Skocz do zawartości
4rch0n

Stacja dokująca hdd usb 3.0 działa tylko pod usb 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, ma ktoś pomysł co to może być?

Urządzenie (Zalman ZM-MH200u3 ) sprawdzane na 3 laptopach z usb3.0 i jednym dekstopie (płyta główna Asus P8Z77-V)

 

Po wpięciu pod port usb3.0 czasami tylko wyskakuje monit od instalowania sterownika z informacją

  • usb to ata/atapi bridge - device unplugged
  • usb drive - driver installed
  • usb mass storage device - device unplugged

Pod portami usb 2.0 wszystko działa sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem... głównie stworzyłem ten topic ponieważ może ktoś miał podobny problem z dyskiem/pendrivem/czymkolwiek i jednak dało się to rozwiązać. Nie wiem, w sumie usb3 ma większe wymagania na jakość przekazu, może kabel jest rypnięty?

 

Aktualnie napisałem do ich supportu z pytaniem co oni o tym myślą...

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sama wtyczka siedzi ok... :/ szkoda że taka nietypowa końcówka to bym sobie sprawdził z innym kablem

 

USB 3.0 Standard “B”

Wygląda to mniej więcej tak:

http://dl.maximumpc.com/galleries/usb3/usb3_04_full.jpg

 

i chyba będę musiał skołować taki kabelek do sprawdzenia czy to jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no cała ta sytuacja zaczyna się robić śmieszna...

 

Udało mi się to uruchomić pod usb3.0 ale:

 

Support Zalmana na mailu global i usa nie odpowiedział mi od początku trwania tego wątku do każdego z nich wysłałem dwa grzeczne maile z pytaniem w czym może być problem. Spodziewałem się więcej po tej firmie.

 

Udało się to uruchomić na krótszym kablu (90cm)

 

O dziwo działa tylko na porcie usb 3.0 ASmedia (czyli bonusowe porty od asusa) - porty usb 3.0 od Intela nie widzą urządzenia...

 

WTF? o.O

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, co nie zmienia faktu, że na portach usb 3.0 od Intela powinno to działać tak samo dobrze jak działa na portach usb 3.0 asmedia... a działa tylko na tych drugich.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kontakt z pewną ilością urządzeń na USB 3.0 i muszę przyznać że bywają one dość wybredne. Niektóre działają całkiem sprawnie, ale bywają i takie które sprawiają wiele problemów. Dlatego w przypadku tych drugich bardzo ważne jest by kable komunikacyjne w tym standardzie były krótkie oraz wysokiej jakości. Wiele zależy też od samego kontrolera USB 3.0 na co niestety w przypadku zintegrowanych kontrolerów nie mamy wpływu. Sam mam obecnie adapter SATA > USB 3.0 który pod USB 2.0 działa idealnie, natomiast pod USB 3.0 z dyskami 3,5" co chwilę się rozłącza (przerywa transfer i wykrywa urządzenie jakby zostało ponownie podłączone). Natomiast z dyskami 2,5" jest znacznie lepiej, ale też po ok godzinie potrafi się rozłączyć i to nawet z podłączonym dodatkowym zasilaniem. Obecnie zastanawiam się nad skróceniem ok 1 metrowego kabla do ok 50cm, tylko że można to zrobić tylko przez jego obcięcie i zlutowanie kabelków co niezbyt mi się podoba.

W ogóle to uważam że w przypadku zewnętrznych dysków twardych, znacznie lepszym interfejsem komunikacyjnym od USB 3.0 jest eSATA / eSATAp bo również pozwala na uzyskanie znakomitego transferu, a nawet i wyższego niż w przypadku USB 3.0, a przy tym nie ma z tym standardem takich problemów jak z USB 3.0. Po prostu działa to jak zwyczajnie podłączony dysk do portu SATA. Jedyną jego wadą w porównaniu do USB 3.0 jest jego mała popularność oraz brak automatycznego wykrywania dysku po jego podłączeniu (trzeba samemu wykryć dysk w menadżerze urządzeń lub ponownie uruchomić komputer).

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...