Jump to content
Sign in to follow this  
Caleb

AMD Radeon R9 270 / R9 270X / R9 280 / R9 280X / R9 285 - Następcy HD 7800

Recommended Posts

Czy ktoś instalował jakiś inny cooler na 280x od Gigabyte?

Ponoć ten z serii v1 i v2 (to te same) ma problemy z poprawnym chłodzeniem vrm, gdyż nie jest chłodzone głównym blokiem, tylko oddzielnym małym kawałkiem alu. Widziałem na jednym z for z juesej jak koleś wstawił tam MK-26, ale to jest ko-by-ła za 250zł, która nie styka się ani z vrm ani z pamięciami.

Ktoś ma doświadczenia z jakimś innym zamiennikiem? Zastanawiam się czy ten z v3 albo 290x by pasował.

Na tą chwilę jest ok.

Uprzedzam jednak fakty. Jak ma mi za kilka miesięcy paść sekcja zasilania, to słabo. Na razie robię dokładne testy w obciążeniu i się zobaczy.

Ściągnij msi afterburner i tam podkręć kartę, a dopiero później jak już to baw się w biosy..

I niby wgranie biosu z 280x na 280 co im daje? Bo poza ewentualną zmianą nazwy karty w gpuz z 280 na 280x  nic.

Edited by GeMtin1
  • Downvote 1

Prawdopodobnie padła mi MSI R9 270X 4G Gaming OC - zaczęło się od kilku artefaktów, by po chwili przejść w pełny crash kompa w postaci naprzemiennych szarych i ciemnoszarych pasków. Po resecie komputera zaczęło się skakanie obrazu góra-dół, i crash przy uruchomieniu jakiejkolwiek gry w 3D.

Po zabawie z instalowaniem i deinstalowaniem sterowników doszło w ogóle do tego, że windows zawieszał się przed ekranem logowania. Normalnie wchodził w tryb awaryjny albo gdy nie było zainstalowanych sterowników karty graficznej.

Miałem podłączone dwa monitory - jeden przez displayport, drugi hdmi. Ten DP przy starcie sypał artefaktami jak śnieg na święta. Podłączając tylko jeden monitor na raz - niezależnie który i na jakim kablu, przy starcie artefaktów nie było.

Reszta zestawu:

CPU: i5-4670

MB: MSI H87i AC

PSU: Corsair CS550M

Czy jedyną sensowną opcją jest zwrot na gwarancji? Karta kupiona w maju 2014.

Wysyłaj na gwarancje. Moja jak padła to miałem podobnie tylko ,że w 2d chodziła ale przejście w 3d to najpierw pełno kolorowych ,migających trójkątów a potem crash. Oddałem na gwarę i dostałem nową kartę.

• Upvote 1

Czy ktoś ma wiedzę, czy do R9 270 dają jeszcze kody na 3 gry ze strony AMD? Pytam, bo zakupiłem taką kartę w Morele, ale kodu brak... Sry za OT.

Edited by Boxster

Campaign Period begins September 2, 2014 and ends on January 31, 2015 or when supply of Key Codes is exhausted, whichever occurs first
Więc jak kupiłeś kartę po 31 stycznia to już po promocji...

Edited by Duch^

I anulowali zamówienia po poprzedniej cenie z powodu "brak towaru i nie wiadomo kiedy będzie dostawa". Po nowej cenie: "mamy towar na stanie magazynu". :)

Teoretycznie można by wołać inny 290X dostępny obecnie na magazynie po cenie jaką się zaakceptowało. ;)

Choć pewnie poszli by prędzej na zwrot kasy.

Edited by Szawel

Potrzebuje porady.

Ostatnio polecilem znajomemu delikatnie zmodyfikowany zestaw z polecanych, wyszlo cos takiego:

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4)

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)

Zasilacz Antec VPF 550W Bronze

Gra tylko w FIFA 14 i CS:GO. Ciezko okreslic jakies charakterystyczne momenty, czasami da rade pograc bez problemu, czasami wywala do pulpitu, czasami BSOD 0x00000116 atikmpag.sys.

O ile w przypadku CS:GO problem jest zwiazny z tier0.dll i z tego co sie udalo znalezc ustawiajac detale na low/high problem staje sie duzo mniej problematyczny, to w przypadku FIFY za bardzo nie wiadomo gdzie lezy przyczyna.

Myslalem ze moze GPU uszkodzone ale FURMARK bez problemu prawie 40 minut chodzi: http://i.imgur.com/ozjkO3R.jpg.

Sterowniki najnowsze sciagnie ze strony AMD.

Gdzie moge szukac problemu?

Biorąc pod uwagę nadchodzący DX 12 to GCN 1.2 w Radku 285 spisuje się znacznie lepiej.

73019.png

Zamówiłem dla kumpla Sapphira R9 285 bo jest w dobrej cenie.

285 jest za to w dobrej cenie - 230€ za model XFX a 280X za 275-290€. Coś od konkurencji będzie lepsze w tej cenie?

Czy ktos sie bawil w update biosu MSI R9 280x OC z powodu wysokich temp w stresie? Moglby sie podzielic procedura i czy cos to jemu faktycznie dalo?

Postępuj wg tej instrukcji: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=167763.0

A pytanie zadaj tu: https://forum-en.msi.com/index.php?board=123.0

Wcześniej przestaw switch w pozycję 2 abyś ewentualną aktualizację dostał do biosu ze wsparciem UEFI:

http://event.msi.com/2014/vga/Hybrid_BIOS/

• Upvote 1