Skocz do zawartości
Sekker

Komputer stacjonarny vs laptop dla graczo-studenta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedł czas, gdy trzeba wymienić swoją maszynę na nowszy model(obecna ma już 7 lat). W tym roku także zaczynam studia no i przez to mam pewien problem.  Nie wiem czy bardziej przyda mi się laptop czy stacjonarka. Tutaj szukam waszej pomocy.

Jeśli chodzi o laptop to jestem zdecydowany na lenovo y580 z i5 i GTX660M. To jest koszt około 3000zł. 

Teraz czas na stacjonarke. Czy PC w cenie około 2500zł będzie wydajnościowo lepszy od tego lapka?

Przeczytałem poradnik na temat wyboru PC z tego forum no i wybór byłby pomiędzy tym http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,10 i tym http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,11.

Czy ten za 2800 jest znacznie lepszy od tego za 2500 i czy w tej cenie są to najlepsze stacjonarki czy można by coś podmienić? 

Jeszcze jest kwestia jaki monitor kupić, może coś polecicie, myślę, że 21`` wystarczy no i system win8 czy win7?

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu raczej o to czy nie będę potrzebował laptopa np. do robienia prac, prezentacji i konieczności zaprezentowania ich na uczelni. To jest mój dylemat, bo gdyby nie to wziąłbym PC na 100%.

Wybierając między tymi dwoma zestawami(za 2500 i 2800). Duża jest między nimi różnica? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę, że różnią się dołożonym SSD, zmieniając pytanie - czy można lepiej wydać dokładając 300zł do zestawu za 2500zł?
Jeżeli byłby to komputer dedykowany do gier - tak, lepsza karta graficzna.
Jeżeli komputer "ogólnego" zastosowania - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko będziesz miał na uczelnie, bądź planujesz mieszkanie w akademiku? W takim przypadku raczej lapek.

Ogólnie rzecz biorąc wykłady bywają nudne i notebook potrafi te co nudniejsze dość urozmaicić, nawet niekoniecznie przez granie. Y580 nie jest ideałem mobilności - wymiary, waga i bateria (np. ja i mój ThinkPad potrafimy cały dzień przebrnąć bez podpinania się do gniazdka z prądem Dołączona grafika [~6h]). Za niecałe 3k można dostać już z i7-QM tak btw Dołączona grafika.

Może tak: pomyśl o stacjonarce i laptopie, ew. na razie tylko o stacjonarce, a później o jakimś tańszym sprzęcie mobilnym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Aragornem. PC do grania i sprzęt mobilny dla mobilności to najlepszy zestaw. Szczególnie biorąc pod uwagę, że mocne laptopy, na których można pograć są takie półmobilne. Wymiary, ciężar i czas pracy na bateriach sprawiają, że mobilność ogranicza się do wożenia go samochodem i podpinania do różnych gniazdek, a już granie na baterii to na 90% fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus zabawne jak wyborcze obietnice Tuska.

 

Wracając do tematu. Widzę, że nie do końca się rozumiemy. Nie mam opcji kupna PC i laptopa, bo gdybym miał to nie zwracał bym się do was z pomocą.

Ok rozumiem PC jest dużo lepszym wyborem do gier to już wiedziałem do dawna, niestety nadal nie dowiedziałem się tego czego chcę.

Mianowicie JAK duża jest różnica pomiędzy tym lenovo y580, a np. zestawem za te 2800? Na lenovo najnowsze gry typu BF4 poszły by na wysokich detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest kolosalna!! BF4 na high? Dołączona grafika  Zapomnij

Grafika 660M to odpowiednik desktopowego starocia w postaci 550Ti.

Poczytaj sobie ten artykuł: Analyzing the Price of Mobility: Desktops vs. Laptops

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4
 

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier wiadomo wybierz PC, a jak jakieś prezentacje będziesz mieć na uczelni to podepniesz się pod kogoś kto ma laptopa, sam tak robiłem i nawet przy niedawnej zmianie PC nie myślałem o laptopie, może dlatego, że nie przepadam za nimi Dołączona grafika

Edytowane przez mloncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok załóżmy, że biorę PC. Jaki system win7 czy 8? No i monitor obecnie mam ten http://www.lg.com/uk/monitors/lg-L1953S-lcd-monitor. Nie będzie ograniczał nowego komputera? Ewentualnie jaki polecacie monitor około 21-22``?

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2013?page=0,19

I wybierz taki który odpowiada Ci wyglądem i ceną i nic nie będzie ograniczał.

 

Co do systemów to radziłbym raczej windows 7 obowiązkowo 64 bitowy. Jeżeli masz(czyt. bedziesz miał )dostęp do dreamsparka to przetestować możesz obydwa systemy, jednak nie każda uczelnia sprzedała się M$, a i nie każdy wydział/kierunek taki dostęp dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...