Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś wyposażony w co najmniej dwie szare komórki to nic nie zepsujesz. Sprawdź i będziesz wiedział.

 

Do 280X szły 4 rodzaje GPU bo AMD wyprzedawało stare chipy 7970. Jak ktoś miał szczęście to trafił na układ z niskim napięciem i "wyciekami", a jak pecha to odwrotnie i ma teraz grzałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że masz za wysokie temperatury i jak twoim zdaniem zmiana BIOSu ma to zmienić?

 

Ja mam 7970 i z mojego doświadczenia moge ci powiedzieć.

 

Jeśli core dochodzi do 70*C i karta schodzi z zegarem to:

- obniż taktowanie/napięcie

- zmień paste

- ustaw wentylatory na maksa

- zmień chłodzenie na karcie

 

Jeśli temp nie dochodzi do 70*C a zegary i tak zbija to przegrzewa sie sekcja zasilania i tutaj z tego co widze po obrazkach wielkiego pola do popisu nie masz. Możesz sie pobawić opcją PowerLimit ale:

- jak ustawisz za mało to karta nie będzie trzymać zegarów

- jak ustawisz za dużo to karta będzie sie przegrzewać i będzie zbijać zegary

 

Ja na moim 7970 mam wgrany BIOS z 280x i na zegarach 1100/1500 musze mieć PowerLimit w granicach +20-25% żeby karta była stabilna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta zmiana BIOSu pomogła, ale i tak muszę tą ich gejmingową aplikacją zmieniać profil na oc lub gaming. To chyba jakiś problem z funkcją power play czy coś. Jednak dalej są czasem błędy graficzne przy przeglądaniu internetu lub teksturach 2D w wiedźminie 2 (tak średnio 1-2 razy na godzinę grania). Coś jakby pamięć w karcie była za bardzo podkręcona (zmniejszenie jej taktowania eliminowało błędy nawet przed zmianą BIOSu).

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Na MSI forum podeslali linka to zmiany BIOS-u i na tym ich pomoc sie skonczyla wiec nie wiadomo czy to za wysoko i co to powoduje. Na zasadzie masz i odczep sie.

 

Grzebanie w karcie, plus wenty na maksa to slaby pomysl przy nowka karcie, heloł....

 

Chyba bede musial zyc z taka grzalka az padnie, a rewizje mozna sprawdzic tylko na PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym użytkowaniu odkryłem że niby jest lepiej, ale przy przeglądaniu neta dalej czasem artefakty (pomaga zmiana strony lub karty), czasami w grach też. No nic, poczekam na wyjście 380x i poślę ją na gwarancję (może 280x już nie będą mieli i wymienią na lepszą :wink2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znany problem z Gigabyte 280X v2. Z opisu, to co Slazer.

Nie było żadnego OC.

Pod obciążeniem czasem daje arty, i potem po wyjściu z 3D na 2D nadal daje błędy w postaci kwadratów 2x2cm z przeskakującymi pikselami w 2-3 miejscach ekranu (pozycje losowe).

Prawdopodobnie poleci na serwis, jednak może ktoś zna jakieś rozwiązanie. Zwykle objawia się to, gdy karta przekroczy 2GB zużycia vram.

3D mark przechodzi bez najmniejszego błędu.

Stery najnowsze, bios też zaktualizowany do najnowszego. Wszystko instalowane na czysty system, więc bez pozostałości innych sterów.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak, wyłączyłem powerplay (czy jakoś tak) przez afterburnera + zmniejszyłem taktowanie pamięci do 1200MHz. Mam gwarancję do około stycznia następnego roku, więc czekam na następną generację i jak już nie będzie tych 280x to będą musieli zwrócić mi pieniądze lub dać 380x. Jeżeli do połowy lata (może wcześniej, może później, zależy jak mi się będzie chciało czekać) nie wydadzą tego 380x to wysyłam na gwarancję. Spadku wydajności przez zmniejszenie taktowania pamięci nie odczuwam bo dalej siedzę na starym pentiumie E5500 (z włączonymi wszelkimi AA, AF i innymi rzeczami siedzącymi na GPU na maxa w FHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jej pozbywam, bo do moich potrzeb 960 na tą chwilę wystarcza (no i jest niesłyszalna, czego o 280X nie mogę powiedzieć), ale nie sprzedam uwalonej karty (jeśli faktycznie tak jest).

Fakt, 960 jest mniej wydajna, co widać gołym okiem choćby po tym na jakich ustawieniach śmigało GTA V na R9 280X, a na co musiałem zejść na 960. Jednak szyna i dodatkowy 1 GB robią różnicę.

Łudziłem się też, że DX12 da możliwość mieszanego (ATI / NV) multi GPU, ale jakoś w to nie wierzę.

Wyślę ją zatem na RMA i mam nadzieję, że odeślą mi sprawny egzemplarz.

Wtedy pewnie sprzedam obie i doskrobię jakoś w czerwcu do 980, bo na premierę AMD jakoś bym nie liczył.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić MSI 270x gaming oc (z roczną gwarancją). Dzisiaj sobie tak czytam, że kilka osób miało problemy, a to system nie chciał wstać, a to szaro-czarne pasy. Kurcze jak to jest w końcu. Te karty są jakieś wadliwe?

 

Może trzeba zwrócić uwagę na rewizję karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w asus gpu tweak tool można praktycznie każdą kartę voltować miałem sapphire 7790 msi r9 270 i teraz sapphire 7950 kazda z nich miała mozliwosc regulacji vcore w asus gpu tweak tool. Dodatkowo do oc warto wrzucić reg moda na power limit +50%, żeby nie zrzucało zegarów.

Teoretycznie 270x dzieki drugiej wtyczce 6pin ma wieksze mozliwosci OC w praktyce bywa róznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo kupiona, używana
W grach radzi sobie normalnie, 3dm bez problemów przechodzi a we flashu wali artami, długie trójkątne żółte i kolorowe pasy. 
Drajwery najnowsze, nic jeszcze nie podbijałem tak świeżo z pudełka i oczyszczona z papierosowego dymu :>



Czego to jest wina, bo skoro karta działa dobrze w grach to chyba nie jest całkiem uszkodzona?

edit:
Teraz podczas włączania innej strony w ms edge wywaliło sterownik ekranu po czym sam się naprawił, ale jednak.


Zasilanie? 
Bios?
Sterowniki?

Czy też karta jest zje*na i do zwrotu lub serwisu?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz możesz skorzystać z mojego tematu na forum MSI i wgrać nowy BIOS

 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=252582.msg1451869#msg1451869

 

Delikatnie podbija bazowe napięcie na GPU poprawiając stabilność i możliwości OC.

 

S/N twojej karty to ta sama partia, więc wgrywaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyła mnie do filedropera, gdzie bez płatnej rejestracji nic nie mogę pobrać.

A swoją drogą dostałem za rejestrację produktu dodatkowe 3 miesiące gwarancji więc jeszcze obejmuje. Czy w takim razie reklamować ją u producenta z powody tych artów?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...