Skocz do zawartości
Aidahoo

Znikająca pojemność dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że po otwarciu Mojego Komputera  system pokazuje, że na dysku D mam 36GB wolnych z 416GB. Kiedy jednak otworzę dysk D i zaznaczę wszystko, okazuje się, że waży to jedynie 73GB. Tutaj moje pytanie: gdzie podziało się  owe  300GB?  Jestem też pewien, że od czasu formatu przez komputer nawet nie przewinęło się tyle danych, także nie jest to wina żadnych "moich" plików. Ktoś może wie jak odzyskać resztę miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reszta danych nie jest po prostu ukryta, to objawy mogą być powodowane też przez błędy logiczne dysku. Pełne skanowanie chkdsk-iem systemowym powinno w takim przypadku pomóc.
Czasami też przy zaznaczonej dużej ilości plików/folderów trzeba poczekać chwilę dłużej zanim komputer policzy ile miejsca zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 przypadek na pewno odpada.  Co do pierwszego, skanowanie zrobię, a co można zrobić w sprawie tych ukrytych danych?

 

 

 

 EDIT :
437104639 KB całkowitego miejsca na dysku.
 402023208 KB w 87939 plikach.
     71264 KB w 19349 indeksach.
         0 KB w uszkodzonych sektorach.
    243531 KB używanych przez system.
     65536 KB zajętych przez plik dziennika.
  34766636 KB dostępnych na dysku.
 
Czyli jednak coś to miejsce zajmuje. Jakieś wskazówki co z tym robić?
W właściwościach  partycji pokazuje 78304258KB w 83 386 plikach, czyli jest jakieś 4.5 tysiąca ukrytych plików ważących 300GB?
Edytowane przez Aidahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj total commandera (odpowiednią wersję 32/64), włącz w nim pokazywanie ukrytych plików i posprawdzaj sobie wielkości poszczególnych folderów skrótem CTRL-L. Jak tak robię, chociaż na pewno są lepsze sposoby ;)

 

Problemem mogą być linki symboliczne wskazujące na inne partycje - total commander np. dodaje wielkość plików zlinkowanych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz tuneup utilities (broń boże wersję 2014) w wersji trial. Po zainstalowaniu odszukaj w menu start folder tuneup a w nim program DiscSpaceExplorer. Nim wykonaj analizę dysku. Pokaże on dokładne dane odnośnie wykorzystania dysku(który folder zajmuje najwięcej, największy plik itd.). Przykładowy screen programu.Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...