Skocz do zawartości
Canon10

Wymiana krty grafciznej czy tylko ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw komputerowy to:

 

Procesor

Intel Pentium Dual E2160 1,8 GHZ

Karta graficzna NVIDIA Geforce 8600GT 256 MB

płyta główna Gigabyte Ga-P31-DS3

Ram 2 GB

Sytuacja wygląda tak, że chciałbym wymienić grafikę na lepszą i pytanie na jaką wymienić, żeby była wykorzystywana, nie za dobra dla tego komputera bo szkoda po prostu pieniędzy na to żeby była, ale za mocna i nie w pełni wykorzystywana.

Ewentualnie myślę jeszcze o wymianie procesora, ale pytanie czy tutaj warto wymieniać czy trzeba by całą płytę główną wymienić ?

Najpierw myślę o karcie graficznej i tutaj by prosił o sugestie w tym temacie.

Myślę o karcie używanej np. HD5770. powinna pasowąć do mojej płyty głównej bo jest na pcix16 tak ?

Dodam, że nie chciał bym na ten moment wymieniać płyty głównej, dotyczy to też ewentualnej zmiany procesora.

Czekam na sugestie co do karty i ewentualnie co zrobić z prockiem, i pytanie czy zasilacz wytrzyma nową kartę i jaki powinnien być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim procesorze - i to bez OC i tak nie poczujesz różnicy.

Do tego za mało ramu.

 

Podaj jaką kwotę możesz przeznaczyć - najlepiej byłoby pozbyć się tego wszystkiego i kupic jakiś nowy budżetowy zestaw ...

 

jak nie to DC E5x00 + 1 GB ram (jak masz XP, jak win7 to +2GB),

i za resztę można pomyśleć o kracie graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 mógłby być ale trzeba podkręcić tego pentiumaa i tak byłby chyba zbyt słaby. Inwestycja w 775 jest nieopłacalna, i myśl raczej o wymianie całości.

 

A z tym zasilaczem to pojechałeś po całości. Myślisz, ze co jesteśmy jasnowidzami ? podaj markę i model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy zestaw to już duża inwestycja, a ja naprawdę nie potrzebuję w tej chwili takiej zmiany.

 

Bo wtedy co muszę wszystko płytę główną, procesor, kartę graficzną i pewnie zasilacz ? wykorzystam cokolwiek z tego komputera ?

 

Ram mogę dokupić do tego kompa, nie ma problemu.

 

Chyba, że słabszą kartę graficzną do tego procesora ?

 

A jeśli już procesor pod tą kartę to ewentualnie jaki typ ?

 

 

Co do zasilacza to sprawdzam zaraz napisze jaki mam.

 

Bo nowa płyta procesor, karta graficzna to pewnie z 600 pln najmniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel da sobie radę.

Celuj w coś takiego http://allegro.pl/hd5750-1gb-asus-i3565368057.html ale procesor musiałbyś podkręcić żeby miało to jakikolwiek sens. 8800/9600/9800 to już stare karty i mogą być problemy, nie warto.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel da sobie radę.

Celuj w coś takiego http://allegro.pl/hd5750-1gb-asus-i3565368057.html ale procesor musiałbyś podkręcić żeby miało to jakikolwiek sens. 8800/9600/9800 to już stare karty i mogą być problemy, nie warto.

A coś takiego jak 5570, 6670, 5770 to ta o ktróej zaczynałem mówić na początku też mogą być czy nie warto i wybrać coś słabszego ?

 

A jeśli chodzi o procesor pod tą płytę ale lepszy to jaki ewentualnie można by rozważyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to mam 2 x1gb, czyli rozumiem, że mogę jeszcze dwie kości po 1 gb zamontować ?

 

Czym się kierować przy zakupie, oprócz tego że ma być to DDR2 i 1gb w każdej, a jeśli chodzi o częstotliwość to ma to znaczenie ?

 

Dodam, że mam jakieś kośći tylko DDR z innego kompa, mogę je tutaj zamontować warto ? pomorze to coś ?

 

Co do procesora to jaki rozważyć z tego zakresy pod s775 ? pod kątem tej nowej karty graficznej, czy wogóle nie ma sensu zmieniać procesora bo to dużo nie zmieni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o opinie odnośnie tych kart co wymieniałem czy one też mogą być, czy 5770 będzie wykorzystywana przy tym komputerze jak wymienię ten procesor i dodam ram ? Chcę się skupić na zakupie karty żeby mieć rozeznanie w jakich modelach suzkać.

 

 

 

Czekam też na opinie co do ramu i propozyjce procesora ? Ten Q6600 jest najlepszy pod ten socket ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q6600 to jedyny opłacalny quad na 775 obecnie poniżej 200zl i wtedy można myśleć o czymś lepszym niż 5770.  Pamięci byś musiał kupić 2x2gb ddr2 chyba, że masz jednostronną pamięć obecnie.

Generalnie nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie warto inwestować w tego kompa już wg Ciebie ? Ale nie mam zamiaru wydawać ponad 1000 pln w coś co mi jest nie potrzebne.

 

Nie rozumiem z tym ramem, mam po obu stronach 1 gb, nie mogę dołożyć do każdego gniazda wolnego po 1 gb ?

 

Czyi szukać albo 4x1 jednostronych albo 2x2gb duwstronnych tak ?

Edytowane przez Canon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inny procesor w takim razie ? Może słabszy ?

 

Nie zależy mi na super detalch w grach i w związku z tym nie chce inwestować duzo, bo gram od czasu do czasu.

 

Może w takim razie karta np. 5570, słabszy procesor niż Q6600 ?

 

prosze o jakieś zestawienie sprzętowe jak byście to wy widzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich super detalach skoro tu trzeba wymiany procka grafiki i pamięci żeby to w ogóle jakieś gry odpaliło sensownie nowsze. Była propozycja  żebyś podkręcił pentiuma wtedy jakoś może dal by sobie radę na low ale np w takim gta 4 płynność będzie słaba bo gra lubi 4 rdzenie, takich tytułów jest więcej. Pamięć jest droga, etc. 

Nieopłacalny biznes.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich super detalach skoro tu trzeba wymiany procka grafiki i pamięci żeby to w ogóle jakieś gry odpaliło sensownie nowsze. Była propozycja  żebyś podkręcił pentiuma wtedy jakoś może dal by sobie radę na low ale np w takim gta 4 płynność będzie słaba bo gra lubi 4 rdzenie, takich tytułów jest więcej. Pamięć jest droga, etc. 

Nieopłacalny biznes.

No mówie że mi na super detalach nie zależy własnie. Ale ta gta IV chodzi mi na tym sprzęcie tylko czasami się wiesza i wiadomo jakość słaba, podobnie np. pes 13 czy teraz 14. Więc sama wymiana karty nie podniesie jakości, konieczny proces i ram żeby było widoczne efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...