Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni internet podbija wizja urządzenia Phonebloks - smartfona, który niczym klocki Lego można ułożyć wedle swojego życzenia. Pomysł wydaje się genialny, wygodny, piękny,  co o nim sądzicie, jakie są wasze opinie na ten temat, proszę się wypowiadać w tym temacie.
 
Poniżej krótka prezentacja zapewniona nam przez jego (miejmy na dzieje) przyszłych twórców i do tego zdjęcia. Ale, pamiętajmy o tym, że jak narazie jest to tylko pewna wizja do zrealizowania, lecz będzie to trudne.
 


 
 
 
 
 
 
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika

źródło:

- Phonebloks.com

- Youtube.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zda egzaminu z bardzo prozaicznego powodu - złącza między blokami.

 

Złącza to żaden problem, da się to rozwiązać. Ja za to nie bardzo widzę gdzie tu ma niby być porządna antena (a raczej anteny, bo i do Wifi by się przydała).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącza to żaden problem, da się to rozwiązać. Ja za to nie bardzo widzę gdzie tu ma niby być porządna antena (a raczej anteny, bo i do Wifi by się przydała).

 

Ten moduł byłby raczej zintegrowany wraz z digitalizerem i ekranem. A rozwiązanie złącz wymusiłoby grubość. 

Na początku myślałem że to zabawny pomysł z jakąś tam przyszłością. Ale teraz większe szanse dla mnie mają cegły z dodatkowym ekranem z eINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie podoba mi się taki kształt, chyba że to tylko przykład

2. Co jeżeli ktoś by chciał mieć wszystko topowe? Mało miejsca, kompromisy, a tak to biorę flagowca i mam wszystko najlepsze (z wyjątkiem baterii)

3. Co jeżeli ktoś nie lubi dotykowych wyświetlaczy?

4. Pomysł jest bez sensu. To będą duże koszta, typ na filmiku składa telefon typowo do dzwonienia w jednym z przykładów, a przecież nie dość że cena będzie na pewno spora za samą baterie, to i opłacalność słaba, do dzwonienia to ja mogę sobie kupić telefon za 100 zł z baterią trzymającą 2 tygodnie

5. Ograniczenia systemów operacyjnych. Nie każdy będzie przyjmował pożądane procesory tudzież inne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...