Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Karta MSI R9 270 GAMING 2G, w MSI Afterburner zablokowana regulacja napięcia pomimo zaznaczenia opcji odblokowania regulacji napięcia w ustawieniach tego programu. Jakakolwiek zmiana zegara GPU skutkuje artami w Windowsie (10-ka). Idąc za radą z jakiegoś komentarza tutaj ściągnąłem program ASUS GPU Tweak, gdzie taka regulacja istnieje. Jednak nie zmienia to faktu, że po jakiejkolwiek zmianie zagara GPU Windows (pulpit, menu START) zaczyna wariować. Zwłaszcza na drugim monitorze który mam podpięty. Nie zmienia faktu jakakolwiek zmiana napięcia lub Power Target. Czy istnieje możliwość zmiany biosu, która może by w tej sytuacji pomogła? Coś na stronie MSI nie znalazłem jednak żadnych biosów do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za to, dzięki. A tak btw.. rozumiem, że wklejając mi te linki do biosu nie widzisz innego wyjścia z sytuacji? Uważasz, że tylko podmiana biosu na ewentualny nowszy może tu pomóc? Ewentualnie interesuje mnie dlaczego używając ASUS GPU Tweak pomimo możliwości regulacji napięcia nic to nie pomogło? Dziwne bo w tym programie po jakichkolwiek zmianach wykresy nie pokazywały nic sensownego. Pomimo iż zwiększyłem zegar oraz napięcie to temperatura na wykresie w tym programie spadła (z 40 na 35) - jakieś bezsensowne odczyty. Nawet nie uruchamiałem już żadnych 3DMarków ani gier żeby przetestować zmiany jak mi w Windowsie zaczęły dziać się siupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...