Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Premiera kart graficznych Radeon R7 260X, Radeon R9 270X i R9 280X wywołała umiarkowany entuzjazm wśród użytkowników, którzy oczekiwali zupełnie nowych rozwiązań z zamiarem wymiany modeli poprzedniej generacji, ponieważ w gruncie rzeczy otrzymali przemianowane Radeony HD 7000. Producent oczywiście zmodyfikował swoje konstrukcje, natomiast w przypadku Radeona R9 270X mamy do czynienia z podkręconym Radeonem HD 7870 GHz, jaki niebawem powinien zastąpić na stanowisku wysłużonego prekursora. Układ Pitcairn XT a.k.a Curacao XT oraz 256-bitowy podsystem pamięci nadal zapewniają wysoką wydajność, ale popularność nowych kart graficznych zależeć będzie wyłącznie od poziomu cen, które zdecydują o atrakcyjności tego produktu. NVIDIA bynajmniej nie zamierza AMD sprawy ułatwiać przeceniając GeForce GTX 660, zaś poszczególne firmy wyprzedają Radeony HD 7870 w kwotach do niedawna zarezerwowanych dla modeli Radeon HD 7850 2GB (!). Czy przyspieszone Radeony HD 7870 GHz w postaci R9 270X wciąż pozostaje dobrą propozycją dla średnio wymagających graczy? Jaką kartę graficzną do 800 złotych wybrać? Jak Radeon R9 270X wypada w stosunku do GeForce GTX 660 i GTX 660 Ti? Które modele są najbardziej interesujące? Niniejszy przegląd rynku będzie poświęcony niereferencyjnym wersjom Radeon R9 270X między innymi od ASUS, Gigabyte, MSI i Sapphire, gdzie odpowiemy na wszystkie postawione wyżej pytania...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieba mi spadłeś z tym porównaniem. Brakuje jedynie: Pomiar głośności - Spoczynek i obciążenie. Wiem, że w podsumowaniu o tym wspomniałeś, ale wykresy i tabelki też by się przydały.

 

P.S. Karty HIS'a będziecie kiedyś mieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieba mi spadłeś z tym porównaniem. Brakuje jedynie: Pomiar głośności - Spoczynek i obciążenie. Wiem, że w podsumowaniu o tym wspomniałeś, ale wykresy i tabelki też by się przydały.

 

P.S. Karty HIS'a będziecie kiedyś mieli?

Służę uprzejmie :> Niestety pomiar głośności to działka Rafała, a jest teraz zawalony inną robotą i (jeszcze) nie zdążył wszystkich kart sprawdzić. 

 

HIS nie żadnego sensownego przedstawicielstwa = brak sampli, więc marne szanse na dodanie do testów. Będzie za to XFX, Club3D i VTX3D dodany za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Never Settle wróci dla kart R9? Na Fudzilla przebąkiwali, że tak.

Wisz coś może konkretniej?

 

Darmowa gierka albo dwie to nie byle co.

Mówisz - masz: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_never_settle_dla_kart_graficznych_radeon_r9_i_r7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie. Czy jak kupię grafę zanim nowy program Never Settle wystartuje to obejdę się smakiem?

Jeśli to zależy od sklepu, to mogą się wypiąć, więc bezpieczniej poczekać i przed zakupem zapytać o dostępność kodów. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to trochę jak zabawy kryształową kulą, ale sadzicie, ze i5 + 270x wystarczy do grania w 1080p w obecne gierce ? Przynajmniej rok ta grafa musiałaby dawać u mnie radę. W niektórych grach bliżej jej do 7950, a w innych do gtx660. Z jednej strony kusi cena, bo te 750zeta jeszcze bym wydal, z drugiej może lepiej dołożyć do 760 te 200zl

 

Sent from my Lumia 900 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł mogę kupić nowego 7950 od MSI, ale wersje z jednym coolerkiem, pewnie referent. Obawiam się, że to będzie pieruńsko głośne :/

 

EDIT :

 

Zamówiłem sobie MSI R9 270X 2GB Gaming za 719zł, za taka kase kiedyś kupowałem R7850, więc jakby nie było upgrade Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: http://www.tomshardware.de/amd-radeon-r9-280x-roundup-test,testberichte-241401-3.html

 

Co ja patrze...MSI kiepsko. Na stockowym biosie się przegrzewa, a na nowym wyje jak suszara. ASUS wzorowo.

 

Caleb kiedy wasze porównanko. Po R9 290?

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co ja patrze...MSI kiepsko. Na stockowym biosie się przegrzewa, a na nowym wyje jak suszara. ASUS wzorowo.

 

 

 

 w innych testach tempy ok. 70 stopni w stresie

 

http://www.legitreviews.com/amd-radeon-r9-280x-video-card-review-asus-xfx-msi_126195/11

http://www.bjorn3d.com/2013/10/msi-amd-r9-280x-3gb-graphics-card/4/

http://www.sweclockers.com/recension/17729-radeon-r9-280x-fran-asus-gigabyte-och-msi/9#pagehead

http://www.techarena.it/review-msi-r9-280x-twin-frozr-gaming-analisi-tecnica-prestazionale-55832/11

 

dodatkowo czytałem opinie kilku posiadaczy tej karty , 1 osoba miała ok 60 st. w stresie , druga 75 , natomiast jeszcze ok. 5 osób pisało o ok. 65 stopniach w stresie , czyli tempy w normie

 

generalnie czytając opinie zarówno na polskich jak i zagranicznych forach , wychodzi na to , że karta ma tak gdzieś od 65 do maks 80 stopni pod obciążeniem , zapewne zależnie jest to między innymi , od tego kto ma jaką obudowe , w takim SPC M40 za 200zł , będzie z pewnością lepiej niż w jakimś Tracerze za 70zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testów przejrzałem wiele i filmików też  , te na techp. również tam na ich egzemplarzu wyszło im ~90 stopni w stresie , ale opinie posiadaczy karty są również ważne , i wynika z tego że MSI ma dobre tempy , być może jakieś sztuki w niektórych serwisach int. miały jakiś problem , ale użytkownicy przyznają że u nich wygląda to dobrze i średnio jest to 70 stopni , generalnie przydałby się teścik od maxforces R9 280x , zawsze lubiłem jego testy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...