Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Sytuacja na rynku kart graficznych zmienia się niezwykle dynamiczne, bowiem AMD i NVIDIA w ostatnich tygodniach wdrożyły bardzo agresywne strategie, którymi starają się przekonać do swoich ofert potencjalnych klientów. Przede wszystkim zmniejszone zostały ceny układów, co chyba najlepiej wpływa na ogólną poprawę statystyk sprzedaży. Obydwaj producenci dorzucają jeszcze atrakcyjne pakiety gier w ramach programów partnerskich, więc użytkownicy zdecydowani na zakup porządnej karty graficznej mają teraz w czym wybierać. Wprawdzie od przybytku głowa nie boli, aczkolwiek osoby mniej zorientowane stanęły przed poważnym dylematem - Radeon R9 280X czy GeForce GTX 770? Do niedawna produkty NVIDII były zdecydowanie droższe od porównywalnych wydajnościowo propozycji AMD, jednak przeceny najszybszych modeli GeForce ostro namieszały i aktualnie rywalizacja między firmami stała się wyrównana. Jaka karta graficzna do 1200 złotych jest obecnie najbardziej opłacalna? Dobre pytanie - właśnie z tego względu przygotowaliśmy przegląd niereferencyjnych wersji Radeon R9 280X od ASUS, Gigabyte, MSI, Sapphire i XFX, które porównamy do GeForce GTX 770 oraz Radeon HD 7970 GHz.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ktoś zamawiał Curacao? Jeśli wciąż nie jesteście przesyceni premierami kart graficznych, jakich w ostatnim czasie mamy istne zatrzęsienie, to zapewne z apetytem łykniecie kolejną porcję testów. Rodzina Radeon R9 znowu się rozszerza, jednak tym razem nie należy oczekiwać konstrukcji z najwyższej półki wydajnościowej, ale przedstawiciela środka i bliskiego krewniaka niedawno zaprezentowanego Radeona R9 270X. Teraz producent zdecydował się wprowadzić do sprzedaży odrobinę słabszą wersję układu Curacao (Pro), który pod względem specyfikacji technicznej tylko nieznacznie odbiega do starszego brata, ale powinien być dzięki temu o kilkadziesiąt złotych tańszy. Czy stosunek ceny do możliwości również tym razem wypadnie korzystnie i jakie ograniczenia wprowadzano, przekonacie się czytając niniejszą publikację. Radeon R9 270 wchodzi na rynek od razu z niereferencyjnymi systemami chłodzenia, zaś nowość AMD zamierza odebrać klientów przede wszystkim GeForce GTX 660, zastępując tym samym wysłużonego Radeona HD 7850 2GB. Nasza redakcja otrzymała do testu kartę graficzną MSI R9 270 Gaming z coolerem TwinFrozr IV.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy cenie 639zł za MSI 270 Gaming warto wg. ciebie dokładać do wersji 270X Gaming za 729zł. A może MSI 760 Gaming?

 

W tym tygodniu m wyjść nowy Afterburner ze wsparciem dla nowych karty (w tym 270X Gaming i HAWK). Ciekawe czy OC jakoś znacząco podskoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 100 PLN to jednak za duża różnica IMO, skoro R9 270 spokojnie osiąga 1050/6000 MHz - za 100 PLN zyskujesz jakieś 120 MHz na rdzeniu i 200-300 MHz na pamięciach (mowa o MSI R9 270 i R9 270X Gaming). Cena +15%, wydajność może z 10% wyższa jeśli wymaksujesz OC, więc w kwocie ~640 PLN ten MSI R9 270 Gaming to fajna karta będzie. GTX 760 to juz inna liga, inna cena.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kręceniu tego MSI 270 to skończyły wam się suwaki na 1050 MHz? Zasugerowałem się waszym testem i myślałem, że 270 ma limit.

 

Jednak na pclolku dojechali do 1150, a in4 na karcie powercolora do 1140.

 

W tej sytuacji zakup 270X stracił kompletnie sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom - najnowszy AB, TRIXX, AMD Overdrive - wszędzie 1050 MHz był końcem skali. Gigabyte jakiego dostał FrazPC też miał 1050 MHz maksa. Tak się zastanawiam, czy to tylko kwestia softu, czy może BIOS-ów w konkretnych kartach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystali edycje cfg w AB do ominięcia limitów CCC. HOW TO: Enable UNOFFICIAL overclocking mode in MSI AfterBurner

W starszych kartach przez to w Idle nie zbijało zegarów. Ciekawe jak teraz to działa.

Jeśli masz kartę to sprawdź. Przy okazji przetestuj czy działa regulacja napięcia.

 

Pliss :]

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone - dzięki temu działa opcja ustawiania limitu większego niż 1050 MHz Dołączona grafika Regulacji napięcia nadal nie stwierdzam. Karta MSI R9 270 poszła na 1125 MHz bez większego gadania. R9 270X właśnie umarło.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę, bo już klepię testy do update artykułu ;]

 

Ustawienie UnofficialOverclockingMode na "1" pozwala na luźne OC, takty spadają na 300/150 MHz. Miodzio.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - w polsce jedna sztuka dostęna w cenie pełnej 270x ;/ ktoś jakieś przecieki ma

 

btw mam bq quiet straight power BQT e9-450 w komplecie z i5 4670T i chciałbym dorzucić do tego właśnie tą kartę tylko x2, wystarczy mi zasilacza?

w teorii obie wezmą 300W a procek bodajże 60W więc nadal trochę zapasu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://event.msi.com/vga/2013/R9_series_BF4/

 

Dostępność edycji specjalnych od przyszłego tygodnia.

 

Kod produktu:

R9 270 GAMING 2G BF4 - MSI V305-006R

R9 270X GAMING 2G BF4 - MSI V303-016R

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ograniczony budżet i na nic lepszego nie mogę sobie pozwolić - Zestaw

 

Na początku chciałem kupić Sapphire Radeon R9 280X Toxic i trochę powiększyć budżet, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć i dlatego wybór padł na wersje od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo, mam problem z 280X od MSI. problem pojawia się podczas oc (na standardowych taktowaniach w sumie nie siedziałem ;) ) ale problem występuje przy żenująco niskim oc i nie jestem do końca pewny czy moja sztuka nie jest jakaś "lewa". Poczytałem kilka recenzji i zawsze z zakładki overclocking kradłem taktowania i próbowałem uzyskać podobne u siebie co na ddr5 i ten rdzeń podobno jest normą- u mnie nie wypał, więc zacząłem małymi kroczkami a mimo to karta traci kontakt z rzeczywistością i przez 2-3s mam czarny obraz. przy dużym oc miałem go proporcjonalnie częściej, teraz po 3h gry w cs:go zaczęło się nasilać i na wykresie wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

kartę mogłbym zwrócić w ramach 10 dni od zakupu i wziąc inną sztukę ew model, co myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w gpuz jaką masz wersję biosu.

 

EDIT// Co ty masz za archaiczną wersję AB?

 

Zainstaluj najnowszą betę: http://www.guru3d.com/files_details/msi_afterburner_beta_download.html

 

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...