Skocz do zawartości
Lexiu

Buda, buda, do domu, a sio! Czyli kompletujemy zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Za niedługi czas długo wyczekiwany PayDay, w związku z czym czas kupić nową budę. Moja obecna już powoli nie wystarcza (Skyrim na 75 modach tnie Dołączona grafika ), a ma swoje lata. No, zaczynając od sprzętu obecnego, w którym wybolduję części, które zamierzam przenieść do nowej budy:

- Obudowa - Zalman Z9U3

- Mobo - Asus P5Q3
- Zasilacz - beQuiet PurePower L7 530W

- CPU - Intel Core 2 Quad Q9400 4,15GHz

- CPU cooler - Arctic Cooling Freezer 7 Pro

- GPU - MSI N560GTX-Ti 980/6400MHz

- RAM - Corsair XMS3 4x2GB 1333MHz CL9

- HDD - Samsung Spinpoint F1 500GB

- Audio - Asus Xonar DG

- jakaś-tam nagrywarka LiteOn! za 40zł ;d

 

Jak widać sprzęt troszkę zwietrzały. Co prawda kryzys chodzi na dających-się-grać 25FPS, a Skyrim tnie dopiero gdy się patrzy na dość odległe widoki (i załadowane 75 modów graficznych Dołączona grafika), jednak to już nie jest to, co można nazwać gamingową maszyną.

 

Do nowego zestawu planuję przeznaczyć finalnie około £1300 w konfiguracji 500/800, czyli najpierw komputer za £500, a za miesiąc/dwa karta/karty graficzne za około £800 Dołączona grafika
Jeśli pytacie - nie, ceny w Anglii są dokładnie takie same jak w Polsce (sprawdzane po kursie 5,10zł za funta jakiś tydzień temu). A oto i moja propozycja zestawu:

- Obudowa - Zalman Z9U3
- Mobo - MSI Z77A GD-55

- Zasilacz - Corsair CX Gaming Series 800W

- CPU - Intel Core i5 3570K
- CPU cooler - Thermalright Macho HR-02

- GPU - patrz niżej (Asus GTX 780 / Radeon R9 290/290X, którakolwiek z nich będzie jednoprocesorowa)

- RAM - patrz wyżej Dołączona grafika

- SSD - Samsung SSD 840 Pro 128GB

- HDD - Seagate Barracuda 2TB

- Audio - Asus Xonar DG

- jakaś-tam nagrywarka LiteOn! za 40zł, niezmiennie

 

Co do GPU - tutaj poczekam do premiery AMD Hawaii, a kto wie czy nie do nVidia Maxwell (ktoś mnie oświeci, czy ich premiera ma być w Q1 2014?). Zastanawiałem się również nad GTX 770 SLI (stąd 800W zasilacz). Obecna generacja Radeonów absolutnie nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam i czekam na opinie Dołączona grafika

Edytowane przez Lexiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu Tom's Hardware zestawili tego ASRocka Extreme 4 do MSI G-45, nie MSI GD-55. A końcowe podsumowanie tego artykułu brzmi tak:

 

 

 

None of the three boards earn a definitive victory, so they receive our Tom's Hardware Approved award, indicating superiority over the rest of today's field.

 

Dlatego zanim coś wyślesz, przeczytaj dokładnie co wysyłasz. Skoro Extreme 4 nie ma znaczącej przewagi nad G-45, to z logicznego punktu widzenia MSI GD-55 powinno zdecydowanie pokonać Extreme 4. Jednak logika w przypadku sprzętu nie zawsze działa, stąd ten temat i moje pytanie odnośnie waszych opinii, a nie linków do materiałów prasowych producenta, nasączonych PRem jak gąbka.

Pozdrawiam i czekam na specjalistów na wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie czytałeś wszystkiego.to jest argument który wcześniej chcicałeś

 

 

 

ASRock, oferuje epicki system chłodzenia chipsetu, złote kondensatory klasy Premium, cyfrową sekcję zasilania oraz 8 + 4 fazy zaprojektowane tak, by być bezsprzecznie najlepszym partnerem dla komputerów z procesorami Ivy Bridge. Najlepiej sprzedająca się płyta główna Z77 Extreme4 łączy w sobie wysoką solidność komponentów oraz przyjazne aplikacje narzędziowe, które mogą zadowolić prawie wszystkie Twoje potrzeby.

Edytowane przez michal321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty nie czytałeś tego, co ja ci napisałem. Nie interesują mnie materiały prasowe ("epicki system chłodzenia chipsetu" - PR ASRocka nawet nie wie, jak poprawnie się po polsku pisze), tylko wasze opinie i doświadczenia związane z tą mobo.

 

MSI GD-55 ma 9-fazową sekcję zasilania, GD-65 12-fazową, również w formie 8+4. Nie jest to dla mnie jakaś solidna zaleta ASRocka, bo czy OC padnie przy 4,6GHz a 4,8GHz to dla mnie jest bez szczególnego znaczenia. "Złote kondensatory klasy Premium" - wystarczająco o tym mówi mi dobry znajomy z serwisu, u którego gros płyt do naprawy to ASRock.

 

@michal321 bardzo proszę, jeśli nie masz do powiedzenia czegoś od siebie i masz zamiar wstawić kolejny cytat z piarowych materiałów prasowych, to po prostu przejdź do następnego tematu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...