięki za pomoc.  

 

ed. Zauważyłem jeszcze w GPU-Z, że karta nie zrzuca taktowania pamięci (zrzuca tylko core).

Edytowane przez kostekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...